blog ex specialca

TRiK

Fizikalc
20. jan 2009
846
21
28
O nobeni fikciji ne govorim! Dejstvo je, da s tem neskončnim ponavljanjem "passe", "zadeva je že 100x prežvečena, s tem se ne bomo ukvarjali" itd. ne razkrivaš samo lastnega mnenja, temveč nazorno prikazuješ način razmišljanja in delovanja naših državnih institucij. Sem ti že napisal - ne razumi tega strogo osebno - si le eden od mnogih v sistemu, najbrž precej daleč od korita, zato tudi nate leti marsikaj takega, kar je namenjeno drugim instancam. Nikjer nisem izrecno napisal, da policija bilokomu na silo zapira usta - daje pa jasno vedeti, da je za civile boljše, da obdržijo jezik za zobmi. Kot si ti dal vedeti softiju, identična zgodba.

Moje izhodišče je čisto preprosto (da skrajšam mojo poanto): vsaj 1% svinjarij, ki jih opisuje Kunstelj (ali zaradi mene nek Janez Novak, ki nima nič z vojsko) in za katere ni nobene opravičljive razlage, je najbrž resničen! Beri: kaznive nepravilnosti so se dogajale!
Vprašanje, ki ga lahko naslovim tebi, pa je: A so bile te potencialne nepravilnosti ustrezno raziskane in sankcionirane? Lahko odgovoriš kot volivec, policist, humanist, vaški posebnež - tvoja izbira. In če bo odgovor Da, vse je bilo delano po reglcih in ustrezno sankcionirano, bom priznal, da tvorim popačene iluzije, fikcijo al karkoli pač. Do tedaj pa se bojim, da nisem samo jaz tisti, ki imam težavo. Razen če je težava to, da težko prenašam sprenevedanje tistih, ki so jih polna usta, kako skrbijo za narodov blagor, v resnici pa hvatajo svoje krivine.

Morda še tole: ne slepim se, da bodo naše pristojne institucije zadeve postavile na tisto mesto v zgodovini, ki jim pritiče. To bi bila res fikcija.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.549
1.425
113
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:Ti mas eno tezavo. Svojo fikcijo mesas v realno situacijo in to kar sem napisal. Namrec vmes pises da policija kunstlju zapira usta. Ne vem od kje ti ta ideja. Kunstelj je v priporu ker je osumljen storitve vec kaznivih dejanj. ki kot sem ze napisal nimajo veze z njegovim blogom. Saj meni je vseeno, lahko se ta depala vas se 100 let goni po medijih in vi delate teorije zarote. De facto je zadeva passe. In to to trdim kot forumas, volilec in drzavljan RS. Tle policija nima veze.

Ajde, reci mi, da se zaje6avaš?
confused-1.gif
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.843
5.627
113
Citat:
Uporabnik spanspan pravi:
jogurtna revolucija, a ne, treba zrušit foteljaše, kdo pa bo jih zamenjal pa je tudi znano, a ne?

Zakaj to ne bi bil to ti
sprasujem se.gif
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.843
5.627
113
Citat:
Uporabnik alexx_ pravi:
a ko pa desni govorijo, pa vzames bankovce ven iz denarnice pa mahas z njimi in jih gres talat okol? a takrat se pa med in mleko cedita?

neumnost, naivnost ali oboje?
rolleyes-1.gif

ne-ne-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.240
6.457
113
pri taščici
Ali so kaksni mediji ze zvohali zakaj so uradno priprli kunstlja?
Saj asanga bi tudi radi zaprli zaradi posilstva!
Ne bom trdil da je tu zgodba podobna, ampak....
O siromaku ki je na tehnicnih v zep spravil nekaj 100 evrov se je cel teden govorilo, o tistih ki so v zep spravili nekaj 100 mio E in nekaj 10 tisoc ljudi na borzo(ter celo na strik) jom je pa treba pomagat
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Verjetno je sodnica brala blog in ponorela, da se dela norca iz sodišča. Mogoče pa je še kakšen rdeči telefon pozvonil.

Je pa res naiven, da zardi klofute sedi v priporu, mar bi prišel na sodišče in opravil zadevo...
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.240
6.457
113
pri taščici
Hvala zua info o razlogih za pripor. Glede na citate bloga na siolu samo upam da se kunstlju recimo ne bo kaj "zgodilo". Recimo kak overdoze ali kaj podobnega.
 

TRiK

Fizikalc
20. jan 2009
846
21
28
Vse bolj se mi zdi, da se bo slej ko prej odločilo, da je možak nevaren za družbo, torej ga je potrebno umakniti iz nje. Ker pa smo "pravna" država in se ne gremo overdose eliminacij, je edino možno mesto zanj, kot je že nekdo omenil, v Polju.
Bolj kot berem vse skupaj, bolj imam občutek, da se bo tale zgodba končala s scenarijem Leta nad kukavičjim gnezdom. Upam, da se motim.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
15.049
6.863
113
Citat:
Uporabnik tony pravi:
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:Ti mas eno tezavo. Svojo fikcijo mesas v realno situacijo in to kar sem napisal. Namrec vmes pises da policija kunstlju zapira usta. Ne vem od kje ti ta ideja. Kunstelj je v priporu ker je osumljen storitve vec kaznivih dejanj. ki kot sem ze napisal nimajo veze z njegovim blogom. Saj meni je vseeno, lahko se ta depala vas se 100 let goni po medijih in vi delate teorije zarote. De facto je zadeva passe. In to to trdim kot forumas, volilec in drzavljan RS. Tle policija nima veze.
Ajde, reci mi, da se zaje6avaš?
confused-1.gif

kater del se ti zdi zaj.ebancija? Kunstelj ima ze od prve polovice 2010 odrejen pripor. Premozenjska kazniva dejanja med drugim. In to pac nima veze z blogom in njegovo vlogo v obdobju 91-95

A vi se zavzemate da se ljudi ki vedo nekaj kar vi ne (ker so bili zraven) pac pusca da delajo kar zelijo? Ja kul no hanzi povej kje si doma ti pridem spraznit bajto ko te bo. Pol bom odprl blog se jaz napisal par dobro berljivih poslastic s svojega sihta in bos na alterju protestiral ko me bodo zaprli. Dej pridi nazaj v realni svet no.

Kar se tice depale vasi sem napisal svoje mnenje. Sodisce je zadevo zakljucilo. Policija je zakljucila ko je kazensko ovadbo podala na tozilstvo. In sodisce je zadevo zakljucilo. Poznamo pa nacelo ne bis in idem - ne dvakrat o isti stvari. In zadeva je passe. Pika. Pa lahko v ostarijah pa na forumih se 50 let o temr azpravljamo. Super. Ampak ni vec kaj za narest. In Mitja Kunstelj ki ga tako slavite je imel moznost povedat to svojo resnico tako na sodiscu kot v predkazenskem postopku. Pa je ni. In tudi on je kriv da so zadeve passe. In kot sem ze napisal - tu na alterju se je od nekaj zadevah debelo zlagal tko da mu niti ostalega kar je mozno da je res ne verjamem vec.

Zakaj sem softiju rekel naj je brez besed se naprej veva jaz in on. In nima neke hude veze s samo temo.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.549
1.425
113
Ja, sej. Božanska Justicija je slepa, pravijo. In gotovo ne bi delila pravice nič drugače z odvezanimi očmi...
smirk-1.gif
 

TRiK

Fizikalc
20. jan 2009
846
21
28
Kdo pa je pisal o tem, da se naj komu pušča, da dela, kar želi? Od kje to izhaja?
Upam pa v vsakem trenutku zapisati, da ima tako Kunstelj, kot nek Janez Novak, kot vsak vaški pijanček vso pravico, da zelo na glas pove, da so bila v omenjenih primerih izvedena dejanja, ki se ne bi smela zgoditi, njihove posledice pa čutimo še danes. Zaradi tega je lahko ta zgodba passe po sodniški in tvoji terminologiji (ker je primer pač zaključen), nekoliko preveč oportunistično pa je za pričakovati, da bo s tem vsak, ki o tem vsaj nekaj malega ve, iz ljubega miru zaključil, da je bilo pravici zadoščeno in da je vse v najlepšem redu. To bi bila pa zares iluzija! In še enkrat (menda že petič) ti zapišem: že če se je Kunstelj zlagal v 99% (ker te pri njem motijo predvsem njegova domnevno napihnjena dejstva), je še vedno gnilo in gnusno, da je resničen tisti preostali 1% njegovih zgodbic! Zakaj? Ker se to preprosto v neki kultivirani družbi ne bi smelo zgoditi! Sploh me ne moti (za razliko od tebe), da Kunstelj pretirava s sočnimi zgodbicami in si kaj izmišljuje oz. olepšuje - to sploh ni poanta mojega pisanja! Mi je pa prekleto težko priznati, da ima povsem prav, ko razpreda o tem, da je sistem na določenih mestih grdo pokleknil. Kako Kunstelj pride do tega zaključka, mi je prav malo važno - kritično je, ker je očitno njegov zaključek pravilen! Ponavljam - zaključek o preteklih grehih našega sistema, ne o njegovih bedarijah, zaradi katerih sedi. In tega, vsaj doslej, niti ti nisi mogel zanikati in dokazati nasprotno.

Glede "tišanja" softija: četudi imata vidva svoje zadeve v ozadju, je bila to perfektna prispodoba celotne situacije, ki se trenutno odvija pri nas. Nekdo se zadere, da je cesar gol, njegova častna straža pa temu nesrečniku zabiča, naj bo raje tiho, ker bo zanj najboljše...
 
Nazadnje urejeno:

TRiK

Fizikalc
20. jan 2009
846
21
28
Dokler bo imela Justicija svoje pretekle dolgove, tako dolgo bo sodila v prid tistim, ki te dolgove terjajo. Tudi z odvezanimi očmi ne bi bilo nič drugače.
wink-1.gif