Beraški zdravniki

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #488
  • Začetni datum

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
15.083
6.893
113
Pa dajmo šolnine, kredite, štipendije, karkoli.
Samo da se nekaj spremeni.
S posledicami se bomo kasneje ukvarjali, dajmo zdaj nekaj spremenit.
Ti ne bi nic spremenil? Izpel si se s temi nacini odgovorov. Ce zategnemo s solninami bo kar nekaj negative, vemdar se lahko marsikaj spremeni v pozitivo.

pa je verjetno ocitno da sem 90% na strani zdravnikov… ampak ce jim mi ponudimo da bodo zares varni samo ce vzamejo storitve privat…. Ves kam to lahko pelje
 

tomi

Guru
1. sep 2007
18.365
9.701
113
40
MB
Ti ne bi nic spremenil? Izpel si se s temi nacini odgovorov. Ce zategnemo s solninami bo kar nekaj negative, vemdar se lahko marsikaj spremeni v pozitivo.

pa je verjetno ocitno da sem 90% na strani zdravnikov… ampak ce jim mi ponudimo da bodo zares varni samo ce vzamejo storitve privat…. Ves kam to lahko pelje
Za kaj takega pri nas ne volje politike pa ne ljucstva in ne ljudstva.

Ce bo treba bodo trenutni prebujenci dali fdv tudi v ustavo.
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: jonny77

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.457
9.394
113
Ampak ideja ni budalastina. Ko nekaj prejemamo bi se sli socializem, ko bi morali dati pa smo vsi zagovorniki trznega gospodarstva.
Je pa ni, sploh če imaš samo določen kader v mislih je budalaština. Ker pol bi mogu po tej ideji vsak oddelat svoje v javnem sektorju, da šolnino odplača. Kaj je pa en strojnik drugač od dohtarja? Strojnika sem omenil, ker jih trenutno manjka, beg se pa tudi dogaja.
So določene prednosti šolskega sistema, ki ga imamo pred ameriškim. Se pa da kader zadržat tud s kako štipendijo recimo.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.514
6.254
113
to smo se šli od 3706 posta dalje v tej temi.

s tem da berem, da je strošek faksa za medicinca v MB 75k€. ne vem, če bi glih igrala na to karto. me zanima, ali to lažje plača dohtar, ki sp* iz našega JS ali sploh države ali nezaposljiv preostali kader, za katere bomo kaj? sproduciracli še dodatna delovna mesta v JS in NVO, da bodo imeli kam iti, pa da se ne bo še večjih revežev iz njih naredilo.

in spet bo vseeno morala časovna komponenta. dohtar, predne lahko gre, odkuca 12 let v našem JS, če ima srečo. edini vezan, on ne bo plačal nič, že danes ne...
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
4.075
1.011
113
Ti ne bi nic spremenil? Izpel si se s temi nacini odgovorov.
Se ti iz mojih pisanj zdi, da nisem za spremembe?

Zdaj sem že na točki, da sem za kakršnekoli spremembe. Samo da se nekaj spremeni. Ker trenutna vladna strategija je le "dajmo malo več denarja". Ki je bila že n-krat preverjena in očitno ne deluje.

Kar pa se ostalih načrtov tiče, so vsi nekje v prihodnosti in/ali utopični.
Berem zadnjo SRZDPR2031 (Predlog Strategije razvoja zdravstvene dejavnosti na primarni ravni zdravstvenega varstva do leta 2031).
Predvidevajo, da bo leta 2026 družinsko specializacijo vpsialo >100 specializantov.
Lani jih je bilo koliko? 39 na 110 razpisanih mest.
In kaj v strategiji ponujajo? Kebra. Dvig glavarine, odpravo ene ure za "pripravo na delo", ...
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.457
9.394
113
A to moraš na X da vidiš? Zadost je da alter pogledaš. Trikrat lohk ugibaš keri osebki bi mel zdravnike za državne sovražnike številka 1, če bi stavkali pod plešastim visočanstvom, z istimi problemi in enakimi zahtevami.
 
  • Všeč mi je
Reactions: aljoman in bizi

BuDi

Guru
6. sep 2007
7.341
3.651
113
ampak ce jim mi ponudimo da bodo zares varni samo ce vzamejo storitve privat…. Ves kam to lahko pelje
Imamo dober primer pri zavarovanju avta. Državni avtomehaniki ne obstajajo, državna avto zavarovalnica ne obstaja.... niti AMZS ni državni.
In ja, za avtomehanika moraš imeti državno potrjeno izobrazbo.