Apple iPad

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.606
6.346
113
Mnenja lastnika iPad 2. gen in (mama) iPad 5. gen - vse je to overkill za normalno uporabo.
Sploh pa ne štekam teh for s tipkovnicami, pa ovitki,... pol si na istem kot s ta malim MacBookom, ki ga imam.

Konec koncev pa je bil iPad razvit za male otroke. ;)

O nakupu dodatne tipkovnice razmišljam tudi zato, ker se stari lap top počasi poslavlja.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.494
9.196
113
Ipad Air 3 je boljši od Ipad 2020 8. generacije?
Proc je isti, zaslon je konkretno boljši, pa oblika je tudi takoj bistveno boljša. Sam sem ga sicer primerjal še z Ipad 7 (Ipad 8 je identičen po obliki) in mi je v roko bistveno bolj sedel. Na fotkah izgleda vse isto, v živo je pa druga stvar. Pa boljši fotič ima, ampak to je zame pri ipadu nepomembno, ker ne fotkam s tisto žalostjo.
Tukaj si poglej par primerjav:
Kje ga lahko dobim za ta denar?
Še včeraj je bil na Ebay.de, očitno so pošle zaloge.
Poglej, če kateri pošilja po pošti:
Zavedaj pa se, da zaloge Aira 3 pohajajo. Sam sem čakal, če bodo kaj cene padle, pa je le ponudba se zmanjševala, tako da sem ga za vikend vzel (očitno enega od zadnjih pri tistem prodajalcu).
PS: na koncu ga bo imela v ovitku in je prav vseeno kakšne barve je zadaj. Jaz bi ziher vzel zlatega v SLO. ;)
Se strinjam glede ovitka, glede barve pa niti ne :).

Mnenja lastnika iPad 2. gen in (mama) iPad 5. gen - vse je to overkill za normalno uporabo.
Sploh pa ne štekam teh for s tipkovnicami, pa ovitki,... pol si na istem kot s ta malim MacBookom, ki ga imam.

Konec koncev pa je bil iPad razvit za male otroke. ;)
Za kaj je bil razvit ne vem, ampak malo poglej če lužo in tam folk uporablja ipad za osnovni računalnik. Recimo študentje za zapiske, precej folka celo dela video in foto editing na njem. In za to je recimo že novi Ipad 8 kar v redu.
Sam tudi še nimam tipkovnice, bom pa videl, če mi bo lahko zamenjal prenosnik, da ga ne rabim za vsak mail vključevati, itd. Potem si jo bom nabavil, ker je bistveno bolj udobno tipkat po tipkovnici, kot pa po zaslonu ;).
 
Nazadnje urejeno:

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.024
313
83
Goriska
Torej, kupil naj bi se Ipad 2020, 8. generacije in 128GB, Wi-Fi, srebrne barve.

Kje naročiti najbolj ugodno in da seveda pošiljajo v SLO?

Lp


490€ z dostavo.
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.121
448
83
Js sem vzel na eglobalcentral air 3 pol leta nazaj za 470€. Dobava je sicer trajala cca 3 tedne, ostalo pa brez problema, glede na to, da je bil takrat v nemciji 550€ v Sloveniji pa 600€ sem zadovoljen.
 

sssss

Pripravnik
5. maj 2010
210
9
18
To da je ipad air 3 konkretno boljši od navadnega ipada je samo na papirju. Za običajno uporabo splet, mail, youtube... ne boš opazil razlike. Vse dela popolnoma tekoče. Na eglobal eu se tudi splača pogledati, ker včasih imajo res nizke cene. V začetku leta sem tam naročil ipad 7 za 255 eur s poštnino vred, 2 komada.
 
  • Všeč mi je
Reactions: urby20 in McGiver

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.606
6.346
113
To da je ipad air 3 konkretno boljši od navadnega ipada je samo na papirju. Za običajno uporabo splet, mail, youtube... ne boš opazil razlike. Vse dela popolnoma tekoče. Na eglobal eu se tudi splača pogledati, ker včasih imajo res nizke cene. V začetku leta sem tam naročil ipad 7 za 255 eur s poštnino vred, 2 komada.

Gledam tole in se mi zdi zanimiva cena:


Od kod to pošiljajo? Poštnina kot gledam je do 20€
 

sssss

Pripravnik
5. maj 2010
210
9
18
Hongkong, poštnina je brezplačna, brez dajatev, ker gre preko EU posrednika.Čakaš 2-3 tedne, zdaj mogoče dlje, ker je november. Pa ne rabiš 128gb, če ne boš obdeloval video in nalagal veliko iger. Imaš ipad 7 z ovitkom in zaščitnim steklom za 305 eur trenutno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

sad

Guru
24. avg 2007
20.494
9.196
113
To da je ipad air 3 konkretno boljši od navadnega ipada je samo na papirju. Za običajno uporabo splet, mail, youtube... ne boš opazil razlike. Vse dela popolnoma tekoče.
Kar si napisal je popolna neumnost ali pa napačno branje mojega zapisa. Zatikalo se bo (če se bo) na obeh isto, saj je proc isti :).
AMPAK: ekran je na airu bistveno, bistveno boljši in to je komponenta, ki jo vsaj jaz na ipadu stalno uporabljam in se jo dotikam, pa karkoli že delam, tudi če samo YT gledam. Pa zvočniki so tudi nekoliko boljši.
In ja, če boš imel le Ipada ti bo top in super in oh in sploh. Če boš pa zraven dal še Aira, boš pa takoj videl, zakaj je ekran boljši.
Poleg tega je meni osebno pri dejanskem testu enega zraven drugega air bistveno bolje legel v roko in tudi bolj prestižen vtis dajal.

Hongkong, poštnina je brezplačna, brez dajatev, ker gre preko EU posrednika.Čakaš 2-3 tedne, zdaj mogoče dlje, ker je november. Pa ne rabiš 128gb, če ne boš obdeloval video in nalagal veliko iger. Imaš ipad 7 z ovitkom in zaščitnim steklom za 305 eur trenutno.

Zakaj bi kupoval 7ko, če dobiš osemko za 330 EUR: https://www.eglobalcentraleu.com/apple-ipad-10-2-2020-32gb-wifi-space-gray-1.html

Zaščito dobiš pa pri kitajcu za 10 EUR
 

sssss

Pripravnik
5. maj 2010
210
9
18
lmam 2 navadna ipada doma za otroke in službenega proja (ki je razred višje od aira) Razlika v ekranu je, da je na proju laminiran in ima promotion. V praksi za običajno uporabo povprečnega uporabnika minimalna razlika. Oblika navadnega ipada mi je celo bolj všeč, ker ima debelejše robove in ga lažje držiš vodoravno. Ipad 7 in ipad 8 je isto sranje, razlika samo v procesorju, v praksi nezaznavno. Ja 305 eur ni super ugodno, so zgleda dvignili cene, ker je bil ponavadi 250-270 eur.
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.606
6.346
113
Hongkong, poštnina je brezplačna, brez dajatev, ker gre preko EU posrednika.Čakaš 2-3 tedne, zdaj mogoče dlje, ker je november. Pa ne rabiš 128gb, če ne boš obdeloval video in nalagal veliko iger. Imaš ipad 7 z ovitkom in zaščitnim steklom za 305 eur trenutno.

Sem mislil da pošiljajo nekje iz EU, saj piše delivery time 6-8 dni.
Trenutno naročati iz Kitajske se mi ne zdi ravno priročno. Ne bi rad čakal na pošiljko nekaj mesece, saj se bliža novo leto.
 

sssss

Pripravnik
5. maj 2010
210
9
18
Delivery time je pri vseh kitajskih trgovinah fake. Lahko imaš srečo in dobiš v enem tednu, lahko pa čakaš mesece. Če zraven izdelka piše dispatch in 24h pomeni, da je na zalogi v EU skladišču in v tem primeru boš dobil precej hitreje. Za ostale izdelke, se pa čaka in se po mojem ne splača sedaj naročati.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.494
9.196
113
lmam 2 navadna ipada doma za otroke in službenega proja (ki je razred višje od aira) Razlika v ekranu je, da je na proju laminiran in ima promotion. V praksi za običajno uporabo povprečnega uporabnika minimalna razlika. Oblika navadnega ipada mi je celo bolj všeč, ker ima debelejše robove in ga lažje držiš vodoravno. Ipad 7 in ipad 8 je isto sranje, razlika samo v procesorju, v praksi nezaznavno. Ja 305 eur ni super ugodno, so zgleda dvignili cene, ker je bil ponavadi 250-270 eur.
Danes dobil Aira in dal zraven ipada. Meni je razlika v zaslonu občutna in odoočitev je bila prava ;).
Sicer pa vsakemu svoje.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.494
9.196
113
Drži, 105 EUR. Če gledaš eglobal.
Nimaš kaj razmišljat, če ti to ustreza. 4-ka :).
 

NoFear85

Fizikalc
13. jan 2017
191
58
28
Na zalost sem vceraj “ubil” perfektno delujocega air 2 po 6 letih. Potrebna prisilna menjava, nisem pa se odlocen, air 3/4 ali morda se stegnit do pro 11 (2nd gen).
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.494
9.196
113
Jaz ti predlagam, da si vzameš par urc časa in malo review-e pogledaš, morda ti bo potem bolj jasno.
S tem, da če si imel Aira 2 starega 6 let, ti bo verjetno že ipad 8 bomba :).

PS: Če se odločiš za Air 3 pohiti, ker zaloge pohajajo.
 

sssss

Pripravnik
5. maj 2010
210
9
18
Danes dobil Aira in dal zraven ipada. Meni je razlika v zaslonu občutna in odoočitev je bila prava ;).
Sicer pa vsakemu svoje.
Razlika v zaslonu je, vendar vprašanje, če je vredna precejšnje razlike v ceni. Navsezadnje gre pri obeh za navaden IPS zaslon s tem da je eden laminiran (prilepljen na steklo), drugi pa ni. Ni tukaj, da bi imel en Amoled zaslon. Tu je še truetone tehnologija, ki spreminja toploto barv zaslona glede na osvetlitev prostora. Meni skrajno nevšečna funkcija, ki sem jo na proju takoj izklopil. Sicer se pa strinjam, če je denar, se sam odloči, kaj bo vzel. Osebno za tablico nikoli ne bi dal več kot 300 EUR.