Beraški zdravniki

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #488
  • Začetni datum

jurek1973

Guru
3. sep 2007
4.071
1.011
113
Minister lahko proba zajebat tak siste tako, da dovoli širšemu krogu zdravnikov delat v teh amb. Recimo umakne pogoj, da ima zdravnik polno osnovno amb. Jih bo veliko odpoved dalo, pa delalo v teh amb. Ko se amb ukinejo, ni straha, da bi ostali brez sluužbe.

Ali pa še bolj diabolična. Da se velika večina koncesionarjev v Lj alu Mb zmeni, da vsak enega zdravnika iz ZD povabi. Lahko mu ponudi tudi 7000€ bruto, ki jih v ZD nikoli ne bo videl. Z vsakim povabljenim bo treba še eno amb več odpreti. Verižna reakcija.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.538
1.143
113
Celje
Da se velika večina koncesionarjev v Lj alu Mb zmeni, da vsak enega zdravnika iz ZD povabi. Lahko mu ponudi tudi 7000€ bruto, ki jih v ZD nikoli ne bo videl. Z vsakim povabljenim bo treba še eno amb več odpreti. Verižna reakcija.

Sej veš, tako je na vseh področjih. In če bi vsi samo luknje iskali kako nekaj še bolj zahebati bi bile težave tudi drugje. Pač vsega ne moreš zapisati/omejiti/dovoliti. Nekaj vedno prepustiš tudi zdravi pameti in računaš na korekten odnos.

Po drugi strani pa trdiš, da ZZZS plača več kot dovolj (predvidevam, da koncesionar in ZD dobita enake zneske) za res dobro plačo. A potem ZD to ogromno razliko nekam prekanalizira/porabi za nekaj že ali kako?
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.885
9.549
113
Precej porabi za plačevanje zdravil in ostalih zadev po x-kratni ceni. Pa izobraževanja zdravnikov na safarijih in podobnih zadevah. In seveda ubijanje zdravnika z administracijo, ker postopki niso informatizirani.
Pri privat zdravniku se lahko ''strokovni sodelavec'' farmacevtskih družb ob takih pogojih samo obrne in spoka ven iz ambulante.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

jurek1973

Guru
3. sep 2007
4.071
1.011
113
..., da ZZZS plača več kot dovolj (predvidevam, da koncesionar in ZD dobita enake zneske) za res dobro plačo. A potem ZD to ogromno razliko nekam prekanalizira/porabi za nekaj že ali kako?
Jah, ZD plačuje en kup tajnic in podobnega nepottebnega kadra, računovodje in kadrovniki, izplačajo 20-50.000€ nagrade šefici za dobro poslovanje, gradbene in podobne zadeve morajo izvajati preko "ustreznih" zunanjih izvajalcev, seveda pa morajo z dobičkom pokrivat še občinski proračun.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gavran

igi

Guru
13. okt 2007
5.538
1.143
113
Celje
Jah, ZD plačuje en kup tajnic in podobnega nepottebnega kadra, računovodje in kadrovniki, izplačajo 20-50.000€ nagrade šefici za dobro poslovanje, gradbene in podobne zadeve morajo izvajati preko "ustreznih" zunanjih izvajalcev, seveda pa morajo z dobičkom pokrivat še občinski proračun.

No potem očitno ni ZZZS kriv ker premalo plačuje, kot želijo nekateri prikazati. Tudi denarja je pod črto dovolj. Konec koncev se bo pokazalo, da tudi zdravnikov.

Samo organizacija jih heca (kot trdim že od začetka te doooolge teme). Tu pa se očitno nekdo precej upira, da bi se to uredilo.
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
4.071
1.011
113
Jaz tudi mislim, da je denarja dovolj. Pokrade se pri nabavah. Ker lastniku (državi) dol visi.
Potem slaba organizacija in neustrezno delo za neustrezne kadre. Ampak tu mora ZZZS svoja pravila spremenit. Kaj ti pomaga 5 telefonistov pa 5 SMS pa 5 DMS, če mora na koncu čisto vsako figo pregledat in potrdit zdravnik.
Pa 5 letne bolniške, ki jih ZZZS plačuje. V tujini greš po 2 letih v invalidsko.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen in igi

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.930
10.343
113
v mbju se je ze en pohvalil da bo 2 dni oddelal na mesec pa 1300+ pokasiral neto dodatno pa je. za njegovo ambulanto bodo pa ta cas penzionisti popazili za minimalca.

bizarka.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.034
4.948
113
Nuku`Alofa
No potem očitno ni ZZZS kriv ker premalo plačuje, kot želijo nekateri prikazati. Tudi denarja je pod črto dovolj. Konec koncev se bo pokazalo, da tudi zdravnikov.

Samo organizacija jih heca (kot trdim že od začetka te doooolge teme). Tu pa se očitno nekdo precej upira, da bi se to uredilo.

Kar poglej kdo hoče uničizi zasebno pobudo, ki je edina, ki dejansko res deluje
 
  • Všeč mi je
Reactions: BuDi

LeQuack

Guru
26. avg 2007
7.009
3.523
113
41
Lj
POLNO zasebno zavarovanje v ZDA je danes 525€ brez čakanja + cca 1% plače za javno zavarovanje... ob povprečni neto plači 2560€ neto.
Pri nas 284€ pa ob neto plači 1315€.
To jaz skoz govorim, da naše zavarovanje sploh ni poceni, kaj šele zastonj. Dejansko če imaš plačo nad povprečjem je zelo zelo drago, dosti več kot bi plača čez lužo, storitve pa nikakve.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
18.352
9.689
113
40
MB
POLNO zasebno zavarovanje v ZDA je danes 525€ brez čakanja + cca 1% plače za javno zavarovanje... ob povprečni neto plači 2560€ neto.
Pri nas 284€ pa ob neto plači 1315€.
sem mu že jaz enkrat razlagal, da pri nas te stane zavarovanje 12 % povp plače, tam pa nekaj procentov več, s to razliko da tam pač dejansko pride do opravljene storitve ... ampak dejstva so itak njegov sovražnik
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen in BuDi

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.930
10.343
113
v glavnem beraški zdravniki si manejo roke, tak al drugače.

A se da vpisat takole pri 40, bi mogoče šel v večerno za splošnega?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.502
6.241
113
Saj ves sajkek, da MF ne pozna izrednega studija... Kako bi sele bilo, ce bi vsi pokvarjenci in oportunisti zraven prisli?

Mi je oa Google pmaet ponudila tole v branje zdele. Zavoljo debate, kje Slovenci pogrnemo:
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey in sad

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.930
10.343
113
ja, vsi bi imeli osebnega zdravnika. A ni to cilj?

zanimivo, nisem vedel (nisem se tako resno zanimal), ampak če zdravnikov primanjkuje, zakaj pa ne... vidim, da bo tole z zdrastvom vedno večje sranje...