Beraški zdravniki

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #488
  • Začetni datum

ferdo

Guru
3. sep 2007
10.380
3.833
113
Ljubljana
hmpg.net
Pa delavci v podjetjih:

Vse bruto plače 7000+ €.
Ampak delavci trpijo.
Odličen primer, res kriminal, kako lahko nekdo drug, ki nima veze z reševanjem življenj tudi veliko zasluži.

Aja, farmacevtske firme, oni pa lahko, saj v resnici delajo z roko v roko z zdravniki.

Odlično Jurek - sicer obstaja pravilo, da ko si skopal jamo do vratu moraš nehatim, ampak za tebe ni meje, lahko gre globje.

Mimogrede statistika je neizpodbitna,
"V javnem sektorju je letos zaposlenih 7.169 zdravnikov in zobozdravnikov. To je rekord, še nikoli jih ni bilo toliko. Za 22 odstotkov več jih je kot leta 2015 (5.872 zaposlenih). To so uradni podatki ministrstva za javno upravo.
Drugič, masa zdravniških plač je v javnem sektorju od leta 2015 do lani zrasla za dve tretjini, z 255 milijonov na 422 milijonov evrov na leto."
Neverjetno, glede na to, da vsi hočejo v privatno zdravstvo. Ali pa v resnici viočejo delati v javnem zdravstu in mimoge še malo delati v kaki ambulanti?
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77 in LeQuack

ferdo

Guru
3. sep 2007
10.380
3.833
113
Ljubljana
hmpg.net
OK - farmacijo - to ignoriramo, očitno ne paše v kontekst obrambe revnih zdravnikov.

Podatek o številu zaposlenih zdravnikov, ne zanikamo, obrnemo debato na to, da so potrebne ambulate za neopredeljene bolnike.
Vendar to v resnici je eno in isto - zdravniki so zmanjšali normo - to upam, da ne bom rabil dokazovati - kljub temu da cel svet v vseh industrijah, norme zvišuje. Verjetno je nekaj krivo pri organizaciji - samo žal - slovensko zdravstvo, to trdim stalno, organizirajo zdravniki.In ministri so z izjemo semenarja, zdravniki. In to, da se delijo denarci pod mizo, so krivi organizatorji, aja, to so zdravniki.

Kakorkoli zadevo obrneš, ma koncu, denar dobijo zdravniki, ti pa si ne želijo spremebe sistema, ker ta jim odgovarja.

Seveda so tudi zdravniki, ki se s tem ne strinjajo, vendar te Fides poklopi.

Vedno lahko koplješ globje.
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.172
1.347
113
Kot sem ze miljon krat povedal...

Ogromni miljoni bi se prisparali ze samo, ce bi se uredila centralna nabava vsem javnim zdravstvenim ustanovam. In ta ustanova bo zrihtala cene materiala in jih posiljala naprej vsem. Ampak ne. LJ dobo del za 15€, MS za 3€, CE za 10€. Seveda tako stanje nekomur odgovarja. Tudi politiki.
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
7.162
1.352
113
Kot sem ze miljon krat povedal...

Ogromni miljoni bi se prisparali ze samo, ce bi se uredila centralna nabava vsem javnim zdravstvenim ustanovam. In ta ustanova bo zrihtala cene materiala in jih posiljala naprej vsem. Ampak ne. LJ dobo del za 15€, MS za 3€, CE za 10€. Seveda tako stanje nekomur odgovarja. Tudi politiki.
Se strinjam da je v Avstriji malo drugače.
Bolnica v Avstriji recimo plača nekje 2.73€ za eno inekcijo Ivorja 3500

V avstrijski lekarni sem moral plačati nekje 45€ za 6 komadov.


Lepa marža ni kaj.



V Sloveniji pa ti teh zdravil noben noče napisati...
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.247
6.460
113
pri taščici
Moja izkusnja sicer ze dolgo let nazaj, ampak vseeno.
Po vec mesecih bolnice pridem osebno po bolniski list (na inv.vozicku) in mi tega zdravnica.ne napiše, češ da na odpustnici ne piše da nisem sposoben za delo. (Odlocba zzzs on olniski je bila izdana se za naorej)
A je treba povedat kak obraz je naredila v bolnici oseba ki sem ji povedal da mora dopolniti odpustnico.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.421
4.945
113
Tisti, ki je odpustnico pisal, je spustil za ZZZS približno tako pomemben podatek, kot če bi spustil ime in priimek. Ali katerega od obveznih stvari na fakturi med poslovnimi subjekti, da je FURS zadovoljen.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
10.070
3.157
113
ne, še vedno bodo "jamrali", da je gneča in da imajo fuuuullll dela. In nekateri ga res imajo, ampak teh žal ne znamo najti in jim pomagati (ti verjetno odhajajo).
Drugi si pa naredijo tako, da izgleda veliko.

Včeraj ej bil prispebvek iz ZD Maribor, tam težav kot v Ljubljani nimajo v taki meri če greš pogledat koliko glavarinskih količnikov imajo v povprečju zdravniki pa se skoraj ne razlikuje ranga %. Torej je problem očitno še kje drugje kot pa v številu pacientov. Ali pa so ljubljančani večji hipohondri in težaki.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Samo Izoliranc

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.930
10.342
113
Dolga utrujajoča tema....a konec koncev poznam kar precej zdravnikov..in epilog je takšen:
- ena ima avtodom in kupuje še drugo stanovanje (pol privat)
- eni so ruknili še na privat hišo zdaj celice, kupujejo še vikend/avtodom
- vozi vedno nove audije, pol privat
- in podobne zgodbe.

vsi furajo nadpovprečen lajfstajl (dopusti, smučarije in podobno).

S to zdaj reveži? Da ne gre? Reasnica pa je, da so vsi mal posebni. Svoj svet.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen
27. jan 2022
5.788
2.272
113
Oprosti no, Brodnjak je včeraj izpadel kot "fahidiot" brez stika z realnostjo. Kaj bi on avtomatiziral v šolstvu, zdravstvu, policiji,...? C'mon.
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
7.009
3.523
113
41
Lj
Dolga utrujajoča tema....a konec koncev poznam kar precej zdravnikov..in epilog je takšen:
- ena ima avtodom in kupuje še drugo stanovanje (pol privat)
- eni so ruknili še na privat hišo zdaj celice, kupujejo še vikend/avtodom
- vozi vedno nove audije, pol privat
- in podobne zgodbe.

vsi furajo nadpovprečen lajfstajl (dopusti, smučarije in podobno).

S to zdaj reveži? Da ne gre? Reasnica pa je, da so vsi mal posebni. Svoj svet.

Saj veš kdo najbolj hlasta za denarjem če pogledaš po svetu. Tisti ki ga imajo največ. To da te denar pokvari ni samo pregovor.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jtfc in jendomen

tomi

Guru
1. sep 2007
18.352
9.689
113
40
MB
Kot sem ze miljon krat povedal...

Ogromni miljoni bi se prisparali ze samo, ce bi se uredila centralna nabava vsem javnim zdravstvenim ustanovam. In ta ustanova bo zrihtala cene materiala in jih posiljala naprej vsem. Ampak ne. LJ dobo del za 15€, MS za 3€, CE za 10€. Seveda tako stanje nekomur odgovarja. Tudi politiki.
a nismo meli nek začetek tega? pa je trenutna vlada to ukinila v štartu.
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
4.071
1.011
113
Dolga utrujajoča tema....a konec koncev poznam kar precej zdravnikov..in epilog je takšen:
- ena ima avtodom in kupuje še drugo stanovanje (pol privat)
- eni so ruknili še na privat hišo zdaj celice, kupujejo še vikend/avtodom
- vozi vedno nove audije, pol privat
A vidiš skupni imenovalec pri teh tvojih znancih?
"(pol)privat"
Tudi na primarnem nivoju ne "delajo problemov" koncesionarji, ampak zaposleni v ZDjih.

In če ponudiš zdravniku enake pogoje in enako plačo v "državnem" al pa "zasebnem" sektorju, jih bo veliiiika večina raje šla delat v "državni" sektor. Ker se ne rabi ukvarjat z računovodstvom pa pravilniki o varstvu pri delu.
Če pa ta razlika znaša 30% v prid zasebnega sektorja, bo pa vsak razmislil o 300€/msec za računovodjo pa 200€ za ostale evidence, pa še kaj zraven.

Če hočeš furat "državno" zdravstvo, potem pač plačaj (konkuriraj privatniku), če hočeš kader imet. In se sekiraj zaradi "visokih plač".
Lahko pa furamo "javno" zdravstvo, in prepustiš iskanje kadra in ukvarjanje s plačami zasebnikom. In se ne boš sekiral zaradi plač (ker jih ne boš videl).
Strošek za zavarovalnico je v obeh primerih enak.

vsi furajo nadpovprečen lajfstajl (dopusti, smučarije in podobno).
In kaj je tu narobe? A nebi smeli? Se ne spodobi? Bi morali biti vsi enaki?

ferdo
Pišuka, celo noč nisem mogel spat, sem se tako sekiral zaradi jame.
Tudi statistični urad pravi, da je bila lani inflacija 10%, moj TRR, denarnica pa evidenca v excelu pa se s tem ne strinja.
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: jendomen

AndrejD

Guru
20. jul 2007
7.162
1.352
113
Včeraj ej bil prispebvek iz ZD Maribor, tam težav kot v Ljubljani nimajo v taki meri če greš pogledat koliko glavarinskih količnikov imajo v povprečju zdravniki pa se skoraj ne razlikuje ranga %. Torej je problem očitno še kje drugje kot pa v številu pacientov. Ali pa so ljubljančani večji hipohondri in težaki.
Za UKC MB ti lahko povem lastno izkusnjo iz razlicnih obravnav zadnje mesece.

Vsi prijazni in vse deluje. Nikjer nisem opazil vecjih tezav.
Narocen - pridem, naredijo vse preglede, se vse pogovorimo.
Nimam niti ene slabe besede cez UKC MB in njihovo delo. (tok,tok,tok).

Na preiskave cakam zelo malo casa - zadnjo so mi rekli da bom na vrsti čez 2-3 mesece. V resnici sem bil cez pol meseca. (tok,tok,tok).


Sem pa opazil da imajo največje težave z administracijo in nekaterimi pacienti.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.930
10.342
113
A vidiš skupni imenovalec pri teh tvojih znancih?
"(pol)privat"
Tudi na primarnem nivoju ne "delajo problemov" koncesionarji, ampak zaposleni v ZDjih.

In če ponudiš zdravniku enake pogoje in enako plačo v "državnem" al pa "zasebnem" sektorju, jih bo veliiiika večina raje šla delat v "državni" sektor. Ker se ne rabi ukvarjat z računovodstvom pa pravilniki o varstvu pri delu.
Če pa ta razlika znaša 30% v prid zasebnega sektorja, bo pa vsak razmislil o 300€/msec za računovodjo pa 200€ za ostale evidence, pa še kaj zraven.

Če hočeš furat "državno" zdravstvo, potem pač plačaj (konkuriraj privatniku), če hočeš kader imet. In se sekiraj zaradi "visokih plač".
Lahko pa furamo "javno" zdravstvo, in prepustiš iskanje kadra in ukvarjanje s plačami zasebnikom. In se ne boš sekiral zaradi plač (ker jih ne boš videl).
Strošek za zavarovalnico je v obeh primerih enak.


In kaj je tu narobe? A nebi smeli? Se ne spodobi? Bi morali biti vsi enaki?

ferdo
Pišuka, celo noč nisem mogel spat, sem se tako sekiral zaradi jame.
Tudi statistični urad pravi, da je bila lani inflacija 10%, moj TRR, denarnica pa evidenca v excelu pa se s tem ne strinja.
tudi oni ki niso privat, so nadpovprečno situirani, tako da ne vidim problemov.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen