Apple iPad

sad

Guru
24. avg 2007
20.493
9.192
113
Potem drugič tako napiši, da vemo, da so problem tvoji subjektivni apčutki, ne pa, da ni razlike.
Pa da ti ne daš več kot 300 eur za tablico. Kar spet pove točno 0 o katerikoli tablici.
 

sssss

Pripravnik
5. maj 2010
210
9
18
Če bi bral, kar sem pisal in primerjal, bi videl, da imam službenega Ipad proja. Dejstvo je, da je osnovni ipad vse kar rabi povprečen uporabnik, ki ni ilustrator ali ureja video. Vse drugo je preseravanje. Zdaj, če komu ni problem dati 500 eur za aira ali še enkrat toliko za proja, naj izvoli.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

sad

Guru
24. avg 2007
20.493
9.192
113
Imaš prav.
Ne bom verjel svojim očem, ampak sassu, ki v enem postu napiše, da ni razlike, potem v drugem, da je razlika, ampak ni vredna cene, v tretjem pa da to on vse ve, ker ima itak on top zadevo in ga to postavi za edinega merodajnega nad nami revčki, ki si ne moremo privoščiti proja.
Lep dokaz, kam so forumi prišli.

Pa še to: ČE bi ti bral, bi lahko videl, da sem mu tudi sam svetoval, da naj vzame ipada za 300 eur, ampak je fadil prišel na 128 osmico za 500 eur, zato sem mu potem PREDLAGAL in ne VSILJEVAL naj pogleda za aira 64.

Ampak še enkrat: veliki sass je spregovoril in ima prav.
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.921
2.401
113
Materi bi vzel rabljenega Ipad3, 16mb. Na FB marketu prodaja ena iz okolice, pravi, da sta z mozem na Androidu in tablica ni bila rabljena dosti. Obležala v predalu. Da bo danes mal nucala za net in maile, sporoči kolk kaj zdrži baterija. 90 Eur brez polnilnega kabla, ima samo polnilec brez kabla. OK cena?
Mati pa bi to imela za gmail, slike, net.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.493
9.192
113
Stvar bo delovala, se boš pa moral malo pomatrat ter naložit stare verzije app-ov gor, ker ta je obstal na verziji ios-a 9.3.5, če se prav spomnim.
Baterija je pa loterija, ker ipad nima možnosti preverbe baterije. Naloži si iMazing na računalnik in ti potem da OKVIRNO oceno stanja baterije. Nisem pa še testiral, če dela s starimi zadevami.

PS: pri nas je še v uporabi Ipad 2 in dela vse, kar je potrebno: youtube, mail, zoom. BP. Baterija je pa praktično še nova, izgleda ga predhodni lastniki niso ravno uporabljali dosti.
PS2: Za 90 EUR sem videl že tudi novejše, spet brez vsega ostalega. Tako da, po moje ga ne bo prodala in lahko še kaj na ceni narediš.
PS3: Ipad 3 ima še stari 30 pinski konektor (če se prav spomnim), tako da ti lightning kabel ne bo prišel prav za polnjenje ;). Verjetno pa dobiš pri kitajcih zastonj, le čakat boš moral.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mr_

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Kabla ni, ker so ti stari kabli bili ful občutljivi na "lomlenje", je izolacija popokala na USB strani.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.493
9.192
113
Evo, preveril in iMazing dela tudi z ipad 2. Lool, po 9ih letih še vedno 95% baterija. Očitno je ta res samo stal v kotu :).
V glavnem, če boš kupil, ga ne kupuj brez te preverbe ;).
 

Priponke

  • Ipad 2.jpg
    Ipad 2.jpg
    24,3 KB · Ogledi: 151

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.121
448
83
Js ne bi kupoval teh starin za 90€., že očetov air 2 ni bil nek vrhunec hitrosti, potem je pa še baterija crknila iz danes na jutri.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.493
9.192
113
Js ne bi kupoval teh starin za 90€., že očetov air 2 ni bil nek vrhunec hitrosti, potem je pa še baterija crknila iz danes na jutri.
Ja, moraš imeti malo sreče pri teh zadevah.
Jaz sem dal za Ipad 2 55 EUR. Slučajno videl na Facebooku, da se prodaja in rekel, pa dejmo.
In po nekaj mesecih uporabe lahko rečem best ever spent 55 EUR :). No, pa še 5 EUR za kitajski ovitek.
Ga pa uporablja cela družina za brezvezne zadeve in ga ni škoda niti najmanj. Recimo ta teden je bil po cele dneve na Zoomu za šolo za tamale. Top.

Edit dodatno: še glede hitrosti teh Ipadov. Pomanjkanje le te pride do izraza, če multitaskaš, torej skačeš med aplikacijami. Ker nimajo dovolj RAMa, vedno zapirajo aplikacije in ko greš recimo iz YouTuba na spletni brskalnik, se bo YT zaprl in spletni brskalnik spet zaganjal od začetka in moraš pač počakati 2 sekundi. Ko si pa enkrat v aplikaciji, pa je zadeva čisto zadovoljiva za normalno uporabo. Vsaj moje izkušnje so take.
Pa še to: lahko se kadarkoli zgodi, da bodo ponudniki zaprli dostop do storitev za starejše verzije aplikacij (ki jih uporabljaš na teh zadevah), tako da, to je pač tveganje, ki ga moraš sprejeti. Potem bo pač Ipad postal fajn podlaga za rezat zelenjavo :). Sam sem bil izredno presenečen, ko mi je Zoom zlaufal, sem mislil, da ni niti najmanjše šanse, da bo delal na tej starini.

PA ŠE TO: NA TEH STARINAH SEVEDA NIMAŠ NOBENIH OBČUTLJIVIH ZADEV (NPR. PLAČILNE KARTICE, ITD.), KER SO TO STARE VERZIJE APLIKACIJ Z KDOVE KOLIKO RANLJIVOSTMI.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Imam doma iPad 4 ampak je za moj okus prepočasen, ratam živčen že pri običajnem browsanju po netu in grem raje po laptop. Še pri listanju kakšnih večjih PDFjev se mu poznajo leta. Mogoče je lažje, če nisi razvajen s sodobnini napravami, je pa še vedno problem, da se nekaterih aplikacij sploh ne da naložit, ker kompatibilna verzija ne obstaja (več). Ga pa moja sem in tja ponuca za kak facetime, youtube ali online recepte med kuhanjem.

Karkoli še starejšega od tega res ne vem koliko ima smisel kupovati.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mr_ in sad

gas

Fizikalc
23. jul 2007
2.236
54
48
A ima kdo kaksne odbre izkusnje z prodajalcem ki prodaja tudi na firmo... iz Nemčije seveda.... amazon (kje imam business račun) nima na zalogi.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Osebno imam pozitivne izkušnje z Mindfactory in electronic4you (sicer AT in nisem prepričan kako je za firmo, ampak naj bi šlo, piše pa nekaj da prvič računajo 20€ za neko preverjanje). Načeloma imaš za firmo celo več opcij, ki pošiljajo v Slo. Vem da sicer nekateri naročajo tudi iz Alternate, Cyberport, NBB, itd., ampak nimam izkušenj iz prve roke.
 
  • Všeč mi je
Reactions: gas

gas

Fizikalc
23. jul 2007
2.236
54
48
Osebno imam pozitivne izkušnje z Mindfactory in electronic4you (sicer AT in nisem prepričan kako je za firmo, ampak naj bi šlo, piše pa nekaj da prvič računajo 20€ za neko preverjanje). Načeloma imaš za firmo celo več opcij, ki pošiljajo v Slo. Vem da sicer nekateri naročajo tudi iz Alternate, Cyberport, NBB, itd., ampak nimam izkušenj iz prve roke.

Preverim,..electronic4you ne posilja Ipada v SLovenijo...v AT pa sedaj nekako ni lahko iti :)

druge pa preverim
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Preverim,..electronic4you ne posilja Ipada v SLovenijo...v AT pa sedaj nekako ni lahko iti :)

druge pa preverim
Pa si gledal na .si sajtu, ker imajo ločeno stran za nas (primarno verjetno zaradi fizičnih strank in drugačnih cen zaradi našega DDV)? Do sedaj kar sem kupoval edino OLEDa TVja niso pošiljali, sem moral gor iskat, vse ostalo od filtrov za kavni avtomat, AirPodsov, AV receiverja do komplet bele tehnike za kuhinjo so BP dodtavili. Pri iPadih kar sem na hitro pogledal par modelov je bila tudi brezplačna dostava. Kater model iščeš?
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Se pravi, da ti nočejo poslat, če se prijaviš kot firma, ker sicer piše da pošiljajo? Malo se mi zdi čudno, ker je ponavadi ravno v tem primeru (če seveda govorimo o slovenski firmi) za njih lažje glede davčne papirologije, da pošljejo sem.