Apple iPad

sad

Guru
24. avg 2007
20.495
9.200
113
Za otroke moram nabavit iPada, pa se ne znajdem najbolje. Dovolj je le WiFi only, to vem :).
Imaš iPad Air 10.2, 10.5, Pro verzija odpade, ni potrebe, razen če bi bila kakšna ekstremno dobra akcija. Pa potem 2019 verzija, pa 2020 verzija, WTF? Kakšne so sploh razlike v praksi? Se moram katere verzije posebej izogibat zaradi npr. slabega zaslona ali res počasnega proca?
Pa potem vidim, da je manjši iPad Mini 7.9 dražji. Hm, zakaj pa to? Samo zaradi novejšega proca?
A je iPad 7 isto iPad 2019?
Koliko prostora zasede sam iOS na teh verzijah? 32GB sem črtal, a 64GB bi bila že dovolj?

So morda kakšne akcijske ponudbe kje znotraj EU, da se splača raje tam kupit? Recimo na neki spletni strani sem našel Wifi 10.2, 2019 128GB za 450 EUR. A je to dobra cena?
 
Nazadnje urejeno:

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Zakaj pa moraš?

A malo rabljen ne bo dovolj, dokler ga v kot ne odložijo? Sprašujem, ker sem sam ravno to naredil pred cca 5 leti in takrat kupil odlično ohranjen iPad 2. generacije wifi+gms (tako dobiš navigacijo not) in še dandanes dela za to kar ga rabimo.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.495
9.200
113
Se bom popravil, ŽELIM :) kupiti NOVEGA. Hvala za razumevanje.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.329
5.362
113
Pa še jaz. A mora biti iOS? :evil:

Resno 450€ za tablico je meni adijo pamet.

Kakorkoli jaz bi namesto nekih najnovejših procesorjev, kjer seveda morajo tudi znalci najprej v specse pogledat, katerega morajo potem prehvaliti, kot da je vesolje med njimi, raje gledala da je velikost ekrana prava pa spomina dovolj (telo najbrž nimajo opcije dodatne spominske kartice). Karkoli novega v trgovini lahko kupiš, bo več kot odlično. Nič ne bo nobenemu stekalo ali pa kaj takega
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Pa še jaz. A mora biti iOS? :evil:

Resno 450€ za tablico je meni adijo pamet.

Kakorkoli jaz bi namesto nekih najnovejših procesorjev, kjer seveda morajo tudi znalci najprej v specse pogledat, katerega morajo potem prehvaliti, kot da je vesolje med njimi, raje gledala da je velikost ekrana prava pa spomina dovolj (telo najbrž nimajo opcije dodatne spominske kartice). Karkoli novega v trgovini lahko kupiš, bo več kot odlično. Nič ne bo nobenemu stekalo ali pa kaj takega
Vidiš tu pa se ne strinjava iz razloga, ki sem ga zgoraj napisal - cca 7 let stara tablica pa vse dela še kot pri novi. Medtem ene tri android tablice že v košu, je pa res, da so stale pol manj kot rabljen apfel.
 
  • Všeč mi je
Reactions: koliko in sad

sad

Guru
24. avg 2007
20.495
9.200
113
Pa še jaz. A mora biti iOS? :evil:

Resno 450€ za tablico je meni adijo pamet.
Mora biti, iz razloga, ki ga je napisal McGyver ;).
Ja, ni poceni, ampak moj čas tudi ne, pa glede na to, da bo tablica v uporabi (če se ne bo sesula) konkretno časa, na koncu niti ni tako drago. Ker Android (seveda ne kakšne čungalunga znamke) so tudi hitro 300 in več EUR (niti ne nek top razred) in stvar žal ne deluje enako.
 
  • Všeč mi je
Reactions: koliko in McGiver

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
Jest bi tud raje ipada kot android. Imam doma mini 1. generacije (drobovje ipad2). Še danes dela po kakih 8 letih. Res da je sam 0,5 gb rama in je ostal na 9.5 verziji Ios, zato ne delajo vse aplikacije. Uporabljam ga včasih samo za T2go, ko je kak šport, pa moram pakirat iz dnevne sobe. Prssenetljivo še baterija zdrži več kot 5 ur videa. Tak da karkoli boš od aktualnih ipadov vzel, bo še za kr nekaj časa, če seveda ni kakih okvar.
 
  • Všeč mi je
Reactions: koliko in McGiver

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.829
725
113
www.jernej.org
450€ za tablico je poceni... pa poglejte, koliko dandanes stanejo telefoni. Tudi Android tablice za 450€ ne dobiš dobre... je treba seči globlje v denarnico. Nizkocenovne android tablice so pa milo rečeno "smeh".

Potem je pa tukaj še ena stvar... med Android in iOS telefoni razlike niso več velike. Pri tablicah sta pa to še vedno dva različna svetova. Android tablice oz. bolje rečeno aplikacije za njih so v veliki večini samo povečane aplikacije za telefone. Na iOS-u je pa veliko aplikacij narejenih prav za tablice.

Sicer pa... pri nabavi iPada ne moreš veliko zgrešiti. Tudi najcenejši so dovolj dobri. Jaz osebno bi sicer raje kupil Pro (zaradi boljšega zaslona in manjših robov)... ali pa počakal še malo, da izide nov budget iPad z enako obliko kot jo ima Pro (čeprav se to lahko še pol leta zavleče).
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
Mislim da sedaj v naslednjem tednu je predstavitev novih ipad, apple watch in MB 13. Ipad air naj bi zgledal kot tastari pro in imel novi A14 procesor. Tak da sad malo še počakaj
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.764
2.645
113
Jaz tudi pri trenutni ponudbi android tablic ne bi razmišljal o drugem kot iPadu.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.655
1.577
113
Za otroke je čisto vseeno katerega kupiš, ker bo vsak dober. Moj drgne prastarega air2 in je za njegove zahteve prek glave. Jaz bi izbiral po velikosti ekrana in da potem kje kakega 2 leti starega nabavim za normalne pare
 
  • Všeč mi je
Reactions: Jabe in McGiver

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
Če pogledaš kaj se v slo dobi, praktično ni drugega kot apple, samsung in hyuawei, pa še neke eksotike, ki jim jest ne zaupam.S tem da modeli za 200-300 eur so za en drek in niso za drugega kot salamo gor rezat. Kar pa kej velja je pa 500 in gor. In tle ni debate. Ipad
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

Evrokrat

mX's brotherPEPČEK 08
6. avg 2007
6.689
553
113
Capitale de l'Europe
europa.eu
Imel dva Ipad-a ( mini 2 in iPad 2018), pred pol leta za test nabavu
nek poceni Android T30.
Zaenkrat vse OK, ne pogrešam nič, pa nisem glih nek osnovni uporabnik.
Kaj bo pa čez dve leti pa ne vem.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.329
5.362
113
Jaz sem tudi tega teclasta. 150€ ali koliko... Cilj je bil t2togo ali kaj je TV od t-2ja pa YouTube, ko se pa začnejo igrače nalagati pa neumnosti pa naj steka... Ni sreče s tem, vse laufa ko šus :oops1:
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.495
9.200
113
Hvala za vaše izkušnje, sem vesel, da vam vse laufa in ste zadovoljni, ampak bom ponovil: kupil bom iPada, sam vem zakaj. Tudi za budget me ni treba prepričevati, ne bo to zadnji EURo, pa bomo potem samo še krompir jedli. Hvala za razumevanje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tomi