Beraški zdravniki

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #488
  • Začetni datum

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.942
4.211
113
Problem je že spet, ker ti nimaš pojma o čem se sploh pregovarjaš. par stvari...pol sledi par žaljivk, pa kmeri pa šipci, to je tvoj domet, pol se pa neha.
To pa je to ker tupiš o dobičkih.....
ZZZS drugače upravičeno bremza storitve, zakaj, zato ker vsako leto morajo naresti kup rezervacij, samo 150 miljonov bo šlo iz PZZja, ki ga jim je obesila na vrat vlada, potem so še minusi miljonski zavodov....
tid...

Zato je tvoj pavšalizem totalno nepoznavanje ZZZS.
ZZZS je čisto kmerovska tvorba, jo pa ne poslušajo nič, tupi vladi nekaj naredijo kontra..
Kako so modelovali, da ne PZZ dat na obvezno......

Ampak svoboda in levica si je to zaželela.... miiljonske rezevacije bodo na plečih pacientov!

+ pozabil povedat
100 miljonski odškodninski zahtevek, ne protii zzzs ampak RS zaradi izgub komercialnih zavarovalnic...
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.460
9.396
113
To pa je to ker tupiš o dobičkih.....
ZZZS drugače upravičeno bremza storitve, zakaj, zato ker vsako leto morajo naresti kup rezervacij, samo 150 miljonov bo šlo iz PZZja, ki ga jim je obesila na vrat vlada, potem so še minusi miljonski zavodov....
tid...

Zato je tvoj pavšalizem totalno nepoznavanje ZZZS.
ZZZS je čisto kmerovska tvorba, jo pa ne poslušajo nič, tupi vladi nekaj naredijo kontra..
Kako so modelovali, da ne PZZ dat na obvezno......

Ampak svoboda in levica si je to zaželela.... miiljonske rezevacije bodo na plečih pacientov!
ZZZS ni nov problem, ampak se vleče že leta. In to kar sem napisal od porodnišnice ni novo dejstvo, je pa še vedno resnična stvar. Plačevanje storitev glede na predvidene in ne dejanske storitve. Na eni strani posledično plus, na drugi velik minus in noben ne ve, kaj pride na konc, ko se minusi in plusi pobrišejo. Eno je, da bremzaš nenujne storitve, kot je zobozdravstveni pregled, kar dolgoročno tud ni ravno pametnoo, drugo pa, da ne plačaš dejansko opravljenih storitev.
O tem kaj pa ta vlada dela pa itak ni kej dost drugač za rečt kot katastrofa. Sam če si res priznaš, bi tud prejšnja lohk gledala, da ne bi zapravljal keša za čip kitajsko plastiko. Testov mam še zmer doma za ene 300 EUR. Kok je šlo sam kle dnarja v luft rajš ne bi.

Za začetek pa nehaj s kmeri, pa bo že lažje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: bertoncl

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.942
4.211
113
ZZZS ni nov problem, ampak se vleče že leta. In to kar sem napisal od porodnišnice ni novo dejstvo, je pa še vedno resnična stvar. Plačevanje storitev glede na predvidene in ne dejanske storitve. Na eni strani posledično plus, na drugi velik minus in noben ne ve, kaj pride na konc, ko se minusi in plusi pobrišejo. Eno je, da bremzaš nenujne storitve, kot je zobozdravstveni pregled, kar dolgoročno tud ni ravno pametnoo, drugo pa, da ne plačaš dejansko opravljenih storitev.
O tem kaj pa ta vlada dela pa itak ni kej dost drugač za rečt kot katastrofa. Sam če si res priznaš, bi tud prejšnja lohk gledala, da ne bi zapravljal keša za čip kitajsko plastiko. Testov mam še zmer doma za ene 300 EUR. Kok je šlo sam kle dnarja v luft rajš ne bi.

Za začetek pa nehaj s kmeri, pa bo že lažje.
Še enkrat kmeri so izsilili PZZ v obvezno.. imaš cca 100M tožbo in 150-200 miljonsko luknjo, ki jo predvideva ZZZS..
Kmeri delajo z zdravstvom kot Pipanova z uno stavbo.

Kaj je pametno za ljudi je nepomebno (za to vlado).
ps bremzajo z razlogom, ker imamo utopičen sistem + korupcijo...

ZZZS se sooča z kupom rezervacij, za katere do konca ne ve kolikšne bodo, in če jih da se ta denar ne sme porabit, ker če ga padejo na gobec, ker so v trenutku insolventi...

insolventost zavarovalnice pa pomeni takojšen kolaps zdravstva.

Kalbo vidim, da ne razumeš...
 
  • Všeč mi je
Reactions: aljoman

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.942
4.211
113
za politike nimam upanja, ne ene ne druge. nasploh nimam upanja, zato pa pravim da je ona druga opcija bolj verjetna.
Opcija je komercializacija zavarovalnic in večnivojska premija......

simple ko pasulj... samo levičarjem to ne diši, ker kolesarčki na sociali nebi vplačevali...
zavod pa bi bil prisiljen biti tržen v konkurenci z zasebniki....

Hitro bi bil problem solved, samo za nezaposljive sončke bi bil problem...
 

tomi

Guru
1. sep 2007
18.369
9.706
113
40
MB
Opcija je komercializacija zavarovalnic in večnivojska premija......

simple ko pasulj... samo levičarjem to ne diši, ker kolesarčki na sociali nebi vplačevali...
zavod pa bi bil prisiljen biti tržen v konkurenci z zasebniki....

Hitro bi bil problem solved, samo za nezaposljive sončke bi bil problem...
problem je mnogo-slojen in se prične mnogo prej, indoktrinacija se je začela že v bivši državi.
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.942
4.211
113
problem je mnogo-slojen in se prične mnogo prej, indoktrinacija se je začela že v bivši državi.
sej zato je to edina rešitev...
vzajemnost bo padla, slej kot prej.....

Tržno obnašanje zavodov in zavarovalnic je edina rešitev. Zdej gledamo to kar imamo...
Zanimivo je kako so ostali sindikati tiho, ko silijo delavce čez zakonskih 48ur delat in jih pravzaprav izsiljujejo...

Predstavljaj si levico če bi recimo sava kranj to počela....

only in Slovenia
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.011
113
Kočevska
sej zato je to edina rešitev...
vzajemnost bo padla, slej kot prej.....

Tržno obnašanje zavodov in zavarovalnic je edina rešitev. Zdej gledamo to kar imamo...
Zanimivo je kako so ostali sindikati tiho, ko silijo delavce čez zakonskih 48ur delat in jih pravzaprav izsiljujejo...

Predstavljaj si levico če bi recimo sava kranj to počela....

only in Slovenia
Lahko je s polno ritjo navijati za ameriško zdravstvo.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.460
9.396
113
Še enkrat kmeri so izsilili PZZ v obvezno.. imaš cca 100M tožbo in 150-200 miljonsko luknjo, ki jo predvideva ZZZS..
Kmeri delajo z zdravstvom kot Pipanova z uno stavbo. Pozab že enkrat kmere. Največjega imaš namreč v opoziciji. Se pa strinjam, to je bila neumnost, ki pa tudi s strani opozicije ni bila pravilno minirana, ker največji problem ni v stroških zate pa zame, ampak drugje.

Kaj je pametno za ljudi je nepomebno (za to vlado). In za katerokoli prejšnjo, če se tej vladi sploh lohk reče vlada. To je otroški vrtec, kjer je vodja še enkrat najstnik očitno.
ps bremzajo z razlogom, ker imamo utopičen sistem + korupcijo... Seveda, torej je treba začet s korupcijo in tako dalje in naprej, spet problem teka na dolge proge.

ZZZS se sooča z kupom rezervacij, za katere do konca ne ve kolikšne bodo, in če jih da se ta denar ne sme porabit, ker če ga padejo na gobec, ker so v trenutku insolventi... ZZZS kot taka je za zradirat in sistem zdravtsvenega zavarovanja postavit povsem na novo. Ni pa amerika rešitev, pomoje. Spet maraton in ne 60m šprint.

insolventost zavarovalnice pa pomeni takojšen kolaps zdravstva. Zdravstvo že kolapsira, če rabimo soglasja za protizakonito nadurno delo.

Kalbo vidim, da ne razumeš... razumem sam ti me s peno na ustih bereš.
Sem ti odgovoril po segmentih.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.460
9.396
113
počasi tovariš, mi smo v prvem razredu, to kar ti praviš je za srednjo šolo.

- pri nas 80 % odraslih ne loči med bruto neto.
- isti procent jih reče da je zdravstvo pri nas zastonj.

mamo še dela da odrastemo skratka.
Ločijo že med bruto pa neto, sam jih, ko se pogajajo o plači, bruto ne zanima in ti isti imajo javne storitve za "zastonj".
 

Samo Svoj

Guru
27. jan 2022
5.833
2.301
113
Ločijo že med bruto pa neto, sam jih, ko se pogajajo o plači, bruto ne zanima in ti isti imajo javne storitve za "zastonj".
Zakaj bi moral delavca/delojemalca zanimat bruto?

Na mesec hočeš v tošlo X.YZQ,nn denarja in to je edina stvar ki te zanima.
Ali si lahko delodajalec toliko privošči pa mora on vedet.

Slučajno vem kaj je neto, bruto in bruto-bruto.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.422
4.946
113
In delodajalec se mora pridno prilagajati, če delavec menjuje vzdrževane družinske člane :sprasujemse:
 

Floki

Guru
6. sep 2007
10.076
3.160
113

" Zadnjič sem bil v tujini in kolega mi je čestital. Vprašal sem ga, ali morda zaradi tega, ker imamo dobre skakalce na smučeh ali kolesarje. Rekel je: "Ne, ne, vi ste svetovni šampioni v tem, koliko malo napak imate."

Ali ima tale podatek kaj skupnega?
redi februarja je Eurostat objavil podatek glede presežne umrljivosti za mesec december lani, ko se je Slovenija po presežni umrljivosti uvrstila na prvo mesto in visoko nad povprečjem EU. Decembra lani je bila presežna umrljivost v EU 9,5 odstotna, v Sloveniji pa je bila 21,3 odstotna, so opozorili.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.460
9.396
113
Zakaj bi moral delavca/delojemalca zanimat bruto?

Na mesec hočeš v tošlo X.YZQ,nn denarja in to je edina stvar ki te zanima.
Tipično, mene zanima ka bom f tošn dobo bulšit. Narobe, ker bruto je tvoja plača in tist k si ti dobo, kok boš pa ti f tošn dobo aka neto je pa odvisno kok boš davkov in prispevkov plačal. Tako da če se jest s tremi šoloobveznimi otroci, pa sodelavec tamle čez, ki je samski in brez otrok zmenva za isti neto, sem se jest slabše zmenil od njega. Zato se za plačo vedno pogovarjaš v bruto znesku, ker je ta edini merodajen in realen.

Ker aveš, ti plačaš davke in prispevke in ne delodajalec, delodajalec jih sam odvede od tega kar tebi plača in ti zaslužiš bruto in ne neto.
 

Samo Svoj

Guru
27. jan 2022
5.833
2.301
113
Tipično, mene zanima ka bom f tošn dobo bulšit. Narobe, ker bruto je tvoja plača in tist k si ti dobo, kok boš pa ti f tošn dobo aka neto je pa odvisno kok boš davkov in prispevkov plačal. Tako da če se jest s tremi šoloobveznimi otroci, pa sodelavec tamle čez, ki je samski in brez otrok zmenva za isti neto, sem se jest slabše zmenil od njega. Zato se za plačo vedno pogovarjaš v bruto znesku, ker je ta edini merodajen in realen.
Pojasni. Mogoče se kaj novega naučim. Torej po tvoje nekdo z vzdrževanimi druž. člani plačuje več davkov kot tisti brez.
 
  • Haha
Reactions: kamela213