Beraški zdravniki

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #488
  • Začetni datum

netko

Guru
25. jul 2007
6.887
2.184
113
Evo pa imamo še eno plačilno listo, od "slabo" plačanih zdravnikov, ki btw. štrajkajo ker imajo tako slabe plače. Ta ima samo 13k bruto, to je porazno.
Vir:

Poglej priponko 80148
Moras bit pa pi.cka prve klase da govoris o 13000 eurih place, ce si ze ravno hotel povedati znesek potem bi vsaj prebral placilno listo
Kot prvo clovek ima bruto placo cca 4600eur z dodatki skupaj 5730 od katerih sta najvecja polozajni dodatek in pa minulo delo
Druga polovica placilne liste pa govori o tem koliko nad obicajnih 176 ur je delal in vse skupaj mu je naneslo 12200 eur bruto kje ti vidis 13000 mi ni jasno, zelo ocitno pa ti niti matematika niti statistka nista sli najbolje, vodilo te je pa ena in edina fousija oz blodnja v kateri si na vsak nacin zelis zdravnike pokazat "tagrde"
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
7.013
3.527
113
41
Lj
Moras bit pa pi.cka prve klase da govoris o 13000 eurih place, ce si ze ravno hotel povedati znesek potem bi vsaj prebral placilno listo
Kot prvo clovek ima bruto placo cca 4600eur z dodatki skupaj 5730 od katerih sta najvecja polozajni dodatek in pa minulo delo
Druga polovica placilne liste pa govori o tem koliko nad obicajnih 176 ur je delal in vse skupaj mu je naneslo 12200 eur bruto kje ti vidis 13000 mi ni jasno, zelo ocitno pa ti niti matematika niti statistka nista sli najbolje, vodilo te je pa ena in edina fousija oz blodnja v kateri si na vsak nacin zelis zdravnike pokazat "tagrde"

Pismo pa ti bi moral it za PR promotorja k Fidesu. Saj vidiš da se vsak dan trudijo prikazat kako malo so plačani, rabijo kak svež pristop.
 

veracoche

Pripravnik
15. nov 2012
97
43
18
Ker se ravno ne spoznam na te plačilne liste, me zanima, ali je vse te ure bil dejansko na delovnem mestu ali je vmes tudi dežurstvo/pripravljenost na delo doma?

Kot drugo pa me zanimajo ure na praznike. Oktobra 2023 je bil praznik samo 31. Kako se pride do teh številk?
- 8 ur - dod. delo na praznik
- 10 ur - nadure NZV - praznik
- 7 ur - nadure NZV - praznik noč
Tole je 25 ur. Se kaj podvaja?
 

Tenforest

Guru
3. sep 2007
5.750
540
113
42
povsod malo
Ker se ravno ne spoznam na te plačilne liste, me zanima, ali je vse te ure bil dejansko na delovnem mestu ali je vmes tudi dežurstvo/pripravljenost na delo doma?

Kot drugo pa me zanimajo ure na praznike. Oktobra 2023 je bil praznik samo 31. Kako se pride do teh številk?
- 8 ur - dod. delo na praznik
- 10 ur - nadure NZV - praznik
- 7 ur - nadure NZV - praznik noč
Tole je 25 ur. Se kaj podvaja?
Saj je prav njihova ena ura je enaka dvem našim, zemeljskim.
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
10.404
3.845
113
Ljubljana
hmpg.net
"V poslanski skupini SD vlado pozivajo, naj nemudoma odpokliče aktualne člane sveta Onkološkega inštituta Ljubljana in imenuje nove člane. Kot razlog so navedli obtožbe kirurga Erika Breclja, da je inštitut ugrabila stranka SD. Nedopustno je, da so bolniki tako pomembne institucije talci pavšalnih insinuacij, so poudarili v SD."

PAvšalnih insuniacij - ki jih ne znajo podreti z argumetni (Jurek so to tvoji?)
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
4.073
1.011
113
Niso "moji". Nimam pojma, kaj se grejo tam. Breclja pa še nisem spoznal.
Kaj pa jaz ne znam podpret?
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
15.083
6.893
113
Problem Breclja je, da je predsednik strateskega sveta za zdravstvo in da od imenovanja na to funkcijo ni povedal se nobene ideje kako popravit razmere. Nobene ideje kako prenovit obstojec sistem. Ne dojame da je od imenovanja dalje soodgovoren za stanje. In vse kar zna pocet je vpiti o korupciji in nikoli predstavit dokazov.
Naj pove kaj je njegov svet naredil da bi golob izpeljal reformo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.849
10.539
113
kod Džej-Zija
Problem Breclja je enak problemu Bešič Loredana. Sta del sistema, vesta, kako deluje in kje so napake. Ker pa sta dohtarja in ne organizatorja dela ali menedžerja, nimata najmanjšega pojma, kako ukrepati proti temu. Kot ne daš otroka operirat lokalnemu mesarju, ne razumem, zakaj od dohtarjev pričakujemo, da bojo znali reorganizirati sistem. Saj to ni faking samoupravljanje v temeljnih organizacijah združenega dela.
 

B81

22. jul 2007
36.377
10.183
113
Pri tanovem cupavem direktorju ukcja sem imel upanje, da bo pocistil korupcijo ali da bo vsaj zacel.

Pa za vraga, kdo podpise racun za milijon, ce ne direkor?
Naj najamejo neke privat detektive, da malo pokukajo po kafejih in "sestankih", ce modri ne dobijo befela...
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.849
10.539
113
kod Džej-Zija
Še enkrat: tudi čupavi ni usposobljen za vodenje tako zahtevnega sistema, kot je UKC. Zato je nesmiselno pričakovati čudeže. Kar se tiče korupcije, bo pa moral reagirati nekdo malo višje v prehranjevalni verigi. Dokler se ministrstvo za zdravje tega resno ne loti, pri čemer se je treba dotakniti tudi ZZZS, spremembe ne bo.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.457
9.394
113
Pri tanovem cupavem direktorju ukcja sem imel upanje, da bo pocistil korupcijo ali da bo vsaj zacel.

Pa za vraga, kdo podpise racun za milijon, ce ne direkor?
Naj najamejo neke privat detektive, da malo pokukajo po kafejih in "sestankih", ce modri ne dobijo befela...
Čupavi je travmatolog. On sestavlja razfukana človeška telesa nazaj skup, ne pa vod bolnice. To dvoje ne gre skupaj.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.849
10.539
113
kod Džej-Zija
Nobena skrivnost ni, zakaj. Ker je urejanje zdravstva tek na izrazito dolge proge. Zdravstva ne urediš v enem mandatu, politiki imajo pa za horizont naslednje volitve. Če se lotevaš ad hoc kretenizmov, dobiš pa odpravo dopolnilnega zavarovanja Levica style. Torej več škode kot koristi. Tudi z dobavitelji je podobna zgodba. Imajo utečene linije, ki jih menjava oblasti niti malo ne prizadane.

Če bomo hoteli dejanske spremembe, bo treba najprej družbeni konsenz, v katero smer sploh hočemo. Samo potem zdravniki ne bojo mogli bit več dežurni krivci za na sramotilni steber vsakič, ko dnevna politika potrebuje preusmeritev pozornosti.
 
  • Všeč mi je
Reactions: bertoncl in Matey

sousis

Guru
16. nov 2019
1.580
1.067
113
No med tem na Hrvaškem... Kolega od znanca od prijatla se naročil na pregled, dobil termin. Debelo pogledal - termin že čez dva dni. Očitno se da nekaj naredit.
 

Priponke

  • 426121502_10231966341002796_3904360687234517025_n.jpg
    426121502_10231966341002796_3904360687234517025_n.jpg
    210,1 KB · Ogledi: 52

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.011
113
Kočevska

"Prepričan sem, da so čakalne vrste v zdravstvu umetni pojav. Pri 200 milijonih evrov, ki jih je bivši minister Danijel Bešič Loredan dal v sistem, bi morale pasti na ničlo. V ortopedskih ambulantah čaka 18 tisoč pacientov. Če to delimo s 30, kolikor je ambulant, to pomeni 600 dodatnih pacientov. To sta (v letu dni op. a.) dve dodatni obravnavi na dan," meni Samo Fakin, nekdanji minister za zdravstvo v vladi Marjana Šarca in generalni direktor zavoda za zdravstveno zavarovanje (ZZZS).


V četrti oddaji Studia necenzurirano je Fakin poudaril, da lahko samoplačniške ambulante delujejo "le, če imaš čakalne vrste"."Če jih nimaš, ta del zdravniškega dela pade. Po mojih podatkih se nekateri zdravniki prav trudijo, da med rednim delom naredijo čim manj. Če ne bomo nekaj naredili na tem, da bolnišnice vodijo učinkoviti in močni direktorji, bo javni zdravstveni sistem res razpadel. Ne more si dela sam organizirati nekdo, ki ni lastnik bolnišnice," meni Fakin.
 
  • Všeč mi je
  • Objave ne odobravam
Reactions: endvatri in LeQuack