Avto-prikolica

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
Največjo kar dovoljuje homologacija vozila + prostor za skladiščenje. ;)


Če ne vlečeš lih z twingotom je pomoje vse 750kg na tretjo tablico.. prostor načeloma pri taki prikolici niti ni tak problem, ker jo brez problema postaviš pokonci in imaš shranjeno v takem položaju kjer zavzame minimalno prostora..
 

JakeTheSnake

Fizikalc
16. okt 2016
382
123
43
  • Všeč mi je
Reactions: RoMeX

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
Točno, pozabil omenit še poprodajno podporo.. Tudi pri meni so bili super ustrežljivi ko smo izgubili homologacijski kartonček so vse zrihtali brez problema in komplikacij..

Formula hoče bo očitno kar pravi naslov..
 

JakeTheSnake

Fizikalc
16. okt 2016
382
123
43
Točno, pozabil omenit še poprodajno podporo.. Tudi pri meni so bili super ustrežljivi ko smo izgubili homologacijski kartonček so vse zrihtali brez problema in komplikacij..

Formula hoče bo očitno kar pravi naslov..
Se strinjam. Kartonček si skopirajo in kopijo skupaj z tvojim podpisom shranejo pri njih. Kar se nadgradenj tiče, ti zrihtajo vse, če nimajo, pa naročijo. Plus ostale nadomestne dele....
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.882
5.160
113
Uporabljal jo bom bolj redko, za vse možno, kak pesek, zemljo, palete...
Sedaj si sposojam fotrovo , nekih čudnih malih dimenzi. Ker pa porabim preveč časa z izposojo, bi imel svojo.
Saj za pesek in zemljo nerabiš velike. Ker majo nosilnost tam 580 kil nekje te tavelike. To je pa glih pol kubika al pa majn :D.
Jaz mam zaj 2 leti to http://www.formula-sp.si/izdelek/neptun-n7-210-rt/
Vozo sem že tono ciglov in ni nekih vidnih posledic. Niso mi prave teže povedali pa sem naračunal do 650kil. To bo šlo gladko. 100 kil preko samo.
Pol pa doma ruknem enega na vago ker se mi je vse skupaj težko zdelo. In smo bli par kil pod 1000.
Pride pa prekucna prav, ko nalagaš kako frezo al pa kaj takega na kolah gor.
 

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
Ima tvoja še plehnat poden? Vidim, da nove sploh nimajo več.. Moja ima pleh spodaj, navrh pa vezana plošča..
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.871
394
83
evo formula je doma:) Sem kr tavelko vzel. Če se že kurčimo:fredi: pač razlika v ceni spet ni tako velika in glede na to, da so to stvari za kr neki let... Do 90km/h po ac se lepo pelje. Pri 100 pa ni več tako lepo - prazna.
Pa ker je večja jo cel čas vidim v vseh ogledalih. Tako upam da bo veliko lažje za v rikverc manevrirat.
 

JakeTheSnake

Fizikalc
16. okt 2016
382
123
43
Ja torzijo ima, ki je precej trda, zato prazno na kakšnem neravnem cestišču premetava. Polna pa gre super. Pa če se ti zdi, da rahlo potresuje avto, daj kolesa cintrirat. To sem jaz naredil, me je mehanik sicer malo čudno gledal, da tega se na prikolicah ne dela, ko je pa zrihtal, je pa bila razlika očitna. Ker zdaj verjetno ni nobenih uteži gor, vsaj moja ni imela.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.871
394
83
Pametno da si vzel ta siroko. Da lahko recimo euro palete pocez nalozis na njo.
saj to je bil eden izmed razlogov, ker če bo po sreči, jih bom nekaj vozil.

Sem jo danes že preobremenil:rolleyes: Grem po pesek, pa tak od oka rečem kdaj je dost... (samo poden mal na debelo pokrit) pol na vagi pa 800kgo_O:eek: gume se mi zdi, da se niti za mm niso posedle. Smo bolj počas domov peljal...
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.223
4.703
113
V takem primeru se precej bolje počutiš, če ima prikolica naletno zavoro.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.860
3.888
113
Široka in daljša prikolica je tudi lažja za vozit. Sam svoje ne vidim ne skozi zadnje okno, ne skozi stranske špegle ko je poravnana. Ko jo zagledam v špeglu je pa že tolk iz smeri da moraš precej motat kontra da jo obrne. Skratka za rikvercat prazno naravnost nazaj moram vrata odpret in ven viset ali pa cikcakat kot idi.ot ki je ravnokar dobil izpit. Če bi imela še 10cm širine na vsako stran se nebi nič pritoževal.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.871
394
83
res je. moj fotr včasih prtljažnik odpre, da jo vidi. jaz sem razmišljal, da bi neke zastavice zapičil na konec... :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.564
8.913
113
saj to je bil eden izmed razlogov, ker če bo po sreči, jih bom nekaj vozil.

Sem jo danes že preobremenil:rolleyes: Grem po pesek, pa tak od oka rečem kdaj je dost... (samo poden mal na debelo pokrit) pol na vagi pa 800kgo_O:eek: gume se mi zdi, da se niti za mm niso posedle. Smo bolj počas domov peljal...
Peska je hitr preveč. Torziji ke do 1200 kil ne bo nič, bolj bi bil problem, če bi te dobil, al pa če bi imel nesrečo. Me je en čas mikala Trigano dvoosna ravno zarad tega, pa sem se pol premislil. Če bom rabil, bom pač vzel prikolo z naletno in primerno NDM. Je pa pol problem, ker to ni več lahki priklopnik.
 
  • Všeč mi je
Reactions: gr69

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
Cheap kitajski radio in cheap kitajska kamera.. Mal dnarja, dost muske. Pa še med vožnjo lahko gledaš če si slučajno kej zgubil.. :)

1666603666674.png
 
  • Všeč mi je
Reactions: Utisevalec

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.860
3.888
113
Cheap kitajski radio in cheap kitajska kamera.. Mal dnarja, dost muske. Pa še med vožnjo lahko gledaš če si slučajno kej zgubil.. :)

Poglej priponko 60407
Imam tudi sam to rešitev, ampak za manevrirat rikverc je neuporabno. Ko ti vidiš da gre prikolica iz smeri jo vidiš tudi v ogledalih ze. Je pa res da parkiram nazaj ob zid pa na centimeter! ;)

Edit: imam dve kameri, eno na prikolici zadaj in eno na avtu, obe vezani na android kitajca.