Beraški zdravniki

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #488
  • Začetni datum

Floki

Guru
6. sep 2007
10.076
3.160
113
Ena "zanimiva" podrobnost:
že leta 2016 v intervjuju za Jano, “jaz delam tu samo še zaradi tega, ker noben mlad zdravnik noče priti sem.

Že 2016 je tako rekel. 8 let nazaj. Če bi takrat župan kakšno štipendijo za specializanta razpisal, bi zdaj že imel zdravnika.
In enako delajo vsi politiki. Torej nič. "Bo že čas vse razrešil".

Štipendij je jemlje noben iz razloga ker so potem vezani na določeno ustanovo. O tem je že bila debata ne tako dolgo nazaj na TV kjer so govorili o teh ponudbah in jih nihče ne sprejema. Na severnem primorskem so celo stanovanjaponujali pa niso dobili nikogar.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
18.366
9.701
113
40
MB

jurek1973

Guru
3. sep 2007
4.075
1.011
113
Menda zato:
"Zakon o stavki sindikatu, ki stavko organizira, nalaga, da pripravi in delodajalcem posreduje jasne načrte stavke in organizira stavkajoče na način, ki ne bo ogrožal zdravja in bo zagotovil izvajanje nujnih delovnih obveznosti, Fides pa tega po 30 dneh stavke še ni storil."

Ker urgenca zgleda ne dela, al kako?
Fides se res po nepotrebnem zapleta s to "stavko". Strikten preklic soglasij za nad-nadurno delo bi bil čisto dovolj.
Ampak zdaj je, kar je. Stavke ne bodo preklicali, ker potem je konec s Fidesom. Zdravniki po večini ne komplicirajo pacientom in delajo normalno naprej. Večina se jih tudi ne strinja s tako militantnostjo Fidesa.
Kot rezultat bo pač to, da se bo še naprej pljuvalo po zdravnikih, čeprav bodo normalno delali. Ampak to bo še največjip motivator, da se res držijo preklicev soglasij.
 
  • Všeč mi je
Reactions: bertoncl

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.011
113
Kočevska
Menda zato:
"Zakon o stavki sindikatu, ki stavko organizira, nalaga, da pripravi in delodajalcem posreduje jasne načrte stavke in organizira stavkajoče na način, ki ne bo ogrožal zdravja in bo zagotovil izvajanje nujnih delovnih obveznosti, Fides pa tega po 30 dneh stavke še ni storil."

Ker urgenca zgleda ne dela, al kako?
Fides se res po nepotrebnem zapleta s to "stavko". Strikten preklic soglasij za nad-nadurno delo bi bil čisto dovolj.
Ampak zdaj je, kar je. Stavke ne bodo preklicali, ker potem je konec s Fidesom. Zdravniki po večini ne komplicirajo pacientom in delajo normalno naprej. Večina se jih tudi ne strinja s tako militantnostjo Fidesa.
Kot rezultat bo pač to, da se bo še naprej pljuvalo po zdravnikih, čeprav bodo normalno delali. Ampak to bo še največjip motivator, da se res držijo preklicev soglasij.
Ni urgenca alfa in omega. Kaj pa odloženi pregledi in operacije?
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.514
6.254
113
To pa ne spada v zgornji citat... Dokler ni urgenca... V tem kontekstu je urgenca kar alfa in omega
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.514
6.254
113
Seveda ne... Ampak tu smo in to bomo do nadaljnjega imeli. Meni je to visja prioriteta, ker se zavedam, da je to realna moznost tudi zame, eni ste pa nesmrtni in je visja prioriteta drekati z utopicnimi iluzijami, kako zasuznjiti neko skupino ljudi, ker... vec zasluzijo. Najprej to, potem zdravje. Ceno tega pa plačam tudi jaz.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.011
113
Kočevska
Seveda ne... Ampak tu smo in to bomo do nadaljnjega imeli. Meni je to visja prioriteta, ker se zavedam, da je to realna moznost tudi zame, eni ste pa nesmrtni in je visja prioriteta drekati z utopicnimi iluzijami, kako zasuznjiti neko skupino ljudi, ker... vec zasluzijo. Najprej to, potem zdravje. Ceno tega pa plačam tudi jaz.
Za Fides je naprej denar in potem zdravje. Če kaj spremljaš, se o zdravstvenem stebru sploh nočejo pogovarjati.
 

erikson

Guru
25. avg 2007
22.164
6.019
113
1707996532-glas-ljudstva-o-zdravniski-stavki-3-750x500.jpg


Kaj pa je fora s polhi?
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
4.075
1.011
113
Ni urgenca alfa in omega. Kaj pa odloženi pregledi in operacije?
Preberi si zakon o zdravniški stavki. Kaj se mora med stavko izvajat.
46. člen:

"Zdravnik je v času stavke dolžan izvajati tiste zdravniške storitve , katerih opustitev bi v kratkem času vodila v nepopravljivo hudo okvaro zdravja ali v smrt."

Če se nek poseg, na katerega si čakal 2 leti, malo prestavi, ne bo hudega.