Beraški zdravniki

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #488
  • Začetni datum

Samo Svoj

Guru
27. jan 2022
5.833
2.301
113
Zdaj pa počasi še enkrat preberi svoj zadnji post na glas, pa mojega #4.859. Mogoče se ti posveti.

Baje Cirque d'Soleil išče enega za salto mortale.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.460
9.396
113
Sedaj pa počasi razmisli. Jaz s tremi otroci sem se zmenil za neto 1500 EUR in moj sodelavec brez otrok prav tako za neto 1500 EUR. Kdo od naju ima realno višjo plačo in kdo se je bolje pogajal?
 

Samo Svoj

Guru
27. jan 2022
5.833
2.301
113
Zato se bi moral neto/bruto VEDNO preračunat brez vzdrževanih članov in to sem tudi napisal pravočasno.
Delodajalca ne sme brigat ali si ti zrihtal tri otroke, drug pa ne more niti enega. Prav za prav, nima niti pravice to vprašat.

Pravilen postopek bi moral bit: jaz hočem 2.000,00€ izplačila, vpišite v pogodbo pravilen bruto brez vzdrževanih dr. članov in ostalih olajšav.

In ko potem izhajaš iz te predpostavke, kdo ima na koncu višje izplačilo, oz. vračilo dohodnine? ;)
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.460
9.396
113
Kaj maš to za računat. Pravilen postopek je, da se pogajaš za bruto plačo in to je to brez kreativnosti in podobnih bedarij in to se vpiše v pogodbo, ker bruto je tvoj denar, ne neto ki ti ostane po plačilu davkov in prispevkov.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.517
6.259
113
Japajade...

Pravilen postopek je bruto.

Jaz sem se pa vedno menila za strosek delodajalca in na podlagi tega odlocala o obliki dela. Zaposlitev + (popoldanec) sp normalen, sp normiran.
 
  • Všeč mi je
Reactions: igi

Samo Svoj

Guru
27. jan 2022
5.833
2.301
113
Jao sta trda, saj pa govorimo isto; AMPAK 90%, al kolko ste napisali strokovnjaki, ljudi si ne zna preračunat neto iz bruto, zato jih zanima kolko "dobijo ven" in se pogajajo na tej osnovi. In še enkrat, če bi se vsi pogajali iz neto izplačila, bruto pa bi se vsem izračunal brez olajšav, bi bili bruto vsi na istem, eni bi dobili točno tak neto kot so ga želeli, drugi pa bi bili prijetno presenečeni.

PS: Jabe ti si malo drugačen primer.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.517
6.259
113
Ce si ne znajo, to ni izgovor. Imajo na netu dobolj kalkulatorjev. Poleg tega neto pove nic. Vecina teh, ki misli, da gleda neto, gleda nakazilo na TRR. Dejansko je gledanje po brutu v korist in zasčito delavca, sploh tistih, ki ne znajo...
 

Samo Svoj

Guru
27. jan 2022
5.833
2.301
113
Daj reši naslednjo situacijo: "zidar" pride k gazdi in reče jaz mislim da moram dobit 1.000€ plače na račun. Direktor/kadrovnik/gazda pa reče, OK dobiš 1.500€ bruto v pogodbo (obe cifri sta izmišljeni). A misliš, da si je delavec sposoben "on site" zračunat svoj neto?
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.517
6.259
113
Ce ne zna, ne pomeni, da ni v njegovem interesu.

Ce delavec rece, da mora dobiti 1000€ na racun, bom jaz od tega odštela najprej potne in malico (maximalne seveda), potem vkalkulirala delovno dobo in morebitne pribitke za popoldnasko in nočno delo. ker ne smem vprašati, koliko ima otrok, bom vzela pavsal 3 in potem jaz on site zaračunala, koliko je bruto. Ko bo treba dohodnino plačat, bo pa itak drzava kriva, ne delodajalec. Ker raste minimalna placa in se s tem tudi kategorije za dohodnino in prispevki lahko spreminjajo, cilj je pa placa na racunu... Lahko tudi startam z 0 otroci, ampak bog ne daj da ima kakega po zaposlitvi. Mu ni treba povedati? Roko se dviguje, ko je treba na porodniski/ocetovski dopust. Placa na racunu naj bo pa zmeraj ista? Kdo je potegnil kratko?

Ce pa recem 1500€ bruto, pa kot delodajalec nimam vec kaj dosti telovaditi. Z vsako spremembo je delavec na boljsem in ne delodajalec. Mora se gledat bruto, da se ne prenasa okoli delavcev, ki ne locijo bruta od neta, ostale bo itak tezje. Ampak tisti vedo, da se itak nimajo kaj pogovarjat o netu, samo brutu.

Delavec, ki se pogaja v netu, je sen goljufivega delodajalca.
 
  • Všeč mi je
Reactions: kalbo

Samo Svoj

Guru
27. jan 2022
5.833
2.301
113
bom jaz od tega odštela najprej potne in malico (maximalne seveda), potem vkalkulirala delovno dobo in morebitne pribitke za popoldnasko in nočno delo. ker ne smem vprašati, koliko ima otrok, bom vzela pavsal 3 in potem jaz on site zaračunala, koliko je bruto.

Ti si en goljufiv delodajalec!

Če je sistem preračuna iz neto v bruto za namen sklenitve pogodbe o delu določen in zabetoniran je vseeno o čem se pogovarjaš.
 
  • Haha
Reactions: jonny77

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.460
9.396
113
bom jaz od tega odštela najprej potne in malico (maximalne seveda), potem vkalkulirala delovno dobo in morebitne pribitke za popoldnasko in nočno delo. ker ne smem vprašati, koliko ima otrok, bom vzela pavsal 3 in potem jaz on site zaračunala, koliko je bruto.

Ti si en goljufiv delodajalec!

Če je sistem preračuna iz neto v bruto za namen sklenitve pogodbe o delu določen in zabetoniran je vseeno o čem se pogovarjaš.
Ne ona, ampak večina takih gazd ki jih omenjaš. Mam enga v familiji, k mu je važno kaj f tošn dobi, pa že 25 let odkar ga poznam dobiva uradno minimalca, ostalo pa v nafti, na roko, ni da ni, ker njemu pač ni važno nič drugega kot to, da avta ne rab tankat, pa da je v tošlu denar.... Ko bo pa čez manj kot 10 let treba v penzijo, bo pa šok.
 
  • Všeč mi je
Reactions: CLIO15 in jonny77

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.942
4.211
113
počasi tovariš, mi smo v prvem razredu, to kar ti praviš je za srednjo šolo.

- pri nas 80 % odraslih ne loči med bruto neto.
- isti procent jih reče da je zdravstvo pri nas zastonj.

mamo še dela da odrastemo skratka.
fizikalc je vedno presenečen, ko sliši koliko košta delodajalca, si zamisliš, da bi dobilibruto na račun in položnice za prispevke (sami odvajali prispevke)...

kva bi kamni letel v parlament, šele takrat bi dojeli velično kmerov in njihov obraz. Ampak doktrina kmerov je grdi kapaitalistični obraz, ki ga ovcam prodajajo. Seveda to ne bo več dolgo. Močno se ohlaja vse skupaj. Bomo videli naše Trbovljčane, ko bodo na zavodu gledali položnice za štrom in mahali...

Pernati bo reku pa podkurite se malo z njimi....
problem solved
 
  • Všeč mi je
Reactions: visek_izobrazbe