Avto-prikolica

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.839
3.863
113
Tista ključavnica v ročki je brezveze. Če nekdo hoče ukrast prikolico jo bo ukradel, za razstavit mehanizem ročice rabiš pol minute oz. v skrajni sili lahko celo rudo oz. zaklep z rude odviješ v eni minuti. Tisto kar je dal romex je edina solidna rešitev, alternativa je ketna za motor zaklenit pa prikolico zakleneš samo nase (čez feltno in šasijo), na vlečno vozilo ali pa za kakšen drog oz. drugo fiksno stvar.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.658
3.543
113
Res je. 2 vijaka sta za odvit in je "kljuka" dol z rude. Ampak če se nekdo loti zadeve dol šraufat potem lahko vsako naletno dol odmontira ne glede na to ali ima škatlo gor ali ne. Max. 4-je šraufi in vijak od bremze in je dol.
 

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
Prikolico imam tole. Teh varijant ključavnic je res kar nekaj, tako da je verjetno bolje preizkusit kot nekaj na pamet naročevat.


Imam tudi jaz tamalo sorelpol neptun.. Mislim, da bi štimalo.. Če si kje blizu lahko prideš po ključavnico in probaš.. Na knottov priključek z naletno pa ne paše..

Moja je tale, izdeluje jih kolega iz Grosuplja.

 

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.372
155
63
Ja, jaz sem jo en cajt.

In to zato, ker se je en vijak losal in padel ven, proklica se je posledicno vlekla preko drugega vijaka in naletnenega amortzerja. Levo desno sicer ni nihala, gor pa dol pa :obesise:

Sem postimal potem nazaj v protinihajno, ker se ni blo glih fajn za vozit.
 
  • Všeč mi je
  • Haha
Reactions: RoMeX in Romzi

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
NIHAJNO? si prav napisal?

Ne, napisat bi moral protinihajno ampak nima veze, olfa je razumel.

Ja, jaz sem jo en cajt.

In to zato, ker se je en vijak losal in padel ven, proklica se je posledicno vlekla preko drugega vijaka in naletnenega amortzerja. Levo desno sicer ni nihala, gor pa dol pa :obesise:

Sem postimal potem nazaj v protinihajno, ker se ni blo glih fajn za vozit.


Torej protinihajna.. je ok, vredno investicije?
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.658
3.543
113
Odvisno kaj voziš. Na eni 3m prikolici na kateri se vozi valjar ali 2 kravi je protinihajna brez qrca.
 

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
4x2 eduards, vozim večinoma kante med 1,5 in 2t.


0-02-0a-d47437f40e45f163c22afc3803cc939c2ed76b00afc9b32138b073dccd4c32dc_9be801b7.jpg
 

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.372
155
63
Po moje je odgovor da.

Sicer ne morem delat direktne primerjave, ker nisem kaj vec vozil prikolice brez protinihajnega priklopa. Kot pa sem bral po tujih formih, je razlika kar precejsnja. Vsaj pri kamp prikolicah.
 
  • Všeč mi je
Reactions: RoMeX

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Vozil oz. vozim oboje.
Na kamp prikolici se konkretno pozna, na 3m tovorni prikolici je popolnoma brezveze, ker prikolica tudi mrdne ne, niti pri 120 km/h..
V glavnem, na dolgih prioklicah je must-have, na "smetišnicah" za prevoz tovora pa stran vržen denar.
Pri temle na fotki bi znalo vplivat, samo rabiš malo bolj konkretno protinihajno, nekaj za težje prikolice. Recimo WS3000 (ta je do 2700 kg - preveri homologacijo prikolice). Jaz sem kupil rabljeno za 170€ (leta 2015).
Če imaš občutek da ti pri 100km/h zadaj opleta, potem go for it. (Čeprav mislim da imaš omejitev na 80 km/h, samo eno je teorija in predpisi, drugo pa vožnja v realnosti).
Še napišem primer za našo (staro) kamp prikolico pri 100 km/h (ali malenkost čez): brez protinihajne se je čisto ok peljalo, dokler je bilo brezvetrje in po lepi cesti. Ko si naletel na bočni veter (vozila, ki te prehitevajo ali ti njih), je začela nekoliko opletat. Ne poznam boljšega izraza kot angleški "snaking".
Ko sem montiral protinihajno (WS3000), je npr. pri močnejšem bočnem vetru (če že) kompletno kompozicijo rinilo levo ali desno. Kot bi vozil eno dolgo vozilo.
Pri tebi socer bočni veter kaj dosti ne more imeti vpliva, ga ima pa lahko podlaga in hitrost.
 
Nazadnje urejeno:

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
NDM prikolice je 2700, torej bi šlo s npr. WS3000 ..Pri hitrosti 100kmh ne opleta, verjetno pomaga tudi to ker ima akse precej narazen... bi pa mogoče reskiral teh nekaj eur zavoljo kritične situacije, če začne opletat..

Kamp prikolice nimam, niti ni v planu imet, protinihajna bi šla samo na tale keson zgoraj..


V prometni in homologaciji nimam nikjer navedene maximalne hitrosti.. Pomoje je 100kmh..

1613206508665.png
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
Rad bi kupil "navadno" prikolico. Sedaj pa gledam, pa vidim, da lahko doktoriram in cene grejo v nebo...

Najprej me zanima, če se splača iskat 2,3x1,2m (ali daljše) ali vam je 2x1m dovolj?

Ne ljubi se mi pošiljat emailov vsem ponudnikom... Gledam samo tisto kar vidim cene na netu...

Gledam na avtonetu formula, tpv, dovžan...

Uporabljal jo bom bolj redko, za vse možno, kak pesek, zemljo, palete...
Sedaj si sposojam fotrovo , nekih čudnih malih dimenzi. Ker pa porabim preveč časa z izposojo, bi imel svojo.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.530
8.886
113
Rad bi kupil "navadno" prikolico. Sedaj pa gledam, pa vidim, da lahko doktoriram in cene grejo v nebo...

Najprej me zanima, če se splača iskat 2,3x1,2m (ali daljše) ali vam je 2x1m dovolj?

Ne ljubi se mi pošiljat emailov vsem ponudnikom... Gledam samo tisto kar vidim cene na netu...

Gledam na avtonetu formula, tpv, dovžan...

Uporabljal jo bom bolj redko, za vse možno, kak pesek, zemljo, palete...
Sedaj si sposojam fotrovo , nekih čudnih malih dimenzi. Ker pa porabim preveč časa z izposojo, bi imel svojo.
Imam tole. Zadovoljen. Je kiperca, tko da je res praktična.
 

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
Poznam formulo, sem pred leti kupil takšno prikolico - ravno tako neptun prekucno.. Preživela je vsa leta zlorabe, še danes je pri fotru kateri jo uporablja na tedenski ravni. Če je proizvajalec še vedno sorelpol.. Potem go for it, nimaš kej zajebat.. po vseh letih je minimalno rjava, edino poden bo počasi potreben menjave..

O ceni težko, mislim da sem jaz dal okrog 620eur..

10/10 would buy again..
 
  • Všeč mi je
Reactions: smrkec