Beraški zdravniki

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #488
  • Začetni datum

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.514
6.254
113
Ne smes imeti bajte v sloveniji, familijo pa peljes s seboj? Ceprav je tu govora o mladih zdravnikih, ki niso imeli ne enega ne drugega. Medtem, ko starim se ne hodi nekam več, se lepo formira paralelni peskovnik. Za JS so izgubljeni vsi...
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
10.404
3.845
113
Ljubljana
hmpg.net
FURS pravi:
"Posameznik, ki za daljši čas oziroma za stalno odide iz Slovenije, se šteje za nerezidenta Slovenije, ko pretrga vse pomembne rezidenčne vezi s Slovenijo, tj. odjavi uradno prijavljeno stalno prebivališče in prenese običajno bivališče, center osebnih (npr. selitev skupaj z družino, udejstvovanje v družabnem življenju v tujini) in ekonomskih interesov (npr. zaposlitev v tujini, premoženje) v tujino ter tudi sicer ni prisoten v Sloveniji več kot 183 dni v koledarskem letu. Tak posameznik si mora, poleg ureditve odjave stalnega prebivališča pri pristojnem organu, pri FURS urediti tudi svoj rezidentski status za davčne namene.

Rezidentski status se uredi z vložitvijo vloge v obliki dopisa ali v obliki izpolnjenega Vprašalnika: ugotovitev rezidentskega statusa - odhod iz Republike Slovenije. Podpisano in skenirano vlogo/vprašalnik za ugotavljanje rezidentskega statusa se lahko posreduje FURS preko portala eDavki z uporabo digitalnega potrdila ali z uporabniškim imenom in geslom ali po elektronski pošti na naslov slovenciposvetu.furs@gov.si. Navodila o uporabi portala eDavki so navedena v točki 3.

Lastniki nepremičnin v Sloveniji so tudi zavezanci za davek od premoženja in za plačilo nadomestila za uporabo stavbnega zemljišča, v primeru prodaje nepremičnine, pa tudi zavezanci za davek na promet nepremičnin in dobiček iz kapitala. Več o davčnih obveznostih nerezidentov v Sloveniji je pojasnjeno na spletni strani FURS, v podrobnejšem opisu Davčne obveznosti nerezidentov v Sloveniji."
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.011
113
Kočevska
Tu si naj vzamejo zgled:
Res ni kriv, da so zdravniki spremenili zaprisego. Včasih so zaprisegali Hipokratu, danes pa Mamonu.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
15.083
6.894
113
samo tisti, ki dokažejo, da so prekinili vse vezi s Slovenijo:
- nimajo nobene lastnine v Sloveniji
- nimajo zakonca in/ali otrok v Sloveniji
To ni res.
Komot imas lastnino v sloveniji
Komot imas zakonca ali/in otroka v sloveniji.

ti moras dokazat da je sredisce tvojega ekonomskega zivljenja drugje.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
10.076
3.160
113
To ni res.
Komot imas lastnino v sloveniji
Komot imas zakonca ali/in otroka v sloveniji.

ti moras dokazat da je sredisce tvojega ekonomskega zivljenja drugje.

Ni res ne gre samo za enokomsko ampak tudi družabno. Moj sošolec je šel v Švico družina je tu, Domov pride mogoče 2 vikenda na mesec pa ni mogel odjavit ravno zaradi tega ker ima družino in vse tukaj.
Pa sicer tudi FURS tako piše.

 

irwin

Majstr
13. mar 2008
1.343
354
83
Cist brez problemov je slo. Stalni naslov dokaj stran od meje pa ni dvomov uradnih sluzb.
Mahoney ima prav v svojem komentarju.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
15.083
6.894
113
Ni res ne gre samo za enokomsko ampak tudi družabno. Moj sošolec je šel v Švico družina je tu, Domov pride mogoče 2 vikenda na mesec pa ni mogel odjavit ravno zaradi tega ker ima družino in vse tukaj.
Pa sicer tudi FURS tako piše.

Poznam kar nekaj ljudi ki so davcni rezidenti drugih drzav. Eden izmed njih je moj najboljsi prijatelj.
Ce si v RS manj kot pol leta vsako leto in je sredisce tvojega ekonomskega zivljenja drugje, mas lahko tu 5 otrok pa bos davcni rezident drugje.
FURS ima pri vsakomur svoje fore, na vsak dokument pa je mozna pritozba.
Povej sosolcu naj si najame odvetnika ce sam ne zna uredit.

pa ti verjamem da ima probleme, sam to ne pomeni da se ne da.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
10.076
3.160
113
Poznam kar nekaj ljudi ki so davcni rezidenti drugih drzav. Eden izmed njih je moj najboljsi prijatelj.
Ce si v RS manj kot pol leta vsako leto in je sredisce tvojega ekonomskega zivljenja drugje, mas lahko tu 5 otrok pa bos davcni rezident drugje.
FURS ima pri vsakomur svoje fore, na vsak dokument pa je mozna pritozba.
Povej sosolcu naj si najame odvetnika ce sam ne zna uredit.

pa ti verjamem da ima probleme, sam to ne pomeni da se ne da.

Vem da se je nekaj tožaril s Fursom ne vem če preko odvetnika, dosegel ni nič. Sicer zasluži ogromno tako da hudega mu ni,očitno pa merila FURSA niso za vse enaka, tako kot povsod v JU.
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.157
4.485
113

sodnija si zasluzi visje place ne pa ti grdi grdi dohtarji.
 
  • Všeč mi je
Reactions: visek_izobrazbe

Floki

Guru
6. sep 2007
10.076
3.160
113
Evo še ena iznajdlivost delaš polovični delovni ostalo so pa nadure ki so bolje plačane.

Nekdanja predsednica Zdravniške zbornice, zdravnica Gordana Kalan Živčec, je eden od izstopajočih primerov, ki so zaposleni za polovični delovni čas in oddelajo tudi do 120 nadur na mesec.

"»Ko bomo zdravniki plačani 25.000 evrov neto na teden, bo nastopil čas, da se začnejo problematizirati naši dohodki,« je sklenila Gordana Kalan Živčec.

 

jonny77

Guru
16. sep 2007
11.264
2.399
113
Pomurje
Evo še ena iznajdlivost delaš polovični delovni ostalo so pa nadure ki so bolje plačane.

Nekdanja predsednica Zdravniške zbornice, zdravnica Gordana Kalan Živčec, je eden od izstopajočih primerov, ki so zaposleni za polovični delovni čas in oddelajo tudi do 120 nadur na mesec.

"»Ko bomo zdravniki plačani 25.000 evrov neto na teden, bo nastopil čas, da se začnejo problematizirati naši dohodki,« je sklenila Gordana Kalan Živčec.

prasica
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.011
113
Kočevska
Danes sem malce v strahu iskal termin na medicini dela, ker mi drug mesec poteče vozniško in moram za podaljšanje imeti njihovo potrdilo. Telefona itak nihče ne dviguje, pa sem poslal mail v ZD Ljubljana. Čez tri minute sem dobil odgovor s terminom čez deset dni. Očitno so ljudje tako preparirani s to stavko, da enostavno ne upajo kontaktirati zdravstvenih domov.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
10.076
3.160
113
Ne rabim zdravnika, samo potrdilo, da sem zdrav, ki ga bom pošteno plačal in ne bom spraševal, koliko od tega dobi zdravnik, koliko pa administratorka, ki bo opravila večino dela.

Tisto kar običajno zdravnik naredi je samo da preveri če znaš prebrati 5 črk ko imaš pregled za vid. Lahko bi administratorka tudi to delala pa zdravnika niti ne bi rabili.
 
  • Všeč mi je
  • Haha
Reactions: bertoncl in bizi