Beraški zdravniki

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #488
  • Začetni datum

jurek1973

Guru
3. sep 2007
4.071
1.011
113
tudi oni ki niso privat, so nadpovprečno situirani, tako da ne vidim problemov.
Hm, le zakaj zdravniki zapuščajo ZD Lj, zakaj okoliške občine s tem (še) nimajo težav, zakaj koncesionar dosti lažje dobi zdravnika?
En del zgodbe je gotovo tudi plačilo, ampak ZD Domžale, kamor je kar nekaj zdravnikov šlo, lahko tudi ponudi le plačo znotraj enotnega sistema JS. Pa vseeno dobi ljudi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

LeQuack

Guru
26. avg 2007
7.009
3.523
113
41
Lj
A zdaj je pa ZD domžale nek standard? Gori je minister rekel da smo 20 let za Estonijo, pa je najbrž bil še optimističen. V vsak zdravtveni dom ko prideš je tako kot bi šel nazaj v čas Jugoslavije, samo da zdaj kak računalnik vidiš kje.
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
7.334
3.636
113
Samo da minister malo pojoka in govori kako so stvari nedopustne... potem pa se obrne in gre.
“V teh časih je nedopustno čakati pred zdravstvenim domom, zato da dobiš osebnega zdravnika,” je povedal
Če bi to le kako prišlo do koga na dovolj visokem položaju kjer bi lahko kaj spremenil.. npr. do ministra ... pa če bi bil ta še del udobne večine ... aja...
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.172
1.347
113
Jaz samo cakam, da vsa ta situacija dokurci preostalim zdravstvenim delavcem in dejansko zamenjajo foh ali odidejo v tujino. Ze res, da je zdravnik nosilec dejavnosti in kot tak najbolj pomemben, vendar brez sester isto ni sistema.
 

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.422
852
113
A zdaj je pa ZD domžale nek standard? Gori je minister rekel da smo 20 let za Estonijo, pa je najbrž bil še optimističen. V vsak zdravtveni dom ko prideš je tako kot bi šel nazaj v čas Jugoslavije, samo da zdaj kak računalnik vidiš kje.
Moja je delala v ZD Bežigrad in ZD Domžale skupaj več kot 15 let... Zobna asistentka
Na začetku so ZD Domžale kaj dali za obdelavo samoplačniških storitev (ki so bile extra zaslužek ZDja), v ZD Bežigrad pa Nikoli nič....
Plača Bedna nazadnje pred cca 2 leti cca 900€ netto s 15leti prakse in 25 leti delovne dobe...
Danes ne vem če bi bila na 1100€ netto.
Zato je šla ven iz ZD-jev in del privat..Plača bistveno bistveno boljša...
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
4.071
1.011
113
ZD Domžale so samo primer, da očitno ni plača problem. Ker se v obeh ZDjih po istih predpisih izplačuje.
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
4.071
1.011
113
Jaz samo cakam, da vsa ta situacija dokurci preostalim zdravstvenim delavcem in dejansko zamenjajo foh ali odidejo v tujino. Ze res, da je zdravnik nosilec dejavnosti in kot tak najbolj pomemben, vendar brez sester isto ni sistema.
Pravilno.
Pred tem pa lahko sestre (in bratje) užgejo eno tako stavko, kot so jo v VB.
Da ne delajo čisto nič. Niti rešilca ne vozijo. Ker po zakonu niso obvezani nudit niti najnujnejših storitev.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
10.070
3.157
113
Pravilno.
Pred tem pa lahko sestre (in bratje) užgejo eno tako stavko, kot so jo v VB.
Da ne delajo čisto nič. Niti rešilca ne vozijo. Ker po zakonu niso obvezani nudit niti najnujnejših storitev.

Sa je mariborčan povedal, če bomo skandinavski sistem prevzeli bodo sestre še precej bolj pomembne pri delu kot danes.
 

Maiden

Fizikalc
7. nov 2007
766
183
43
Za UKC MB ti lahko povem lastno izkusnjo iz razlicnih obravnav zadnje mesece.

Vsi prijazni in vse deluje. Nikjer nisem opazil vecjih tezav.
Narocen - pridem, naredijo vse preglede, se vse pogovorimo.
Nimam niti ene slabe besede cez UKC MB in njihovo delo. (tok,tok,tok).

Na preiskave cakam zelo malo casa - zadnjo so mi rekli da bom na vrsti čez 2-3 mesece. V resnici sem bil cez pol meseca. (tok,tok,tok).


Sem pa opazil da imajo največje težave z administracijo in nekaterimi pacienti.
Konec novembra sem imel operacijo v UKC MB, ko so me klicali, so mi povedali, katere vse papirje naj zraven prinesem.
Zraven tega so mi domov po pošti poslali dodatne papirje, katere sem moral izpolnil (vse kar so mi naročili sem izpolnil in oddal).
Zdravnica me je potem 10min masirala, kje imam papirje iz ZD, kateri me je prijavil na operacijo, ker me drugače ne more operirati.
Kasneje se je le odločila, da me bo in me je samo na hitro pogledala. To kar je kasneje na izvidu pisalo, da je vse pregledala seveda ni.

No pri operaciji je morala še enega zdravnika poklicat, ker sama ni vedela če je to prava žila, katero mora prerezat.
Do večera sem potem ležal v sobi, dokler zdravnik ni prišel in rekel če hočem domov, pregledal me ni.
Pri izhodu iz bolnišnice sem se pogovarjal s pacientom, kateri je imel enako operacijo kot jaz in on isto ni imel dobrih izkušen z zdravnico.
Da niti ne začnem, koliko klicev in e-pošte je bilo poslane, da sem do operacije sploh prišel.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.247
6.460
113
pri taščici
V
Tisti, ki je odpustnico pisal, je spustil za ZZZS približno tako pomemben podatek, kot če bi spustil ime in priimek. Ali katerega od obveznih stvari na fakturi med poslovnimi subjekti, da je FURS zadovoljen.
Ves koliko odpustnic sem kasneje se imel pa na nobeni najbrz ni vec pisalo da sem nesposoben za delo.
Po menjavi osebne zdravnice, tudi ni bilo vec takih bedastih zadev. Ker se ve kaksen je "protokol" koncanja zdravljenja v takem primeru kot je bil moj.
Najbz z zunanjim fiksaterjem po celi golenici nisi sposoben za delo? Ali pac ?
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

jurek1973

Guru
3. sep 2007
4.071
1.011
113
Ves koliko odpustnic sem kasneje se imel pa na nobeni najbrz ni vec pisalo da sem nesposoben za delo.
Po menjavi osebne zdravnice, tudi ni bilo vec takih bedastih zadev. Ker se ve kaksen je "protokol" koncanja zdravljenja v takem primeru kot je bil moj.
Najbz z zunanjim fiksaterjem po celi golenici nisi sposoben za delo? Ali pac ?
Če na nobeni ni pisalo, še ne pomeni, da ni bilo potrebno.
Saj zadeve so po zdravi kmečki pameti razumljive in logične, na žalost pa zdrava kmečka pamet odpove, ko ZZZS pride v kontorlo. Takrat imata pa lahko ti in zdravnik težave. Sicer se potem da vse uredit, imaš pa nepotrebnih skrbi in dela.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.247
6.460
113
pri taščici
ZZZS je imel toliko ZKP da niti kasneje ni nikdar delal kontrole bolniskega staleza. Ker sem si rekel, da prvo kontrolo ki jo fasem in me dobijo "s prsti v marmeladi" bom zacel tudi jaz po drugacnih strunah igrat.
Pa to ne pomeni da sem fusal v času bolniške, sem pa krsil cel kup zadev katerih uradno ne bi smel brez nekega pisnega soglasja zzzs najbrz. Tudi solanje (visjo) sem dokoncal "ob delu" brez njihocega vedenja recimo. Ce bi zacel jaz igrati po njihovih pravilih igre, bi najbrz bil se danes po 20 letih na vozičku ali pa ze desetletje+ v grobu.
Zaradi njihovih pravil igre (katerih se nekako nisem mogel izogniti) sem bil itak na koncu se kaksbo dodatno leto vec na bolniški. Dohtar bi mene sicer se kar na "ponk" vlacil, ampak sem rekel da je zaenkrat dovolj
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

LeQuack

Guru
26. avg 2007
7.009
3.523
113
41
Lj
"Ljubljanski zdravnik koncesionar Boštjan Hostnik, ki je sodelovanje že potrdil, pa zatrjuje, da zaradi dodatnega dela njegovi pacienti ne bodo prikrajšani, nadomeščanje za čas svoje odsotnosti pa bo iskal med že upokojenimi zdravniki."

Se pravi gospod bo šel po delati po 120€/uro v "neopredeljeno" ambulanto, medtem pa bodo njegove redne stranke ki "ne bodo prikrajšani" v rokah upokojencev.

 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

jurek1973

Guru
3. sep 2007
4.071
1.011
113
"Ljubljanski zdravnik koncesionar Boštjan Hostnik, ki je sodelovanje že potrdil, pa zatrjuje, da zaradi dodatnega dela njegovi pacienti ne bodo prikrajšani, nadomeščanje za čas svoje odsotnosti pa bo iskal med že upokojenimi zdravniki."

Se pravi gospod bo šel po delati po 120€/uro v "neopredeljeno" ambulanto, medtem pa bodo njegove redne stranke ki "ne bodo prikrajšani" v rokah upokojencev.


Baraba, mojo idejo je ukradel:

Trenutno, kot je ta uredba (al kaj že je) napisana, vidim še največjo priložnost za koncesionarje.​
Da iz ZDja zvabi mladega zdravnika (lahko tudi 2), ki bi delala v koncesionarjevi ambulanti, koncesionar pa 3 dni na teden v teh novih ambulantah. Pa si pokrije strošek tudi dveh mladih zdravnikov v svoji ambulanti, pa še ostane. Plus še plačilo ZZZSja za redno ambulanto. Plus že ima kader, ko se bodo te nove ambulante ukinile in bo župan prisiljen koncesije podelit.​
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
4.071
1.011
113
Naj spremljajo koliko ur bodo posamezniki oddelali. Če preveč, lahko dobijo dodatne redne paciente.
A, ti bi spet ene dodatne pogoje. Ne bo to šlo tak.
Kaj pa recimo tako: zdravniku je ostalo še 20 dni lanskega dopusta. Vzame cel mesec dopusta, pa dela ves čas v amb. za neopr.

Za koncesionarje sem že napisal, zvabi enega ali dva iz ZDja, pa gre v amb za neopr.
Ko se te amb zaprejo, se bojo loncesije delile. In ima že ufuran kader.