Beraški zdravniki

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #488
  • Začetni datum

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.329
5.362
113
Za opredeljenost pacientov mislim... Da jih ni dosti, je itak jasno, za kljukico naredit, da ni nobeden brez, je pa eden dovolj. Drugace moras pa zagotavljati zdravstveno varstvo 24/7. Vsaj zdravniki, v zobozdravstvu pa res ni treba, ker baje ni nujnih stanj po tolmačenju ZZZS.

Recimo:

Naredijo enako in befel preostalim, da morajo vpisovati. Kljukica. Komentarji spodaj pa zmagajo. Etika, morala (za druge seveda), neka suznjelastniska mentaliteta, tolct in dol tlacit... To je dosedaj tako šlo in mrbit če se prtiska se malo bolj, bo pa koncno začelo delovati. :sprasujemse:
 
Nazadnje urejeno:

bertoncl

Guru
4. jun 2015
1.744
586
113

Me prav zanima tale anketa članstva (in koliko sploh je članstva), skratka, fides spet v vsem svojem sijaju. Končno, po letih nategovanja, se mladim zdravnikom obeta nekaj dobrega in je že štala, ker so stari v drugem planu, ker so dobili s sporazumom samo dva plačna razreda, mladi pa več.

Morda ima pa minister taktiko deli in vladaj?:fredi:
 
Nazadnje urejeno:

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.329
9.710
113
kod Džej-Zija
Tale minister nima nobene taktike, ker bolj ali manj po mnenju tistih v sistemu o vodenju nima pojma. Tako da bojo tele finte maslo ”štuka višje”.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.891
3.020
113

Me prav zanima tale anketa članstva (in koliko sploh je članstva), skratka, fides spet v vsem svojem sijaju. Končno, po letih nategovanja, se mladim zdravnikom obeta nekaj dobrega in je že štala, ker so stari v drugem planu, ker so dobili s sporazumom samo dva plačna razreda, mladi pa več.

Morda ima pa minister taktiko deli in vladaj?:fredi:

Tisti v 57 plačilnem so strogo proti ker oni bi dobili 2 plačilna gor oz 8% kar je 330 bruto, mladi zdravniki pa kar nepredstavljivih 20% kar je pa ca 50€ bruto več. Očitno jim ne privoščijo, naj mlada raja gara še naprej da bodo lahko oni ob 12h hodili privat delat.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

sad

Guru
24. avg 2007
20.495
9.200
113

Me prav zanima tale anketa članstva (in koliko sploh je članstva), skratka, fides spet v vsem svojem sijaju. Končno, po letih nategovanja, se mladim zdravnikom obeta nekaj dobrega in je že štala, ker so stari v drugem planu, ker so dobili s sporazumom samo dva plačna razreda, mladi pa več.

Morda ima pa minister taktiko deli in vladaj?:fredi:
Fides v vsem svojem sijaju. Kar tako naprej, pa bodo izgubili še tisti kanček simpatij javnosti.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.319
5.842
113
pri taščici
Nekaterim zdravnikom in sindikalistom prav privoscim da bi nekoc postali beraški zdravniki.
Na sreco nimam opravka s takimi. Vsaj ne pogosto.
Ocitno pa so "normalni zdravniki tiho" (zaradi solidnih plac) ceprav se jim zaga veja na kateri sedijo akupaj s pacienti. Koliko (zdravnikov in pacientov) se bo preselilo na drugo drevo ko se bo veja odzagala je pa vprasanje.
To me spominja na gradbenistvo dobro desetletje nazaj.
Vsi so se sli dumping, vodilni kader je bil tiho ker je imel dobre place, delavci pa redne, podizvajalce so imeli pa v sahu.
Dokler je šlo.
Potem smo zacel spet "z lopato polagat asfalt namesto s finisherjem"
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.913
816
113
Fides v vsem svojem sijaju. Kar tako naprej, pa bodo izgubili še tisti kanček simpatij javnosti.
Fides bo januarja "make or break". Če ne izvedejo konkretne "stavke", se jim bodo vsi le še smejali.
Na žalost jim zakon onemogoča ta pravo stavko "zaprimo vrata", zelo veliko pa lahko dosežejo, če vsaj del zdravnikov umakne soglasja za nadurno delo.

Na srečo pacientov se umik soglasij ne bo zgodil, efekta stavke ne bo, Fides bo zaprl vrata.
Ta boljši zdravniki bodo šli privat, v državnih ustanovah bodo ostali začetniki in tisti tik pred penzijo.
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.846
3.364
113
40
Lj
Nekaterim zdravnikom in sindikalistom prav privoscim da bi nekoc postali beraški zdravniki.
Na sreco nimam opravka s takimi. Vsaj ne pogosto.
Ocitno pa so "normalni zdravniki tiho" (zaradi solidnih plac) ceprav se jim zaga veja na kateri sedijo akupaj s pacienti. Koliko (zdravnikov in pacientov) se bo preselilo na drugo drevo ko se bo veja odzagala je pa vprasanje.
To me spominja na gradbenistvo dobro desetletje nazaj.
Vsi so se sli dumping, vodilni kader je bil tiho ker je imel dobre place, delavci pa redne, podizvajalce so imeli pa v sahu.
Dokler je šlo.
Potem smo zacel spet "z lopato polagat asfalt namesto s finisherjem"

A nisi prebral zgoraj, da bodo vsi pobegnil v Kanado za 300k letne plače.
 
  • Všeč mi je
Reactions: igi in jendomen

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.329
5.362
113
Zdaj jaz ne vem, a kaj spremljate, kaj se dogaja in kako razumete?

Zdravstveni domovi se zapirajo. Brez primarnega dohtarja ni niti sekundarija niti terciarja za pacienta. Mogoce preko urgence, ko je že res hudo... Aja caki, te bi tudi radi zaprli. Istocasno se pospeseno gradijo in vzpostavljajo privat bolnice in ambulante, za cimhitrejsi in nebolec prestop iz JS. Jaz ne premorem vizionarstva sandre in ne bom napovedovala. Samo povzemam, kaj dogaja sedaj in ni mi pač všeč v katero smer gre. Zame kot pacienta...
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.913
816
113
A nisi prebral zgoraj, da bodo vsi pobegnil v Kanado za 300k letne plače.
Ne se bat, ne bojo. Je v privat sektorju dovolj povpraševanja.
Tisto je samo eden izmed primerov, kako se po drugih državah lotevajo takšne problematike.
Enak sistem so ubrali romuni, makedonci, bosanci, srbi,... ki so pred leti bili izvozniki zdravnikov. Zdaj niso več.
Ampak slovenci smo itak pametnejši, bomo drugače speljali stvari.
 

bertoncl

Guru
4. jun 2015
1.744
586
113
Uff..izjava ministrice za javno upravo Sanje Ajanović Hojnik:

"V vladi utemeljeno pričakujemo, da bodo zdravniki pozornost od višine svojih plač vendarle usmerili k bolnikom in jih končno postavili v ospredje. Čas je, da pozornost posvetijo ljudem oz. bolnikom, da bodo ti od višjih plač zdravnikov nekaj imeli – in to je pravočasna, skrbna obravnava."
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.913
816
113
Uff..izjava ministrice za javno upravo Sanje Ajanović Hojnik:

"V vladi utemeljeno pričakujemo, da bodo zdravniki pozornost od višine svojih plač vendarle usmerili k bolnikom in jih končno postavili v ospredje. Čas je, da pozornost posvetijo ljudem oz. bolnikom, da bodo ti od višjih plač zdravnikov nekaj imeli – in to je pravočasna, skrbna obravnava."
Zdaj se fino sliši, ampak ob naslednji stavki bodo to tudi šolniki dobili servirano.
Pa ZSSS ob svoji stavki.
Seveda ne smemo pozabiti medicinskih sester. Tudi one naj raje svoje delo opravljajo, plača je nepomembna.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Ali se ni to sranje s plačami pričelo, ko so medicinskim sestram zvišali plače in so se pri tem višje MS preveč približala zdravnikom začetnikom?
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.952
3.240
113
Zdaj se fino sliši, ampak ob naslednji stavki bodo to tudi šolniki dobili servirano.
Pa ZSSS ob svoji stavki.
Seveda ne smemo pozabiti medicinskih sester. Tudi one naj raje svoje delo opravljajo, plača je nepomembna.

Že tako visoke plače evroposlancev po novem letu še višje​


Slabih 9400 evrov bruto oziroma približno 5700 evrov neto brez vseh dodatkov. To je mesečna plača evroposlanca,. A z januarjem pa bruto plače evroposlancev višje za dobrih 650, komisarjev za skoraj 1450, predsednice Evropske komisije pa za skoraj 2000 evrov.

Dobili naj bi tudi razliko za nazaj, saj naj bi povišica veljala od prvega julija letos.


ampak to jim je zvišal nek "Bruselj", kdorkoli je že to. Mi to sigurno nismo.
 

bertoncl

Guru
4. jun 2015
1.744
586
113
Zdaj se fino sliši, ampak ob naslednji stavki bodo to tudi šolniki dobili servirano.
Pa ZSSS ob svoji stavki.
Seveda ne smemo pozabiti medicinskih sester. Tudi one naj raje svoje delo opravljajo, plača je nepomembna.

Meni se to sliši kot nepoznavanje problematike in prilivanje olja na ogenj, namesto gašenja požara.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.841
3.865
113
Ali se ni to sranje s plačami pričelo, ko so medicinskim sestram zvišali plače in so se pri tem višje MS preveč približala zdravnikom začetnikom?

Zadnjič slišim da manjka kaj vem koliko učiteljev/profesorjev pri nas in da bo povpraševanje še večje. Se bojim da se bo počasi začelo logiko "plačevanja" zdravstvenega kadra uvajat tudi v šole. Tedensko učitelj naredi tistih 30 ur dela (pa 3 mesece ima dopusta), torej mu ostane še 70 ur do zdravniškega tedenskega fonda ur in bi lahko tudi učiteljem talal dodatke tipa 150% na presežek ur ipd. tako kot se dela sedaj v zdravstvu. Koneckoncev lahko učitelj dejansko dela 2x8 ur na dan, za kirurga pa to težko rečemo.

Problem je da bi tak sistem delovala ok tudi v šolstvu in bi bilo vse ok, če ne bi bilo zraven par mastodontov v vsaki šoli in na vsakem faksu (recimo jim FIDES type SVIZcev), ki bodo vlekli 150ur tedensko za trojno delo, hkrati pa še obvladovali sam sistem. No ko pridem do te situacije vidimo da je boljše da ima učitelj začetnik minimalca, postavljen je nek osnovni karierni sistem po katerem napreduje, je pa vsaj na koncu sistem "uravnan". Rešitev v primeru pomankanja šolnikov je itak že napol sprejeta in se tiče spremembe standardov in normativov (pač ne bo 28 sončkov na en razred, ampak 35, pa bo učiteljev dovolj -> BTW zanimivo, da se standard/normativ 30+- uporablja že 50 let enako).
 

bertoncl

Guru
4. jun 2015
1.744
586
113
Zdaj jaz ne vem, a kaj spremljate, kaj se dogaja in kako razumete?

Zdravstveni domovi se zapirajo. Brez primarnega dohtarja ni niti sekundarija niti terciarja za pacienta. Mogoce preko urgence, ko je že res hudo... Aja caki, te bi tudi radi zaprli. Istocasno se pospeseno gradijo in vzpostavljajo privat bolnice in ambulante, za cimhitrejsi in nebolec prestop iz JS. Jaz ne premorem vizionarstva sandre in ne bom napovedovala. Samo povzemam, kaj dogaja sedaj in ni mi pač všeč v katero smer gre. Zame kot pacienta...

Lepo si povzela stanje. In o tem, kako bo, smo se že pred leti pogovarjali na tem forumu, ampak nisem si pa predstavljal, da se bo to zgodilo tako hitro.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.216
4.699
113
Politika (še zmeraj) uspešno širi med rajo idejo, da je za njihove tegobe krivda v navadnih delavcih (kar so tudi zdravniki) in ne v upravljanju, ki je ministrstvo, vlada in ZZZS. Kot če bi v primeru natega s strani nekega podjetja, ki vam ne naredi fasade, šli napast delavca pri firmi, ker hudič hoče tako in tako plačo, tak in tak delovni čas in zato vas je firma nategnila za avans in še kaj.
Ljudje, bodite no resni. Sistem razpada zaradi sranja povsem na vrhu. Izključno zaradi tega. Na nek način je bolje, da se sistem razbije na več sistemov, ki jih bodo povprečni ljudje, ki jih na nek način izvolimo sami, lažje vodili in upravljali.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ytbnd, krko in BuDi