bedaki na cesti

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.548
8.900
113
Bom se sam bleknil svoje mnenje na temo biciklista na cesti. Toliko egotripov kot jih vidis sedaj na 2 biciklih je vseeno nad mejo sprejemljivosti razumevanja njihovega pocetja. Cestati sploh izstopajo. Pozicija, dobri tisoci km voznje med kolesarji svojecase pri Dirki po Sloveniji.
S tem bi se strinjal, sploh mi gre na jetra splošno nespoštovanje prehodov za pešce in rdečih luči.
 

irwin

Majstr
13. mar 2008
1.149
291
83
gledam kot 4 kolesnik kateri se pripelje za egotripom na 2 kolesniku; voznja po cesti kljub siroki kolesarski, zadnji primer Rogaska - Atomske , voznja vsaj 1m od roba cestisca ne glede na kategirijo ceste, pa jasno dvojke vstric za lazjo trac debato o pravkar nabavljenem dresu rumene ali rdece barve...
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.411
5.392
113
6729945043092a364cc1.jpeg


 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.106
860
113
Sam res, pa koji kuratz? Je to kasna kazen sploh?
Glih odpocil se bo. Ubije nekoga pa dobi 3 leta in prepoved voznje (to bo najbrz odsluzu, ko bo v zaporu, cudu se ne bi niti najmanj), nekomu ki krsi PCT pa lahko tud do 100k kazen prpopajo (to sm nekje zasledu) :) Res smo gnili.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.248
5.817
113
Kakšna pa je primerna kazen za prometno nesrečo? Pač zanima me kakšno je ljudsko mnenje. Enakovredna nekomu, ki je štihal z nožem?

Sicer koliko bo tale taksist odcolal po odškodnisnki tožbi ne bomo izvedeli. Bo pa zagotovo en čas jedel krompirjeve olupke, če ne bo pobegnil domov v pašaluk in se izognil pravici.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.248
5.817
113
zakaj pa ne odškodninska tožba, če nekoga ubiješ

če nekoga na gobec jo tudi lahko fašeš in colaš
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.321
5.842
113
pri taščici
Zavarovalnica?
Sicer pa vsaj pred leti je bila odskodnina za smrt "malenkost" visja od odškodnine za nategnjen vrat. Tako da dvimom da so danes ze kaksne hude odskodnine.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.947
1.259
113
Kakšna pa je primerna kazen za prometno nesrečo? Pač zanima me kakšno je ljudsko mnenje. Enakovredna nekomu, ki je štihal z nožem?

Sicer koliko bo tale taksist odcolal po odškodnisnki tožbi ne bomo izvedeli. Bo pa zagotovo en čas jedel krompirjeve olupke, če ne bo pobegnil domov v pašaluk in se izognil pravici.
Tezko komentirati tozbo v katero nimas vpogleda.
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.106
860
113
Ne vem kolk, sam res se mi zdi total nesorazmerno, ce primerjam vzroke za kazni. Par let nazaj je pr nas en nakokan do amena 'frajercek' ponoc dobesedno sfasiral mulca na mopedu k se je vracal domov in vse naredu pravilno, un pa zdrogiran k metek z bemflom vanj pocu pa se razmazal cist po cesti. Od tipcka zagovor: sam je kriv, kaj je pa pocel na moji strani (sploh ni blo res, ampak ze pristop je koma). Ne vem kako se je koncalo, ker je ta enostavno zginu, ga ni vec kle, klavirja pa tud ne igra, ker pozna prave ljudi. Sej mogoce delam krivico temu taksistu, sam ce koga spravs pod zemljo to nekak ne more bit 3 leta ali celo pometeno. Ne vem, lahko sm cuden samo mi me potegne. Sej nam je ok, sam v tem pogledu smo tak bananistan da ga ni
 

ahmed

Fizikalc
23. sep 2007
2.414
98
48
Zakaj pa potem placujemo zavarovanje. Kolikor vem te zavarovlanica regresira (terja) za nekih 12 jurjev v primeru da si pijan, pa mogoce droge, brez izpita, neregistriran(neizoraven) avto. Ne vem na pamet v detajle.
Skodo pa oskodovancu izplaca v "celoti"
Vsaka zavarovalnica se na vse pretege trudi (vsaj pri visjih zneskih), da bo nasla napake zaradi katerih morebiti ne bo izplacala. V ta namen imajo na placilki tudi izvedence, ki bodo pregledali vsako malenkost. Denar pa z veseljem vzamejo ja :)
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.321
5.842
113
pri taščici
Ne ljubi se mi brskat za pravili kdaj ni dolžna placat skode. Imas potem se slovensko zavarovalno združenje ki placuje dolocene skode.
Dobil sem izplačano škodo (najbrz visjo od skode za smrt) od zavarovalnice, pa ceprav avto ni bil (vec) zavarovan(registriran) , voznik pa brez izpita. Kako se je zavarovalnica pogovarjala z voznikom, ne vem.
Seveda s pomocjo odvetnika. Ker bi me zagotovo zejnega peljali preko vode.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.622
14.317
113
Ne ljubi se mi brskat za pravili kdaj ni dolžna placat skode. Imas potem se slovensko zavarovalno združenje ki placuje dolocene skode.
Dobil sem izplačano škodo (najbrz visjo od skode za smrt) od zavarovalnice, pa ceprav avto ni bil (vec) zavarovan(registriran) , voznik pa brez izpita. Kako se je zavarovalnica pogovarjala z voznikom, ne vem.

Obstaja nek sklad, iz katerega se črpa sredstva za izplačila odškodnine v primer škode, ki je bila povzročena z neregistriranim vozilom. Če gre za telesne poškodbe se izplača neko določeno (kot stanju primerno ocenjeno) vsoto, če gre pa za materialno škodo pa je pri popravilu zraven upoštevana še soudeležba v višini 500€. Priznam, da tega že dolgo nisem preverjal ampak tako imam v spominu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi