Beraški zdravniki

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #488
  • Začetni datum

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.514
6.254
113
Sicer pa. Kaj pa je pričakoval, da naredi tak slide v prezentaciji? Da ga nihče ne bo delil? Sploh glede na trenutno situacijo, ko se evidentno, da se jim gre zgolj in samo za dvigovanje plač?

Nic ni pricakoval, ker ni v poslu izkrivljanja besed in jemanja iz konteksta.

To sicer niti ni osnoven posel nase politike, ampak je pa to njen domet. To potem ven seka, ko drugega ni za pokazat.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
18.366
9.702
113
40
MB
Sej pa je dovolj da kak obskuren rezimski medij povzame pa si ze pripravite sefle da bote popapali propagando.
 

jtfc

Guru
Izključen uporabnik
24. jul 2007
19.994
2.712
113
Torej imamo pomanjkanje zdravnikov tebe pa moti zanimanje za ta studij (in posledicno gneca na informativnem dnevu).
plosk plosk
Dokler ne bodo podpisal pogodb da bodo naslednjih 20 let v sloveniji se ne veseli preveč. Do takrat raje glej, da bo vsak par 100k koštal davkoplačevalce, brez kakega zagotovljenega ROI.
 

Rekreacija

Majstr
7. avg 2019
846
470
63

Sicer pa najboljs, da se vprasa koga, ki se ga je udelezil. Alter je brzkone pol overačiverskega podmladka.
Škoda da nisem bil prisoten čeprav sem se udeležil vsaj 20 krat in to ravno na Medicinski fakulteti.....
 

javr

Guru
6. dec 2011
1.847
1.125
113
ogromno razprav o plačah v javnem sektorju bi lahko bilo končanih če bi plačne razrede poimenovali po večkratniku minimalne plače. Minimalna plača 902 evra neto pomeni da če delaš cel mesec od ponedeljka do petka 8 ur na dan, moraš dobiti 902€ + plačilo malice + plačilo nadur + plačilo prevoza... ... je tako? Torej tisti v javnem sektorju ki delajo za minimalca, naj bodo v 1.plačnem razredu. Tisti ki dobijo 1804€ v drugem. Tisti, ki dobijo 2.833,71€ , naj bodo v razredu 3,1415926535 če jim tako paše, itd. In če sodniki stavkajo ker se jim ne odobri prehod iz 4. v 5.plačni razred, vsi vemo da stavkajo zato ker si zaslužijo ne samo 4-krat toliko kot tisti na minimalcih, ampak 5-krat. Če zdravniki želijo iz 9. v 10. plačni razred zato ker toliko imajo zdravniki v Avstriji, Nemčiji, Švici, Luksemburgu - izvoli, meje so odprte. Slovenska realnost pa je minimalc 902€.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
15.083
6.894
113
ogromno razprav o plačah v javnem sektorju bi lahko bilo končanih če bi plačne razrede poimenovali po večkratniku minimalne plače. Minimalna plača 902 evra neto pomeni da če delaš cel mesec od ponedeljka do petka 8 ur na dan, moraš dobiti 902€ + plačilo malice + plačilo nadur + plačilo prevoza... ... je tako? Torej tisti v javnem sektorju ki delajo za minimalca, naj bodo v 1.plačnem razredu. Tisti ki dobijo 1804€ v drugem. Tisti, ki dobijo 2.833,71€ , naj bodo v razredu 3,1415926535 če jim tako paše, itd. In če sodniki stavkajo ker se jim ne odobri prehod iz 4. v 5.plačni razred, vsi vemo da stavkajo zato ker si zaslužijo ne samo 4-krat toliko kot tisti na minimalcih, ampak 5-krat. Če zdravniki želijo iz 9. v 10. plačni razred zato ker toliko imajo zdravniki v Avstriji, Nemčiji, Švici, Luksemburgu - izvoli, meje so odprte. Slovenska realnost pa je minimalc 902€.
Ko zacnes narodu odmerjat po minimalcu ves da je drzava zavozena.
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.520
1.068
113
Titograd
Dokler ne bodo podpisal pogodb da bodo naslednjih 20 let v sloveniji se ne veseli preveč. Do takrat raje glej, da bo vsak par 100k koštal davkoplačevalce, brez kakega zagotovljenega ROI.
Zakaj bi MORAL kdorkoli ostati doma? V EU smo, ne več v jugoslaviji, prost trg dela imamo. Kdorkoli lahko gre delat kamorkoli. Pomanjkanje v kar nekaj panogah je, zaradi takšnega in drugačnega zaničevanja zaposlenih, še večje. Pa ne bi rabilo biti.

Seveda pa je potrebno kar nekaj sposobnosti in kreacije, da ljudi prepričaš da ostanejo doma... veliko več kot samo pobrati pasoše vstran in plačati 14€ bruto na uro ;)
 

jtfc

Guru
Izključen uporabnik
24. jul 2007
19.994
2.712
113
Ti si jo podpisal? Oz jo bi? In delas v sloveniji 20 let po koncanem studiju?

Jaz sem po sili razmer šel.... ko sem diplomiral, sem mogoče znal... fafen sie meine štange, od nemščine. Mogoče je par bosancev s tehnične šlo v nemčijo, drugače sem edini od vseh, kolegov ki jih poznam.

sedaj pa planirajo v naprej....torej čista izguba za davkoplačevalce.

1708270186001.png