Beraški zdravniki

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #488
  • Začetni datum

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.514
6.254
113
Za zdravnika za 300ur je to katastrofa placano. Primerjavo se seveda dela z njegovimi kolegi v privat sektorju in ne s tabo ali ze do konca v ta namen zlorabljeno čistilko (pa vsi vemo, da tiste, ki najbolj opletajo v argumentih z njimi, najmanj za njih skrbi).
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
4.073
1.011
113
Še en razlog več, da ministrstvo zakonsko prepove vsa soglasja za nad-nadurno delo. Da ne čakajo na zdravnike, da jih prekličejo.
MZ mora delovati proaktivno in preklicati vsa soglasja.
 
  • Všeč mi je
  • Objave ne odobravam
Reactions: Feniks in jest5

Ateis

Guru
13. sep 2007
2.265
794
113
Za zdravnika za 300ur je to katastrofa placano. Primerjavo se seveda dela z njegovimi kolegi v privat sektorju in ne s tabo ali ze do konca v ta namen zlorabljeno čistilko (pa vsi vemo, da tiste, ki najbolj opletajo v argumentih z njimi, najmanj za njih skrbi).
120 nadur:
75 oddelal v nočnih oz. praznikih oz. vikendih, kar najbrž pomeni, da takrat ni bil tako obremenjen kot redno delo oz. bolj kot ne čakaš, da pridejo primeri.
45 klasičnih popoldanskih nadur najbrž podobne rednemu delu.

Men so to ne zdi tok slabo, je pa res, da ni pa bogatija.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
15.083
6.893
113
Kok se to vehementno govori...phja, sej to je bla nočna, vikend, praznik..... kokrkol, ni bil doma, na kolesu, v hribih za šankom. Dejmo met mal reale v glavi in si priznajmo, da teh 300 ur ni sposoben oddelat vsak.
Predvsem je smesno kok je to normalno da ponoci je pa pc malo oddelal.

Jaz sem danes zacel sluzbo ob 1 zjutraj. In starejsi kot si manj prijetno je. In manj zenska razume doma. Cela familija se dobi na pikniku ti pa pac vikend delas. Sej ni nic prisilno, vsi lahko zamenjamo, samo se mi zdi da lahkotno o teh zadevah govorijo ljudje ki nikoli niso delali ponoci ali za vikende
 

Ateis

Guru
13. sep 2007
2.265
794
113
Vekakor ni normalno, da če je redno 170ur oni delajo iz meseca v mesec 300ur. Men je nekako raumljivo, da je to mogoče 1-2x letno ne pa kar vsak mesec. Sam menim, da zdrvanike najbolj moti to, da so bili nadpovprečno plačani in spoštovani, sedaj pa je v sodobni družbi kup poklicev, ki so plačno in z vidika spoštovanja boljši. In po moje Fides to najbolj žuli. Dejstvo pa je, da staranje prebivalstva bo pritisk na zdravstvo še večji kljub več zdravnikom. Potrtrebno bo poseči po drugih metodah, ki bodo zmanjšale obremenitve zdravnikov in sester, kot so samodiagnostika s pomočjo AIja, avtomatična bolniška do dolečenega števila dni, zdravljene v tujini, omejitev košarice storitev, participcija pri obisku... skratka, če nam je vrednosta zdravje in lahko damo na dan 6€ za čike pa pijemo pivo po 7€ na smučišču pa kredtiramo telefone po 1000+€ na 24 mesecev, bo pa treba kakšen evro še za privat zdravstvo/zavarovanje dat.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
15.083
6.893
113
Jaz imam januarja poleg rednega dela 50 nadur in 120 ur pripravljenosti.
Polovico meseca sem bil v tujini kar pomeni da nisem bil z druzino in prijatelji (al pa na piru v najljubsem baru) tudi ko sem bil prost.

Mas polno enih sihtov kjer je diametralno nasprotje od 7-15 …. In to se placa. Tud zdravnikom
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.942
4.210
113
Vekakor ni normalno, da če je redno 170ur oni delajo iz meseca v mesec 300ur. Men je nekako raumljivo, da je to mogoče 1-2x letno ne pa kar vsak mesec. Sam menim, da zdrvanike najbolj moti to, da so bili nadpovprečno plačani in spoštovani, sedaj pa je v sodobni družbi kup poklicev, ki so plačno in z vidika spoštovanja boljši. In po moje Fides to najbolj žuli. Dejstvo pa je, da staranje prebivalstva bo pritisk na zdravstvo še večji kljub več zdravnikom. Potrtrebno bo poseči po drugih metodah, ki bodo zmanjšale obremenitve zdravnikov in sester, kot so samodiagnostika s pomočjo AIja, avtomatična bolniška do dolečenega števila dni, zdravljene v tujini, omejitev košarice storitev, participcija pri obisku... skratka, če nam je vrednosta zdravje in lahko damo na dan 6€ za čike pa pijemo pivo po 7€ na smučišču pa kredtiramo telefone po 1000+€ na 24 mesecev, bo pa treba kakšen evro še za privat zdravstvo/zavarovanje dat.
par stvari
prvi problem je ZZZS, ki premalo plačuje storitve, za pacienta cca 8 EUR pregled, to je ena postavka recimo
drugi problem je visoka obremenitev plač, bruto plače so pre-visoke, neto pa porazen
tretji problem je nujna privatizacija zdravstva, da se naredi red in plačilo po učinku, k zasebnikom dohtarji ne hodijo spat...
četrti problem je vzpostavitev več zavarovalnic in več paket zdravstvenega zavarovanja
peti problem spremeniti sistem bolniških nadomestil....
....


šele potem bo stvar normalizirana. Ta sistem gre v propad in tisti kateri dejansko ogromno vplačuje ne dobi nič kot tisti k nič. To je vedno blo in bo narobe.


Če se stranka odloči drugje zdravit, mu zavarovalnica mora kriti do višene kritja v Sloveniji za isto storitev...

precej hitro bi bil red in konkurenčnost.
 
  • Všeč mi je
Reactions: visek_izobrazbe

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
16.040
4.028
113
prvi problem je ZZZS, ki premalo plačuje storitve, za pacienta cca 8 EUR pregled, to je ena postavka recimo

Cena za kratek pregled na primarni ravni, to je to da ti zmeri pritisk in malo pokramlja o zdravju. V praksi ima povprečen zdravnik na primarni ravni okoli 15 obravnav na dan (to je statistika), sedaj če teh 15 obravnav predstavlja "kratki pregled" (normativ mislim da je 10 min) za 8 eur, potem je zdravnik lenuh in bi mu še maluse na plačo dal.

V realnosti je itak tako da plače zdravnikom ne pridejo od denarja ZZZS, plače pridejo direktno iz fonda za plače v JU. Tako da kakšne so cene storitev ne vpliva nič na plačo zdravnika, ampak samo na to koliko zasluži organizacija v kateri zdravnik dela. Če pogledaš pavšalno so cene očitno ok, ker je večina organizacij na nuli, nekaj jih je v minusu, nekaj pa v plusu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.011
113
Kočevska

V medijski krajini je zakrožil del e-sporočila, ki ga je zdravnik iz UKC Ljubljana poslal nekaj sto stavkajočim zdravnikom: »Stvar je čisto enostavna. Potrebno je vztrajati. Kakršno koli popuščanje ne pride v poštev, tudi ne glede dopustov. Taktično bi morali v pogajanjih od nasprotne strani zahtevati vedno več stvari.« In v istem sporočilu nagovarja stavkajoče: »Če ima še kdo kakšno idejo, kaj bi lahko še zahtevali, naj zapiše.«
Gre za zdravnika, ki je leta 2021 med pandemijo s plačo, nadurami, pripravljenostjo in dežurstvi zaslužil skoraj 20.000 evrov. Vzorčen primer pohlepnega človeka današnjega časa.
 

V medijski krajini je zakrožil del e-sporočila, ki ga je zdravnik iz UKC Ljubljana poslal nekaj sto stavkajočim zdravnikom: »Stvar je čisto enostavna. Potrebno je vztrajati. Kakršno koli popuščanje ne pride v poštev, tudi ne glede dopustov. Taktično bi morali v pogajanjih od nasprotne strani zahtevati vedno več stvari.« In v istem sporočilu nagovarja stavkajoče: »Če ima še kdo kakšno idejo, kaj bi lahko še zahtevali, naj zapiše.«
Gre za zdravnika, ki je leta 2021 med pandemijo s plačo, nadurami, pripravljenostjo in dežurstvi zaslužil skoraj 20.000 evrov. Vzorčen primer pohlepnega človeka današnjega časa. :bonk: :bonk: :bonk: :bonk: :bonk:
ti stručko in kam špteješ tistga sd jevca ki je vzel 1,3 mio krede, in ki vleče plačo da glava peče.......tist verjento (po tvojih merilih) ni pohlepen...

ps kreda stanovanje pa stavba za sudjo so nekako v zvezi
 
  • Haha
Reactions: jonny77