bedaki na cesti

tony

Guru
23. jul 2007
9.388
1.354
113
Pri policiji, kjer delajo novega.

Za starega je pa razlagal sorodnik, da je moral skozenj nekje sredi 70ih let voziti na izpitni vožnji in da se je precej lovil... Tudi takrat jih očitno v AŠ niso naučili voziti skozi rondoje, enako kot danes :-D No, so bili pa tisto drugačni časi in je kljub temu naredil...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.770
-198
113
Podobnih primerov je še ogromno, na primer rondo pri Kranjskem Mercatorju, kjer se je v eni nesreči ubilo 5+ ljudi. Preden so ga zares poštimali (zdaj se zdi bolj pretočno kot prej) pa je spet trajalo 15 let.
Ko so se pri Mercatorju pobijali, še ni bilo krožišča,
Potem so naredili krožišče, ga potem 2x popravili na bolje, nazadnje pa še na slabše. Stalo je miljon.
Pretočnost? haha prej ni bilo nikoli v konici kolone do delavskega mosta, sedaj so.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.644
3.528
113
Izgovarjanje, da je sedaj več prometa kot pred tremi leti, in s tem opravičevat večje zastoje (ki jih v bistvu povzroča novo krožišče) je neumnost.
Prometa je kvečjemu manj, ker vse več ljudi dela od doma.

Če primerjaš trenutno krožno križišče s tistim izpred 30 in tistim izpred 15 let potem primerjaj še ostalo bližnjo okolico. S stanjem na delavskem prenova krožnega nima nič. Imajo pa veliko hofer, mol, mek, tuš, kulandija in še dva semaforja ki jih pred 20 leti ni bilo.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.261
5.819
113
pri taščici
Lahko jih je vec.
Ali pa taki ki cakajo da bos dal zmigavec , ceprav si ze zdavnaj izven rondoja. In tudi sredi rondoja nakazal da ga bos zapustil. (Pa ne z zmigavcem recimo, ali pa ga je spregledal ker je gledal v telefon ali smrketo v ljetnima haljima)
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.317
9.685
113
kod Džej-Zija
Ksz

Južna ljubljanska obvoznica proti Malencam: vozimo 20 km/h. Zakaj? Na drugi strani se je nekdo skantal, cesta zaprta, pa MORA poonegavljen FOLK BULJIT V RAZBITINE. Pet metrov za nesrečo lepo 110 naprej. :jezen::jezen::jezen:

Na Litijski pa pacient v obliki Pantanija ignoriral kolesarsko stezo in raje s svojo specialko brez čelade (zato mu je verjetno mozek zakuhal) delal gužvo na voznem pasu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.770
-198
113
Če primerjaš trenutno krožno križišče s tistim izpred 30 in tistim izpred 15 let potem primerjaj še ostalo bližnjo okolico. S stanjem na delavskem prenova krožnega nima nič. Imajo pa veliko hofer, mol, mek, tuš, kulandija in še dva semaforja ki jih pred 20 leti ni bilo.
Ne primerjam js krožišča izpred 30-tih let, ampak krožišče izpred 3 let, in današnje. Današnje povzroča ob konici zastoje do Hoferja pri delavskem mostu, ki jih pred izgradnjo novega ni nikoli bilo. Vse to kar naštevaš (tuš, qlandija, Hofer.... je pred tremi leti že bilo.
Kar je logično, saj je vožnja iz Šk. Loke proti Britofu sedaj otežena in bolj komplicirana v primerjavi z krožiščem pred 3-mi leti in več. In obkonici se to pozna.
 
Nazadnje urejeno:

jello

Guru
22. sep 2008
9.644
3.528
113
Ne primerjam js krožišča izpred 30-tih let, ampak krožišče izpred 3 let, in današnje. Današnje povzroča ob konici zastoje do Hoferja pri delavskem mostu, ki jih pred izgradnjo novega ni nikoli bilo. Vse to kar naštevaš (tuš, qlandija, Hofer.... je pred tremi leti že bilo.
Kar je logično, saj je vožnja iz Šk. Loke proti Britofu sedaj otežena in bolj komplicirana v primerjavi z krožiščem pred 3-mi leti in več.
Ne pa ne. Ko pripelješ mimo tuša se gužva neha.

Kot so že povedali prometni strokovnjaki pred mano, vedno je kriv mečkač spredaj. Ali pajkičar. Ne pa dejstvo da jih 2000 naenkrat želi nekam kjer je prostora za 200.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.261
5.819
113
pri taščici
Ok, potem pa naj cesto naredijo stiripasovnico od hoferja do rondoja.
Ce mene vprasas, je tisti rondo premajhen za tako gostoto prometa.
Seveda poleg tistih serifov ki se po AC vedno vozijo po levi, o rondojih pa po desni(ceprav v tem so jih mal prisilili v prav pas zapeljat
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony in jendomen

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.770
-198
113
Ne pa ne. Ko pripelješ mimo tuša se gužva neha.

Kot so že povedali prometni strokovnjaki pred mano, vedno je kriv mečkač spredaj. Ali pajkičar. Ne pa dejstvo da jih 2000 naenkrat želi nekam kjer je prostora za 200.
Seveda je kriv mečkač, ampak ko mečkač pride do bolj zahtevnega krožišča (sedaj mora ob konici prečkat en pas in se vključit na drugega, oba pa zasedena), porabi mnogo več časa, kot pa če se vrine samo desno na en pas (situacija prej)
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.388
5.369
113
Kar čudež, da so vsi preživeli. Cesta bo zaprta še dve uri.

Ob 14.38 so na južni ljubljanski obvoznici pri izvozu Ljubljana-jug v smeri Kozarij trčila tri tovorna in osebno vozilo. Gasilci GB Ljubljana so zavarovali kraj nesreče, odklopili akumulatorje, z vpojnimi sredstvi posuli iztekle motorne tekočine in s tehničnim posegom iz osebnega in enega izmed tovornih vozil rešili voznika. Reševalcem NMP Ljubljana so nudili pomoč pri oskrbi treh poškodovanih voznikov, ki so bili z reševalnimi vozili prepeljani v UKC Ljubljana. Na kraju bodo vršili požarno varovanje predvidoma do 22. ure. V tem času bo južna ljubljanska obvoznica pri izvozu Ljubljana-jug v smeri Kozarij popolnoma zaprta.