Beraški zdravniki

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #488
  • Začetni datum

jurek1973

Guru
3. sep 2007
4.073
1.011
113
"Afera" od marca lani ko je ZZZS začel objavljat poimenske sezname in število obravnav po zdravnikih. Imaš par "analiz" ki so jih naredili mediji takrat.
Ah, tiste znamenite tabele.
Število opravljenih storitev:
In število ambulant na primarnem nivoju.

V drugi tabeli je cca 1400 druinskih zdravnikov, ki "upravljanjo" 950 polnih ambulant.
V prvi tabeli je cca 1500 zdravnikov, pa še jih nekaj manjka (recimo moje osebne zdravnice ni not, pa ženine tudi ne (ni ista)).

In če naredim povprečje storitev na dan v tisti prvi tabli, dobim okoli 70. S tem, da niti ne upoštevam, da jih je nekaj 10 za krajši delovni čas zaposlenih in da podatki niti niso popolni.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
10.076
3.160
113
Evo pa imamo še eno plačilno listo, od "slabo" plačanih zdravnikov, ki btw. štrajkajo ker imajo tako slabe plače. Ta ima samo 13k bruto, to je porazno.
Vir:

Poglej priponko 80148

Rad bi videl pogled takega zdravnika aprila ko bo dobil plačilno brez nadur ki jih marca ne bo opravil in brez dela pri privatniku ki mu ga bodo prepovedali. Namesto 8000+ neto bo dobil 2239€. Ko še za kredite ne bo pokrit.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
10.076
3.160
113
Neverjetno, kakšno skrb za dobrobit zdravnikov zdaj nekateri kažete.

Ne saj je nimam, samo rad bi videl tisti pogled, ko bo dobil kolikor si zasluži ob rednem delu. :evil:
giphy (1).gif
 

zoom

Fizikalc
14. maj 2014
669
231
43
Jaz sem pisal kako je to urejeno drugje v JS, konkretno na policiji. “Dezurstvo” ne obstaja. Ce si “dezuren” na delovnem mestu ali doma in te poklicejo na delo se to steje v redne ure. Razlika je da si za dezurstvo na delovnem mestu placan 50% osnovne urne postavke, za dezurstvo na domu pa pomoje 10% oz precej malo
Hja... če nisi izpolnil tedenskim 40 je to lahko običajna ura sicer je nadura brez debate... nekam slab sindikat mate to polcaji
 

javr

Guru
6. dec 2011
1.847
1.125
113
nekaj mi ni jasno: manjka oz. rabimo na stotine med.sester oz. zdravstvenih tehnikov, enako zdravnikov...
imamo - koliko srednjih zdr. šol? Hiter pogled na internet kaže LJ, CE, MB, SG, MS, NG.
1. Koliko jih vsako leto v teh šolah uspešno zaključi šolanje?
2. Kje je zdaj ta kader?
Odgovor "v tujini" je veljaven samo v primeru če so si šolnino plačali sami, ali pa če so na območju Slovenije oddelali določeno število let ki se štejejo za odplačano šolnino.
Vprašanje (1) in (2) velja tudi za zdravnike.
Če komu gre premetavanje statističnih podatkov, pls info.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.457
9.394
113
nekaj mi ni jasno: manjka oz. rabimo na stotine med.sester oz. zdravstvenih tehnikov, enako zdravnikov...
imamo - koliko srednjih zdr. šol? Hiter pogled na internet kaže LJ, CE, MB, SG, MS, NG.
1. Koliko jih vsako leto v teh šolah uspešno zaključi šolanje?
2. Kje je zdaj ta kader?
Odgovor "v tujini" je veljaven samo v primeru če so si šolnino plačali sami, ali pa če so na območju Slovenije oddelali določeno število let ki se štejejo za odplačano šolnino.
Vprašanje (1) in (2) velja tudi za zdravnike.
Če komu gre premetavanje statističnih podatkov, pls info.
A to za tvoje šolanje tud velja? Mater mate eni briljantne ideje in pol sm jest komunajz....
 

jtfc

Guru
Izključen uporabnik
24. jul 2007
19.994
2.712
113
To je pa prva za mene, da moraš za srednjo ali visoko kaj oddelati?

Za specializacije dohtarjev se mi zdi, da je nekaj....
 

jtfc

Guru
Izključen uporabnik
24. jul 2007
19.994
2.712
113
Vse šole bi morale plačljive ratat.... tehniko, bi že firme kako štipendirale. Zdravstvo država.....

Razne neumnosti, bi se lahko pa tudi zaprle.... Ljubljano bi s tem razbremenili, najemnine bi padle, folk bi se malo prej odločil kaj počet ne da bi bluzil do 35 leta.... sami plusi.

Glasujete zame na naslednjih volitvah :D
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
15.083
6.893
113
Hja... če nisi izpolnil tedenskim 40 je to lahko običajna ura sicer je nadura brez debate... nekam slab sindikat mate to polcaji
Ni… pa se strinjam s tvojo argumentacijo ampak so se ze tozarili in ni uspelo.

je pa tako da ce med pripravljenostjo delas, potem mora spet teci 11 ur pocitka do naslednje sluzbe sicer so tisto vse nadure.