Beraški zdravniki

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #488
  • Začetni datum

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.928
4.194
113
Lepo da si se prepoznal.
Kavčar misli, da bo zdravnik izbiral kmerovske nasvete, kaj se mu splača in kaj ne, celo več katero specializacijo naj izbere.
Zdravnik ni dobrodelni poklic, nekdo ki se pol lajfa šola pričakuje ustrezno plačilo in tudi izbere smer, ki mu bo nudila potrebno in pričakovano eksistenco.

Ker kmerovski idioti mislijo, da so zdravniki neki svetniški papki je naše javno zdravstvo tam kje je. Po domače u kurcu.
Pa ti nesposobni kmeri še kar lapajo.

Edina stvar katera jim gre je goljufat poštene ljudi in gruntat kje bi delovnemu človeku še kaj vzeli.
Lukčeva ahilova peta in bizi pa v prvi vrsti pljuvalnik po izobraženem kadru, še več poln gobec jih je o njihovem delu in bi jih taki abrvezniki naj usmerjali.

hitro bo šlo vse u krščen duš....
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

ferdo

Guru
3. sep 2007
10.384
3.836
113
Ljubljana
hmpg.net
Sej to smo vedeli kaj je agenda...
Ko levičar reče da bo cenej bo za srednji sloj 2-3 dražje....

Komunajzerstvo v vsem svojem sijaju.... In folk bo še bolj reven storitev pa nikakva... Poleg tega da en z 2400 bruto vplačuje cca 500 eur prispevka za obvezno zavarovanje..

Še to šiptarji in ostala srbo nezaposljiva gamad pa 100% refundaciji....
1683658280741.png

tu lahko izračunaš 2-3x dražje. to je vbruto 4.000 -6.000 bruto mesečno. Povprečna plača alterjevca.
 
  • Všeč mi je
Reactions: bertoncl

jurek1973

Guru
3. sep 2007
4.071
1.011
113
Torej še en razlog, zakaj bi kdorkoli (ne le zdravniki) sploh še kaj dodatnega delal znotraj redne zaposlitve.
Plačo na minimumu držat, vse kar je več, pa na sp al pa podjemne pogodbe. To se ne šteje v bruto znesek.
 
  • Všeč mi je
Reactions: optiplex in Pepe

jurek1973

Guru
3. sep 2007
4.071
1.011
113
je zakonito?
Ja.
Radiologi to na veliko prakticirajo.
Pa za razna dežurstva tudi hodijo v druge bolnice dežurat.
Bo pač šlo vse na ta način.

Za končnega uporabnika vsekakor manj prijazno in in za sistem dražje.

Še enkrat se ponavljam: ne moreš ti deficitarnega in povrh še izobraženega kadra s kolom po glavi pa mislit, da si ga ukrotil in da bo plesal, kot ti žvižgaš.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
18.359
9.696
113
40
MB
mislim lahko že, kaj to prinese je pa drugo. ampak trenutnih kaviar komunistov to tako ne zanima.
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.928
4.194
113
5
Poglej priponko 67480
tu lahko izračunaš 2-3x dražje. to je vbruto 4.000 -6.000 bruto mesečno. Povprečna plača alter

Poglej priponko 67480
tu lahko izračunaš 2-3x dražje. to je vbruto 4.000 -6.000 bruto mesečno. Povprečna plača alterjevca.
Torej za soprogo 2x cena zame 37% dražje...
Ko sem štrenastega poslušal se za nobenega ne bo podražilo.

Fajn bi blo vedet kaj je za luftarje do 500€. Torej progresivno plačujemo obvezno in sedaj bo obvezno "prostovoljno".
Seveda v zdravstvu pa vse po starem, k privatniku...

Ferdić kje se skrivaš da te ne ukradejo.. Se pravi najbolje je da si brezposelni fuks. Mal se z kriptom ukvarjaš imaš binnance visa karto in izigravaš sistem. Ta misel mi je vedno bolj všeč..

Se bomo pač prilagodili... Zmeraj se kmere da sfukati.

Medtem pa dražja elektrika kot pri hrvatih, derivati itd.....
Svoboda, plešimo....

Men bolj paše 40 eur pri zavarovalnici + ponujajo še dodatne storitve za 5-10 eur. Pa sem precej na boljšem kot pri kmerih, ki zato prav tako ne bom dobil nič.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ateis

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.176
1.349
113
5



Torej za soprogo 2x cena zame 37% dražje...
Ko sem štrenastega poslušal se za nobenega ne bo podražilo.

Fajn bi blo vedet kaj je za luftarje do 500€. Torej progresivno plačujemo obvezno in sedaj bo obvezno "prostovoljno".
Seveda v zdravstvu pa vse po starem, k privatniku...

Ferdić kje se skrivaš da te ne ukradejo.. Se pravi najbolje je da si brezposelni fuks. Mal se z kriptom ukvarjaš imaš binnance visa karto in izigravaš sistem. Ta misel mi je vedno bolj všeč..

Se bomo pač prilagodili... Zmeraj se kmere da sfukati.

Medtem pa dražja elektrika kot pri hrvatih, derivati itd.....
Svoboda, plešimo....

Men bolj paše 40 eur pri zavarovalnici + ponujajo še dodatne storitve za 5-10 eur. Pa sem precej na boljšem kot pri kmerih, ki zato prav tako ne bom dobil nič.

Zame tudi konkretno drazje, se dobro da mam opcijo, da tole ne placujem in pac v celoti hodim k zdravniku v Avstrijo. Ker oprostite, 100€ dodatnega ne bom placeval. Dovolj je. Plus zavarovalnicam bolj verjamem, da so s tem kesom delali racionalno. Ja, delali so profit, jasno. Ampak racionalno. Drzava? Ja ves da. Kam vse ze gre cestnina? Isto bo s tem. Ko bo zaskripalo, bojo dvignili za par eur, da se drugje luknje pokrivajo.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.011
113
Kočevska
Zame tudi konkretno drazje, se dobro da mam opcijo, da tole ne placujem in pac v celoti hodim k zdravniku v Avstrijo. Ker oprostite, 100€ dodatnega ne bom placeval. Dovolj je. Plus zavarovalnicam bolj verjamem, da so s tem kesom delali racionalno. Ja, delali so profit, jasno. Ampak racionalno. Drzava? Ja ves da. Kam vse ze gre cestnina? Isto bo s tem. Ko bo zaskripalo, bojo dvignili za par eur, da se drugje luknje pokrivajo.
Kaj se sekiraš. Očitno imaš dovolj, da si kupiš svojega zdravnika in ti ni problema plačati kakih 300 jurjev za operacijo.
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.928
4.194
113
V razvitih držah so za ta namen izumili zavarovalnice, da ne rabiš dajati 300 jurjev za operacijo. Ampak ZZZS to ni.
buzi tega ne razume, on raje vidi, da plačuješ in greš k privatniku oz si v čakalni vrsti na pregled, da prej umreš....

So pa kmeri pogruntali očitno, da imajo zavarovalnice katere ponujajo PZZ prav in zato razmišljajo o progresivnosti premije. Kot rečeno, ko kmer reče ceneje se primte za denarnice.

Še enkrat ko si v tujini primerno zavarovan skoraj ni čakalnih vrst in dobiš točno to kar plačaš.. tukaj vemo kako je..
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.176
1.349
113
Kaj se sekiraš. Očitno imaš dovolj, da si kupiš svojega zdravnika in ti ni problema plačati kakih 300 jurjev za operacijo.

Nevem ali ne beres? Primarno sem zavarovan v Avstriji, ker tam delam. Zdan placujem se dodatno zavarovanje pri nas, da grem k zdravniku tu ali tam. 100€ pac ne bom placeval.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.011
113
Kočevska
Ne razumem prav dobro. Ali greš lahko pri nas k zdravniku, če si obvezno zavarovan v Avstriji? Saj ti dodatno zavarovanje krije le manjši del storitev in je verjetno brez veze, če si pri nas samo dodatno zavarovan.
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.176
1.349
113
Seveda lahko grem. V Sloveniji sem "samoplacnik". Vse kar tu opravim, zame poravna Avstrija. So zadeve povezane.

Prav tako so trije otroci zavarovani po meni in vse placuje Avstrija. Ne mores verjet, koliko lazje se pisejo recepti za kake sirupe, ki se drugace tudi kupijo lahko :) ker ne gre iz zepa ZZZS.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

ferdo

Guru
3. sep 2007
10.384
3.836
113
Ljubljana
hmpg.net
Dajmo razčistit osnove.
Danes za 35€ mesečno nisi bil prej na vrsti, nisi dobil "luksuzne" sobe, nisi imel posebne obravnave.
Danes si za 35€ dobil to, kar bi moral dobiti že za osnovno zavarovanje

Zdravstvene zavarovalnice ponujajo DODATNA zavarovanja, ki omogolčajo preskoke, posebno obravnavo in podobne cukrčke. Vendar to se plača ŠE dodatno.

In to je narobe - dopolnilno zavarovanje je postalo "obvezno", samo vsi so ga plačevali enako.

1683717113732.png

to je za posameznika, pri nas je običajno pri enem od roditeljev zraven vštet še otrok (ali več) če ga ima. Povprečne cene. Torej precej več kot pri nas. PA je ocena zdravstva v ZDA bistve slabša kot pri nas.
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.928
4.194
113
Fidesu ne paše najbolj:evil:

Jasno je, ko blefirajo na sestankih in jih prestavljajo in odpovedujejo, se je začela diskreditacija.

Znan pojav pr kmerih....
Podobna zgodba reševanje problemov je košarica drago beleženje le te, ki pa vemo da ni niti približno resnična..
Ali pa PZZ nič ne bo dražje za vas...

.....
 

bertoncl

Guru
4. jun 2015
1.790
622
113
Fidesu ne paše najbolj:evil:


In kaj lahko ti in jaz iz teh seznamov razbereva? Meni se tole ne zdi popolnoma nič dobrega, kaj šele konstruktivnega.