bedaki na cesti

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.783
1.460
113
42
Glavni vir nesreč na avtocesti Varnostna razdalja. Posledično seveda hitrost a če bi ljudje vozilo stalno z neko hitrostjo in normalno razdaljo bi bilo stokrat manj nesreč.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.776
4.287
113
Glavni vir nesreč na avtocesti Varnostna razdalja. Posledično seveda hitrost a če bi ljudje vozilo stalno z neko hitrostjo in normalno razdaljo bi bilo stokrat manj nesreč.
ja, predpisana hitrost bi morala biti 90 na voznem in 110 na "prehitevalnem" ob velikih obremenitvah pa še zmanjšana, voziti ne bi smeli nič več nič manj, promet bi bil tekoč, bistveno manj nesreč...

Samo joj, ko bodo šli u luft, da njim ap ne bo nihče govoril kolk hitro bo on peljal...
 

ptice

Fizikalc
23. jul 2011
223
169
43
Ne razumem, zakaj ne prenesejo dobrih praks k nam. Spomnim se še iz analognih časov pred 20 leti, ko smo se horde usule na belgijsko obalo na lep vikend, je policija z motoristi umirila hitrost na 80 km/h in smo se nestresno pripeljali na cilj in zvečer isto. V Nemčiji danes prilagajajo hitrost glede na gostoto prometa, vreme, nizko sonce itn. Po potrebi odprejo odstavni pas za promet. Pri večjih razcepih so izvozi dolgi 2-3 km, tako da je dovolj časa za razvrščanje. Res pa je, da imajo navadne izvoze in uvoze na AC zelo kratke, sploh tam, kjer so AC iz nekih preteklih časov.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.644
3.530
113
Ko bodo nasproti tusa nabrali dovolj kazni za.prehitro voznjo. Cista inkasantska točka
Kako pa se vozi prehitro v stoječi koloni? Odločite se že enkrat kje je problem. Razen če ga ni.

Ja, bila je inkasantska točka. Pred 20 leti ko ni bilo vmes semaforjev, kulandije in tuša. In ker je bilo na eni strani ceste spalno naselje, na drugi pa neskončni poligon za sprehajanje in so idioti mislili da če ni prehoda ali nadhoda ali podhoda pa folk pač ne bo šel na sprehod.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.263
5.821
113
pri taščici
Kako pa se vozi prehitro v stoječi koloni? Odločite se že enkrat kje je problem. Razen če ga ni.

Ja, bila je inkasantska točka. Pred 20 leti ko ni bilo vmes semaforjev, kulandije in tuša. In ker je bilo na eni strani ceste spalno naselje, na drugi pa neskončni poligon za sprehajanje in so idioti mislili da če ni prehoda ali nadhoda ali podhoda pa folk pač ne bo šel na sprehod.
Mah, nekajkrat mesecno grem mimo (jutri spet) , pa lahko recem da na cetrtini vozenj so s pistolo tam na makadamu.
Ce si naspidiran (ali da se ti mudi) , da imas pri hoferju zeleno, te zagotovo povabi na "kontrolo dokumentov". Na sreco me se ni.
Mi je ze prislo skoraj v podzavest da je limit 50, kljub temu da bi lahko 100 peljal.
Ce sem cakal, sem cakal iz smeri Šenčurja. Od dekavskega mosta se nisem naletel na dolgo kolono. Je pa res da sem obicajno dopoldne tam, redko kdaj po 13 uri.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.307
5.336
113
Dej nehi no... Jaz grem dnevno nekajkrat in jih prakticno nikdar vec ni tam. Ker kranjcanom je la ze prislo v podzavest da se 50 vozi, ker s 55 si ze prakticno enemu v riti ali pa se pac zaletavas od semaforja do semaforja.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.493
9.195
113
Tempomat (sploh radarski) je v takih primerih zlata vreden.
Meni se sicer veikokrat tam kakšni (očitno po tvoje nekranjčani) limajo na rit.
 
  • Všeč mi je
Reactions: koliko

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.614
199
63
Kranj
Ko bodo nasproti tusa nabrali dovolj kazni za.prehitro voznjo. Cista inkasantska točka

tam na stotine folka prečka cesto na nepravilnih mestih, samo čaka se, da bo en zbit.

Je pa res kaj pacajo nadhod 100 let.....nasa država je pol kurca vredna oz. sistem, ki jo vodi je totalno nesposoben.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.263
5.821
113
pri taščici
Darwina se se nismo znebil....
Naj potem strafajo te ki preckajo tam kjer jim ni mesto.
Najbrz bodo tudi mimo nadhoda hodil.
New yersej ograjo naj postavijo pa jih bodo preusmerili
Tudi mi smo hodili kot di(v)jaki cez dunajsko pri mercatorju, pa je spodaj podhod....
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.771
-198
113
Kako pa se vozi prehitro v stoječi koloni? Odločite se že enkrat kje je problem. Razen če ga ni.

Ja, bila je inkasantska točka. Pred 20 leti ko ni bilo vmes semaforjev, kulandije in tuša. In ker je bilo na eni strani ceste spalno naselje, na drugi pa neskončni poligon za sprehajanje in so idioti mislili da če ni prehoda ali nadhoda ali podhoda pa folk pač ne bo šel na sprehod.
Pred 20 leti je bila tam omejitev 90km/h, spalno naselje pa ni ob tej cesti ampak na vzporedni - 300m proč. Ob tej cesti je kar se bivalnih enot tiče edino pokopališče, samo se v stotih+ letih še ni zgodilo, da bi kdo od tam pobegnil čez cesto v gozd ali pa na polje v koruzo.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.644
3.530
113
Pred 20 leti je bila tam omejitev 90km/h, spalno naselje pa ni ob tej cesti ampak na vzporedni - 300m proč. Ob tej cesti je kar se bivalnih enot tiče edino pokopališče, samo se v stotih+ letih še ni zgodilo, da bi kdo od tam pobegnil čez cesto v gozd ali pa na polje v koruzo.
Daj ne delaj se budalo. Folk je odkar stojita planina 2 in 3 točno med pokopališčem in današnjim tušem hodil čez bivšo (skoraj) regionalko.
 

virtuoz

Fizikalc
20. jul 2007
873
80
28
Direkcija za ceste dela plane, da bi krožnega na priključku Kranj vzhod, pri bivšem Baumaxu preuredila v semaforiziranega, takega kot delajo sedaj v Vodicah. Računajo, da bi se na ta način znebili stoječe kolone ob popoldnevih na avtocesti. Kaj pa to pomeni za tiste iz smeri Šenčurja pa vemo.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.644
3.530
113
Ja, podvojitev potovalnega časa, če si sedaj čakal 2 minuti (od petrola do krožnega) jih boš po novem 4. Bo treba spet z vilami pred baumax. Branit krožnega.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.771
-198
113
Daj ne delaj se budalo. Folk je odkar stojita planina 2 in 3 točno med pokopališčem in današnjim tušem hodil čez bivšo (skoraj) regionalko.
Naselje je po definiciji tam, kjer so stanovanjske hiše, kjer ljudje stanujejo, in ne tam, kjer folk vse hodi. Koneckoncev folk hodi v kolonah tudi na Triglav, pa zato še ni cela pot naselje.
Od tam, kjer ti praviš da folk hodi čez bivšo regionalko je do prvega stanovanjskega bloka 400m + in pred 30 in več leti tam, kjer hodi folk čez cesto ni bilo table za naselje.
Potem se je šele nekdo spomnil, da bi se tam dalo fajn zaslužit, pa so prestavili tablo za naselje in tja redno postavljajo radar.

Na delavskem mostu je odkar obstaja že bila omejitev 50, 60, 70, 80 in 90. Vedno pa je nek strokovnjak odločil, katera omejitev je ravno prava. Je bil delavski most v naselju in tudi izven naselja.
 
Nazadnje urejeno: