BMW F 650 GS - da ali ne

I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik XXXL pravi:
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Citat:
Uporabnik sdpa pravi:
Nimam pojma koliko se to čuti, nimam niti izpita še.. Blokada je pač izhod v sili, da lahko zadostim pogojem zakona in vozim tak motor.

2kW je približno 3,5konjev, praviš da se na 190kg motorju ne čuti?

Se sploh ne čuti.

Jaz imam 8PS manj kot prej pa se ne čuti, morda v vrtljajih ko tišiš.
A bejž no... morda zato, ker teh 8KM manjka v visokih vrtljajih in ne preko celotnega razpona vrtljajev...

Manjka preko celotnega razpona, ker je dvovaljnik.

Današnja motorna kolesa so kar prezmogljiva.
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.342
764
113
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Citat:
Uporabnik XXXL pravi:
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Citat:
Uporabnik sdpa pravi:
Nimam pojma koliko se to čuti, nimam niti izpita še.. Blokada je pač izhod v sili, da lahko zadostim pogojem zakona in vozim tak motor.

2kW je približno 3,5konjev, praviš da se na 190kg motorju ne čuti?

Se sploh ne čuti.

Jaz imam 8PS manj kot prej pa se ne čuti, morda v vrtljajih ko tišiš.
A bejž no... morda zato, ker teh 8KM manjka v visokih vrtljajih in ne preko celotnega razpona vrtljajev...

Manjka preko celotnega razpona, ker je dvovaljnik.

Današnja motorna kolesa so kar prezmogljiva.
Se pravi, dokler prej ni razvil 8KM, si sedaj v minusu? Gre motor takrat vzratno? Ker je dvovaljnik?
 
I

Izbrisan uporabnik #488

4 valjniki imajo največjo moč in navor pri 10.000rpm+ in tak se še manj pozna.

Pri mojem 2 valjniku, ki ima enak agregat kot na prejšnjemu (le druga gred) se 8 PS ne pozna, verjetno bi se tudi preko celega razpona, če bi ožemal. Pri običajni vožnji razlike ni.
 

sdpa

Fizikalc
29. mar 2012
1.377
0
36
London
Obišči stran
No, vsak evro je odvec dajat zaradi neumnih zakonov, tukaj se vedno stojim na svojem koncu.

Sem pa imel samo preblisk glede novega premerjanja moci, mogoce pa pride jeftinije, nikoli se ne ve.

Drugac pa, za gume, opremo in celado mi nikol ni skoda denarja, za stvari, ki so bolj kot ne nujne zgolj za zadovoljitev policajev, pa ja.

Hvala za odgovore, pa motor ki sem ga jaz gledal je enovaljnik, ce se ne motim.
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.342
764
113
F650 je enovaljnik, tam verjetno veljajo drugačna pravila. Pri dvovaljnikih po Snecerjevo blokada linearno poreže 8KM po celotni krivulji.
 
I

Izbrisan uporabnik #488



Jap, razlike 8PS ne občutiš, kar dokazuje tudi graf.

No, na tem grafu celo kaže, da šibkejši agregat do 7500 razvija več moči in navora (identičen agregat z drugačno gredjo in mapo).

Tu je manj konjev celo več.

 

jtfc

Guru
Izključen uporabnik
24. jul 2007
19.994
2.712
113
Citat:
Uporabnik XXXL pravi:


Cena cca 5000 USD...

In kje to kupiš, razen v belorusiji?

Da ne bom celo temo zasral... kaj je se pa z mz-ji zgodilo izpred 10 let, propadli?
 
Nazadnje urejeno:

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.342
764
113
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:


Jap, razlike 8PS ne občutiš, kar dokazuje tudi graf.

No, na tem grafu celo kaže, da šibkejši agregat do 7500 razvija več moči in navora (identičen agregat z drugačno gredjo in mapo).

Tu je manj konjev celo več.
O ti šment... 8KM manjka na vrhu, medtem ko jih je po celotni krivulji še več... to goljufajo tisti, ki so graf narisali, oni ne vedo, da gre za dvovaljnik, tam manjka 8KM po celotni krivulji, mar ne Snecer...
priden.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Z grafom sem demantiral tvoje norčevanje in nepoznavanje.

Jaz sem ti pač povedal po svojih občutkih, da teh 8PS manjka ne občutim nikjer, razen pri obratih. In graf to dokazuje oziroma celo preseneča, da ima "šibkejši" bolj ugodno krivuljo navora in moči.

53 kW (72,1 PS) bei 8.500/min
64 Nm bei 7.000/min

vs

47 kW (64 PS) bei 8.000/min
61 Nm bei 6.800/min

Skratka sedi gor pa boš videl, da se 8PS ne pozna.

Pri kakšnem še manjšem agregatu je morda razlika večja, pri še večji in zmogljivejših pa zanemarljiva.

Oziroma kaj takega sem napisal, da bi se sedaj rad norčeval
sprasujem se.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Mladeniča pa skrbita 2kW, ki jih bo prinesla blokada.

Sploh ne bo zaznal.

Zanimivo je pri tem BMWju, do leta 2000 so imeli moč 31,7kW verjetno fergazer modeli kot aprilia.
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.342
764
113
Sedaj pa res ne vem, si prizadet ali pa je samo težko priznati zmoto. Z blokado (ali drugačno odmično, drugačno nastavitvijo elektronike, itd...) se zmanjša moč pri visokih obratih, lahko pa se še celo pridobi lepšo krivuljo moči in navora pri nižjih obratih. Kar potrjuje tudi graf, katerega si ti prilepil. Ampak ne, ti, poznavalec dvovaljnikov, si trdil, da se je moč zmanjšala po celotni krivulji. Kje v tem sestavku se sedaj najdeš? Kamor veter vleče, a? Bodi dedec (verjetno težko) in priznaj zmoto, konec koncev se vsi lahko zmotimo. Na nekem področju si lahko strokovnjak, kar ne pomeni, da bo enako na drugih. Lepo, da nam zaupaš svoje občutke, ampak realnost je to, kar sem povedal jaz in je pokazal graf.
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.342
764
113
Nazadnje urejeno:
I

Izbrisan uporabnik #488

Prištej še carine in dajatve pa si na ceni yamahe. Pri nas se itak vse prodaja s "popustom".

Očitno si res bebec, ki sam sebe negira, če uporabnik kupuje motor za 2 jurja, ti pa mu ponujaš belorusko eksotiko za 3640 brez dajatev
smile-1.gif


Zakaj si sploh dal link od Minska, ki znatno presega njegov budget.

Glede grafa, prvega sem nalimal, ki sem ga našel in potrjuje moje občutke, da se 8PS ne pozna. Pač ni linearno manj, ampak je celo več.

Sem se pač zmotil. Ampak lahko ti pa spet povem iz dejanske uporabe, da se ne čuti, da bi "zadušeni" agregat imel več navora in moči v nižjih obratih, prav nasprotno, z "močnejšim" se lažje pelješ pri nizki brzini v 6., menjalnika pa imata enako razmerje.

Ampak če ti primitivec, ne bi začel za "A bejž no" in normalno napisal, potem te debate ne bi bilo.

V bistvu pa je odgovor še vedno enak.

2kW se uporabniku ne bodo poznala.
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.342
764
113
Ne gospod dvovaljnik, tukaj ste pa točno navedel. Ne samo po občutku.

Naslednjič ti bom napisal vse jasno, slovnično pravilno, kot otroku v prvem razredu. Mogoče boš potem hitreje našel in priznal svojo napako.