blog ex specialca

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.843
5.627
113
Citat:
Uporabnik nadi pravi:
diamantov
smirk-1.gif
vreden post..
ko bi le bilo tako, v interesu države..pa je na žalost ena stran požrla vse sama,

Tovarišica nadi (z malo).....mate pa "mono" ušesa in vid.......a ni že vsem naprednim jasno da je bila že "stereo" doba
sprasujem se.gif
Dolby digital......pa take fore
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.843
5.627
113
Citat:
Uporabnik mr_ pravi:
Citat:
Uporabnik softi pravi:
brez besed. vpliv slizbe je pri vas hujsi kot v cerkvenih vodah.

mi je tudi jasno zakaj rabite dusevno oskrbo.
zmaga.gif

Men je jasno da v tem primeru hardware pač dela tako dobro kot je napisan software........torej bi krivca iskal med programerji ne med FR kadrom.....
wink-1.gif
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.592
1.378
113
Emona / Carnium
Česa vse ne najdeš za interesom države. Se*em se na interes države in državotvornost ter skupni interes. Meni državni interes nič ne koristi, če ljudje nimajo za kruh, mleko in možnosti za boljše življenje. Pa naj si bodo tujci ali domorodci. Res vrhunska demokracija, ko vseskozi potrebuješ "enemy of the state", da lahko vladaš.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.843
5.627
113
Se strinjam....jaz se tud vedno za denarnico primem ko kakga levaka na TV slišim govort o nacionalnem interesu
bonk.gif
 
Nazadnje urejeno:

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
15.049
6.863
113
Citat:
Uporabnik softi pravi:
brez besed. vpliv slizbe je pri vas hujsi kot v cerkvenih vodah.

mi je tudi jasno zakaj rabite dusevno oskrbo.
no zdej se pa drzi tega svojega brez besed pa je stvar resena
 

TRiK

Fizikalc
20. jan 2009
846
21
28
Citat:
Uporabnik stieber pravi:
ne, v vojni ni in ne sme biti dovoljeno vse...ti torej recimo zagovarjaš pobijanje civilnega prebivalstva ali pa posiljevanje?
confused-1.gif
Drži, moram se dopolniti: V vojni je dovoljeno vse, vendar zgolj v mejah, kot jih določajo mednarodno pravo oboroženih spopadov in vojne konvencije.
 

TRiK

Fizikalc
20. jan 2009
846
21
28
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Je pa res se nekaj. Te preprodaje orozja so bile v interesu nase drzave ki je pac potrebovala denar. In ti posli niso bili nenevarni. In za uradnisko placo logicno da tega nihce ni hotel pocet.
Do tukaj ne bom nič oporekal, strinjam se. In do te točke lahko zaradi mene res rečeš passe, zaprimo te zgodbe - bo najbolj koristilo vsem, tudi navadni raji. Če se je na ta način filala državna blagajna, smo imeli od tega, hočeš nočeš, koristi vsi. Ponavljam - bila je vojna, ki jo je bilo treba preživeti.
Ne morem pa se strinjati, da je vse, kar se je dogajalo od te točke naprej, moč zavestno in namenoma pomesti pod preprogo - še več, dajmo se celo delati, da se sploh nič ni zgodilo! Jok, brate, odpade! In dokler se bo to dogajalo, bodo raznorazni Kunstlji z vso pravico vpili, da je ta država gnila. In prav nikogar ne vidim, ki bi jim imel pravico reči Tišina, o tem ne smeš govoriti! Sem že rekel - zaradi mene si je tudi do 99% namislil, vendar je dovolj zaskrbljujoče, da je tisti 1% (torej to, da so se eni spustili v zakulisna obračunavanja - in to v imenu naroda) resničen.
Se je preiskovalo, praviš. Nedovršni glagol. Ravno v tem je težava - ni se preiskalo! In od tukaj naprej imamo narobe svet - namesto da bi Kunstelj in podobni ljudje zagovarjali tezo, da je vse skupaj passe, dajmo to pozabit, itak je nepomembno, to počne policija, to počne sodstvo - skratka to počenejo vse institucije, ki bi morale to že po definiciji preganjati in kaznovati. Kdo torej dela red pri nas - tisti, ki pragmatično pometajo pod preprogo? Upam, da se hecaš, če tako misliš.
Policija je pa sploh zadnja v vrsti, ki ima bilokomu (četudi softiju ali Kunstlju) pravico reči Zdaj se pa drži tega, da imaš jezik za zobmi. Če ne bi bilo resnično, bi bilo celo smešno, tako pa je zaskrbljujoče. Zelo. Očitno bo potrebno ponovno odpreti policijske šolske učbenike in prebrati, komu policija služi in kako. Ne jemlji tega osebno - velja za celo tvojo "stroko".
Edini plus, ki ga vidim v tvojem pisanju, je ta, da se vsaj ne sprenevedaš - po pravici poveš tako, kot je oz. tako, kot se pri nas dela. Žalostno pa je, da si se tako ti kot očitno tudi višje instance (kar je skrajno sprevrženo) v to melanholijo tudi vdale. Pač, smo v dreku, dajmo se vsaj delat, da bo slej ko prej minil. Pa ne bo, dokler ga ne bo nekdo popucal.
Morda še tole, ko praviš, da javnost hitro pozablja. Ja, ko ji gre dobro. Ko vrag odnese šalo, pa je malo drugačna zgodba. Osebno samo čakam, kdaj se bo nek "Kunstelj" spomnil, vzel v roke bilokaj, s čimer se da streljati, in potalal par metkov. In če verjameš ali ne - ne bo jih malo, ki bodo v tem videli nekaj dobrega in bodo to celo podpirali. In če se potem najde še "Kunstelj 2", pa "Kunstelj 3", bo morebiti le nekomu ratalo jasno, kaj je passe in sodi v pozabo, in kaj ne.
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.451
1.403
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Citat:
Uporabnik TRiK pravi:
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Je pa res se nekaj. Te preprodaje orozja so bile v interesu nase drzave ki je pac potrebovala denar. In ti posli niso bili nenevarni. In za uradnisko placo logicno da tega nihce ni hotel pocet.
Do tukaj ne bom nič oporekal, strinjam se. In do te točke lahko zaradi mene res rečeš passe, zaprimo te zgodbe - bo najbolj koristilo vsem, tudi navadni raji. Če se je na ta način filala državna blagajna, smo imeli od tega, hočeš nočeš, koristi vsi. Ponavljam - bila je vojna, ki jo je bilo treba preživeti.
Ne morem pa se strinjati, da je vse, kar se je dogajalo od te točke naprej, moč zavestno in namenoma pomesti pod preprogo - še več, dajmo se celo delati, da se sploh nič ni zgodilo! Jok, brate, odpade! In dokler se bo to dogajalo, bodo raznorazni Kunstlji z vso pravico vpili, da je ta država gnila. In prav nikogar ne vidim, ki bi jim imel pravico reči Tišina, o tem ne smeš govoriti! Sem že rekel - zaradi mene si je tudi do 99% namislil, vendar je dovolj zaskrbljujoče, da je tisti 1% (torej to, da so se eni spustili v zakulisna obračunavanja - in to v imenu naroda) resničen.
Se je preiskovalo, praviš. Nedovršni glagol. Ravno v tem je težava - ni se preiskalo! In od tukaj naprej imamo narobe svet - namesto da bi Kunstelj in podobni ljudje zagovarjali tezo, da je vse skupaj passe, dajmo to pozabit, itak je nepomembno, to počne policija, to počne sodstvo - skratka to počenejo vse institucije, ki bi morale to že po definiciji preganjati in kaznovati. Kdo torej dela red pri nas - tisti, ki pragmatično pometajo pod preprogo? Upam, da se hecaš, če tako misliš.
Policija je pa sploh zadnja v vrsti, ki ima bilokomu (četudi softiju ali Kunstlju) pravico reči Zdaj se pa drži tega, da imaš jezik za zobmi. Če ne bi bilo resnično, bi bilo celo smešno, tako pa je zaskrbljujoče. Zelo. Očitno bo potrebno ponovno odpreti policijske šolske učbenike in prebrati, komu policija služi in kako. Ne jemlji tega osebno - velja za celo tvojo "stroko".
Edini plus, ki ga vidim v tvojem pisanju, je ta, da se vsaj ne sprenevedaš - po pravici poveš tako, kot je oz. tako, kot se pri nas dela. Žalostno pa je, da si se tako ti kot očitno tudi višje instance (kar je skrajno sprevrženo) v to melanholijo tudi vdale. Pač, smo v dreku, dajmo se vsaj delat, da bo slej ko prej minil. Pa ne bo, dokler ga ne bo nekdo popucal.
Morda še tole, ko praviš, da javnost hitro pozablja. Ja, ko ji gre dobro. Ko vrag odnese šalo, pa je malo drugačna zgodba. Osebno samo čakam, kdaj se bo nek "Kunstelj" spomnil, vzel v roke bilokaj, s čimer se da streljati, in potalal par metkov. In če verjameš ali ne - ne bo jih malo, ki bodo v tem videli nekaj dobrega in bodo to celo podpirali. In če se potem najde še "Kunstelj 2", pa "Kunstelj 3", bo morebiti le nekomu ratalo jasno, kaj je passe in sodi v pozabo, in kaj ne.
zmaga.gif
 

alexx_

nekaj v tem stilu
11. maj 2007
4.237
45
48
offline
Citat:
Uporabnik Kamele0N pravi:
Se strinjam....jaz se tud vedno za denarnico primem ko kakga levaka na TV slišim govort o nacionalnem interesu
bonk.gif

a ko pa desni govorijo, pa vzames bankovce ven iz denarnice pa mahas z njimi in jih gres talat okol? a takrat se pa med in mleko cedita?

neumnost, naivnost ali oboje?
rolleyes-1.gif
 

mr_

Guru
20. sep 2007
9.278
2.667
113
467716-post_slo.gif



Mogoce pa bi bilo bolje da bi policija kriminaliste zaposlila preko s.p. ali pa d.o.o. Pa jim placajo samo resene primere...
Sej so blodnje to itak. Ampak nekomu v drzavni upravi pa je itak enostavno blodit... saj se je raziskovalo, pa kaj se ljudja sedaj cudijo, saj se vse ve...dej, dej... Na koncu placa vse Ðak Siromak, ne. In tako se nasa drzava obnasa... Dokler ne bo mnozici dopizdilo. Saj so se vceraj ustrasili, ko so rekli obrtniki, da ne dajo vec dinarckov + jih bodo se z banke dvignili, kar imajo... Se je gospa ministrica takoj oglasila.
 

TRiK

Fizikalc
20. jan 2009
846
21
28
Citat:
Uporabnik mr_ pravi:
Mogoce pa bi bilo bolje da bi policija kriminaliste zaposlila preko s.p. ali pa d.o.o. Pa jim placajo samo resene primere...
E, ravno tu je problem - da policiji NI v interesu, da se ta zgodba sploh odpira, kaj šele zaključi. In četudi bi imel zunanje zaposlene, bi bila komanda ista - pusti pri miru, ne tikaj!
Edini, ki bi lahko na tak način dosegel nek premik, je nekdo neodvisen, nekdo zunanji, ki v to zgodbo ni vpleten. Tako pa držijo za vrat eden drugega, ker imajo vsi umazane roke - če boš potunkal ti mene, bom jaz tebe.
Malo off - kaj je ugotovila policija, ki je preiskovala Hypo? Nič! Zakaj? Ker eden direktor pozna eno visoko živino na policiji, drugi drugo. Kaj so naredili Avstrijci, ki nimajo nobene osebne povezave ne s koruptivnimi direktorji ne našo resignirano policijo? Red! Nihče jih ni imel v šahu in so rakave celice preprosto odrezali. V roku pol ure.
Edini, ki lahko naredi red, je narod, ki bo začel terjati glave in bo šel v tej zahtevi do konca. Zaenkrat je mogoče takih, ki so tik pred tem, da jim poči film, 1000. Jutri jih bo 1005, pojutrišnjem 1020. Za izgubiti nimajo nič, lahko pa precej pridobijo. Ko jih bo čez čas recimo 50000 in bodo stopili skupaj, bo zdajšnjim stolčkarjem bore malo koristilo, da držijo v šahu vse institucije, ki bi jim lahko kaj dokazale in jih kaznovale.
 

raketka

Zelenc'
1. feb 2011
14
0
1
Citat:
Uporabnik TRiK pravi:
Citat:
Uporabnik mr_ pravi:
Mogoce pa bi bilo bolje da bi policija kriminaliste zaposlila preko s.p. ali pa d.o.o. Pa jim placajo samo resene primere...
E, ravno tu je problem - da policiji NI v interesu, da se ta zgodba sploh odpira, kaj šele zaključi. In četudi bi imel zunanje zaposlene, bi bila komanda ista - pusti pri miru, ne tikaj!
Edini, ki bi lahko na tak način dosegel nek premik, je nekdo neodvisen, nekdo zunanji, ki v to zgodbo ni vpleten. Tako pa držijo za vrat eden drugega, ker imajo vsi umazane roke - če boš potunkal ti mene, bom jaz tebe.
Malo off - kaj je ugotovila policija, ki je preiskovala Hypo? Nič! Zakaj? Ker eden direktor pozna eno visoko živino na policiji, drugi drugo. Kaj so naredili Avstrijci, ki nimajo nobene osebne povezave ne s koruptivnimi direktorji ne našo resignirano policijo? Red! Nihče jih ni imel v šahu in so rakave celice preprosto odrezali. V roku pol ure.
Edini, ki lahko naredi red, je narod, ki bo začel terjati glave in bo šel v tej zahtevi do konca. Zaenkrat je mogoče takih, ki so tik pred tem, da jim poči film, 1000. Jutri jih bo 1005, pojutrišnjem 1020. Za izgubiti nimajo nič, lahko pa precej pridobijo. Ko jih bo čez čas recimo 50000 in bodo stopili skupaj, bo zdajšnjim stolčkarjem bore malo koristilo, da držijo v šahu vse institucije, ki bi jim lahko kaj dokazale in jih kaznovale.

467716-post_slo.gif
 

spanspan

Fizikalc
9. nov 2007
3.111
28
48
jogurtna revolucija, a ne, treba zrušit foteljaše, kdo pa bo jih zamenjal pa je tudi znano, a ne?
 

spanspan

Fizikalc
9. nov 2007
3.111
28
48
in potem bo zopet tako lepo kot v najboljših časih blogerja, spet bodo bodo v nenehni akciji dare, krkovič & co. Sigurno imajo s vojim firerjem že sedaj do potankosti izdelane vse načrte
 

raketka

Zelenc'
1. feb 2011
14
0
1
Citat:
Uporabnik spanspan pravi:
jogurtna revolucija, a ne, treba zrušit foteljaše, kdo pa bo jih zamenjal pa je tudi znano, a ne?


Kdo jih bo zamenjal zdaj še ni znano. Lustracija bo zajela precej širok krog zajedavcev in njihovega podmladka.

Če pa se že enkrat resnično gremo demokracijo, to pomeni konec ponarejanja volitev, konec vnaprejšnjega določanja zmagovalcev, konec kultov osebnosti, konec sivih eminenc, ipd...
 

mr_

Guru
20. sep 2007
9.278
2.667
113
Generale se po vojni da v penzijo in naj pisejo knjige. Ne pa na oblast. Tukaj smo v Slo. zajebali. Jansa, Kucan, Peterle, Bavcar in vsi ostali zasluzno 'osamovojitelji' lepo v borcevsko ali kakrsnokoli ze penzijo in ne diraj plotike. Sam kaj ko je tako mikavna.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
15.049
6.863
113
Citat:
Uporabnik TRiK pravi:
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Je pa res se nekaj. Te preprodaje orozja so bile v interesu nase drzave ki je pac potrebovala denar. In ti posli niso bili nenevarni. In za uradnisko placo logicno da tega nihce ni hotel pocet.
Do tukaj ne bom nič oporekal, strinjam se. In do te točke lahko zaradi mene res rečeš passe, zaprimo te zgodbe - bo najbolj koristilo vsem, tudi navadni raji. Če se je na ta način filala državna blagajna, smo imeli od tega, hočeš nočeš, koristi vsi. Ponavljam - bila je vojna, ki jo je bilo treba preživeti.
Ne morem pa se strinjati, da je vse, kar se je dogajalo od te točke naprej, moč zavestno in namenoma pomesti pod preprogo - še več, dajmo se celo delati, da se sploh nič ni zgodilo! Jok, brate, odpade! In dokler se bo to dogajalo, bodo raznorazni Kunstlji z vso pravico vpili, da je ta država gnila. In prav nikogar ne vidim, ki bi jim imel pravico reči Tišina, o tem ne smeš govoriti! Sem že rekel - zaradi mene si je tudi do 99% namislil, vendar je dovolj zaskrbljujoče, da je tisti 1% (torej to, da so se eni spustili v zakulisna obračunavanja - in to v imenu naroda) resničen.
Se je preiskovalo, praviš. Nedovršni glagol. Ravno v tem je težava - ni se preiskalo! In od tukaj naprej imamo narobe svet - namesto da bi Kunstelj in podobni ljudje zagovarjali tezo, da je vse skupaj passe, dajmo to pozabit, itak je nepomembno, to počne policija, to počne sodstvo - skratka to počenejo vse institucije, ki bi morale to že po definiciji preganjati in kaznovati. Kdo torej dela red pri nas - tisti, ki pragmatično pometajo pod preprogo? Upam, da se hecaš, če tako misliš.
Policija je pa sploh zadnja v vrsti, ki ima bilokomu (četudi softiju ali Kunstlju) pravico reči Zdaj se pa drži tega, da imaš jezik za zobmi. Če ne bi bilo resnično, bi bilo celo smešno, tako pa je zaskrbljujoče. Zelo. Očitno bo potrebno ponovno odpreti policijske šolske učbenike in prebrati, komu policija služi in kako. Ne jemlji tega osebno - velja za celo tvojo "stroko".
Edini plus, ki ga vidim v tvojem pisanju, je ta, da se vsaj ne sprenevedaš - po pravici poveš tako, kot je oz. tako, kot se pri nas dela. Žalostno pa je, da si se tako ti kot očitno tudi višje instance (kar je skrajno sprevrženo) v to melanholijo tudi vdale. Pač, smo v dreku, dajmo se vsaj delat, da bo slej ko prej minil. Pa ne bo, dokler ga ne bo nekdo popucal.
Morda še tole, ko praviš, da javnost hitro pozablja. Ja, ko ji gre dobro. Ko vrag odnese šalo, pa je malo drugačna zgodba. Osebno samo čakam, kdaj se bo nek "Kunstelj" spomnil, vzel v roke bilokaj, s čimer se da streljati, in potalal par metkov. In če verjameš ali ne - ne bo jih malo, ki bodo v tem videli nekaj dobrega in bodo to celo podpirali. In če se potem najde še "Kunstelj 2", pa "Kunstelj 3", bo morebiti le nekomu ratalo jasno, kaj je passe in sodi v pozabo, in kaj ne.

Ti mas eno tezavo. Svojo fikcijo mesas v realno situacijo in to kar sem napisal. Namrec vmes pises da policija kunstlju zapira usta. Ne vem od kje ti ta ideja. Kunstelj je v priporu ker je osumljen storitve vec kaznivih dejanj. ki kot sem ze napisal nimajo veze z njegovim blogom. Saj meni je vseeno, lahko se ta depala vas se 100 let goni po medijih in vi delate teorije zarote. De facto je zadeva passe. In to to trdim kot forumas, volilec in drzavljan RS. Tle policija nima veze.