Beraški zdravniki

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #488
  • Začetni datum

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.011
113
Kočevska
Vidi pa se, da niso zanimive specializacije, ki ne prinašajo popoldanskega zaslužka. Toliko o tem, da se medicino študira iz altruizma. :p
 
  • Všeč mi je
Reactions: ncnifrej

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
16.038
4.027
113
Očitno se zadeve izboljšujejo.
Na specializacijo družinske medicine se je prijavilo preveč kandidatov, pa lahko izvajajo selekcijo.
Bravo vlada! Kar tako naprej!
Specializacije določa:
Zakon o zdravniški službi sicer določa, da predlog števila in vrst zdravniških specializacij dvakrat letno pripravi petčlanski odbor, sestavljen iz predstavnikov ministrstva za zdravje, zbornice, Nacionalnega inštituta za javno zdravje in predstavnika Združenja zdravstvenih zavodov Slovenije.
Člani so izbrani iz:
Odbor sestavljajo:
- dva predstavnika ministrstva, pristojnega za zdravje (v nadaljnjem besedilu: ministrstvo), ki sta v funkciji generalnega direktorja direktorata,
- predstavnik Zdravniške zbornice Slovenije (v nadaljnjem besedilu: zbornica), ki je predsednik organa, ki skrbi za izobraževanje zdravnikov,
- predstavnik Nacionalnega inštituta za javno zdravje (v nadaljnjem besedilu: NIJZ), ki vodi notranjo organizacijsko enoto, ki se ukvarja zdravstvenim varstvom, in
- predstavnik Združenja zdravstvenih zavodov Slovenije, ki je direktor združenja.

Lahko poimensko poiščeš kdo so te osebe. Sam sem iskal člane tega odbora pa jih skrivajo kot kača noge. Sedaj po reverse inženeringu se mi pa ne da tega iskat. Vsekako pa tako od oka bi znala bit večina zdravnikov.
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.928
4.194
113
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.421
4.946
113
Če bodo dovolj dolgo na oblasti, bodo poskusili progresivnost uvesti še pri kaki stvari in bodo ljudje hodili prosit delodajalce, da jim da nižjo nižjo plačo, da padejo v nižje razrede in jim ostane več denarja :fredi:
Vsekakor samo bedaki lahko upajo, da bo v primeru "ukinitve", bolj primeren izraz je sicer "zaplemba" enega vira zdravstvenega financiranja s strani vladajoče politike, za delovnega človeka kaj ceneje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mosseero in MrDaco

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.928
4.194
113
Vidi pa se, da niso zanimive specializacije, ki ne prinašajo popoldanskega zaslužka. Toliko o tem, da se medicino študira iz altruizma. :p
Kaj bizi bluzi...... izvoli, pa da vidimo tvojo nesebičnost, ki jo tako poudarjaš...
Glede da te je poln gobec pametovanja...
tipičen kmer...

Lapa kako naj drugi delajo. Sam pa gobec vrti iz kavča...
 
  • Všeč mi je
Reactions: MrDaco in Pepe

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.826
10.505
113
kod Džej-Zija
Če bodo dovolj dolgo na oblasti, bodo poskusili progresivnost uvesti še pri kaki stvari in bodo ljudje hodili prosit delodajalce, da jim da nižjo nižjo plačo, da padejo v nižje razrede in jim ostane več denarja :fredi:
Vsekakor samo bedaki lahko upajo, da bo v primeru "ukinitve", bolj primeren izraz je sicer "zaplemba" enega vira zdravstvenega financiranja s strani vladajoče politike, za delovnega človeka kaj ceneje.
Mesečniki so prav lepo takoj povedali, da imajo v planu progresivno lestvico. Že leta se pritožujejo, da ni pravično, da en revež in en bogataš plačujeta enak znesek za dopolnilno zavarovanje. Tudi je bilo to za pričakovati, ko bojo vse skupaj združili pod eno streho.

Skratka, poskrbeli so za metelkovce, vsi ostali bomo najebali. Kot običajno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: optiplex in Pepe

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.011
113
Kočevska
Mesečniki so prav lepo takoj povedali, da imajo v planu progresivno lestvico. Že leta se pritožujejo, da ni pravično, da en revež in en bogataš plačujeta enak znesek za dopolnilno zavarovanje. Tudi je bilo to za pričakovati, ko bojo vse skupaj združili pod eno streho.

Skratka, poskrbeli so za metelkovce, vsi ostali bomo najebali. Kot običajno.
Gotovo si tudi ti med alterjevci, ki imajo 10.000€ bruto plače
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.826
10.505
113
kod Džej-Zija
Na leto imam tudi kaj več. Ali kaj točno si želel povedati s tem? Da naj vriskam, ker se mi bo dopolnilno zavarovanje podražilo, čeprav je bila uradna dikcija, da se to ne bo zgodilo?
 
  • Všeč mi je
Reactions: optiplex in Pepe

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.011
113
Kočevska
Na leto imam tudi kaj več. Ali kaj točno si želel povedati s tem? Da naj vriskam, ker se mi bo dopolnilno zavarovanje podražilo, čeprav je bila uradna dikcija, da se to ne bo zgodilo?
Uradna dikcija je bila, da se pri tistih s povprečno plačo ne bo nič podražilo, temveč samo pri tistih z več kot dvakratnikom povprečne plače. Sicer pa ne ti ne jaz nimava pojma, kaj bo v resnici in je brez veze vnaprej nekaj pizditi.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.539
1.143
113
Celje
Ugibajmo, kaj bo naslednji korak pri "pravičnosti".

Strošek cestnine, ne le na moč, ampak tudi na socialni status lastnika?
Al mogoče NUSZ?
Mogoče priključna moč elektrike, plina, vode?

pa ti si zadnji tu gor, ki bi se lahko pritoževal na dvig cene zavarovanja.

Sej pa vendar zagovarjaš tezo, da zdravniki delajo za miloščino, norme so previsoke, zavarovalnica plačuje premalo...

Ja pa hudimana, od kje bo priletel denar za vse te povišice, ki jih zagovarjaš? normalno da od "zavarovancev".
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: Pepe

jurek1973

Guru
3. sep 2007
4.071
1.011
113
Oh, igi, malo po malo.
Na koncu boš moral še v gostilni za pivo predložit "pametno" osebno izkaznico, kjer bo tvoj "faktor" pribitka zapisan.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe