[anketa] Kateri navigacijski sistem

Imam dlančnik in uporabljam


Rezultati so vidni samo po glasovanju.

daver

Pripravnik
30. dec 2007
76
0
6
Velenje
Citat:
Uporabnik 01481 pravi:
Kako imaš pa v Garminu nastavljeno? Najhitrejšo ali najbližjo pot?

Sem poskusil oboje in je isto...
crazy1.gif


Citat:
Uporabnik HITMAN pravi:
Hja, takoj ko si omenil, da imaš zadevo nameščeno na dlančniku mi je popolnoma jasno, da z samim programom nisi zadovoljen .... pa tudi edini nisi.
Prečekiraj malce teme kjer piše marsikaj o Garmin XT.
Namenska naprava Garmin deluje v nulo (govorim zgolj o opažanjih uporabnikov - same pohvale), program GXT pa na dlančnikih še ne deluje kot bi moral. Tudi sam z njim nisem zadovoljen, čeprav mi je sam vmesnik ter izgled programa izredno všeč.
Delo z njim je sila enostavno ... ob polurnem ležanju na kavču ga preučiš v nulo.
Zdaj ali je slabo delovanje kriv softwer, karte ali morda pač sprejemnik (ker pač ni Garmin) ne bi vedel. Hmm ... kaj priporočamo ? Jaz osebno pač prisegam na Navigona.

Sem prebiral marsikaj na forumu, tako, da se mi že blede
stupid-1.gif

Nisem pa prišel do zaključka, kaj imeti na svojem dlančniku...
frown-1.gif

Torej nima garmin še ničesar za dlančnike, kar bi delovalo tako kot mora?
Drugače kot izgled in upravljanje, mi je pa garmin svetoven...
aplauz.gif
 

daver

Pripravnik
30. dec 2007
76
0
6
Velenje
Naj se samo povem, da sem do zdaj na svojem dlancniku testiral: route 66 (katastrofa), mio map (dokaj dobro),
navigon (prepocasen), garmin xt + adria route 2.0 (katastrofa od katastrofe! Ne opozarja krizisc, ampak ovinke, pripelje te na kraj, kjer bi določena hišna stevilka morala biti in ne tja, kjer dejansko je, edino plus je v izgledu menija in upravljanje.), tomtom navigator 6 (zaenkrat brez besed, razen pokritosti Slovenije. Lepo opozori, kadar je potreba, nič nepotrebnega oglasanja.)

Me zanima, ker se ne spoznam ravno na vse te zadeve... Ali je se kaksen drug garmin za dlancnike, razen xt? A dela kaj bolje ali slabse? In kaj priporočate za kartografijo, ter na katerem garminu? Gre se predvsem za Slovenijo.
 

leni

gps navigator
17. avg 2007
1.549
0
36
S46.2296732 V14.5190865
www.sajko.com
No sedaj je že kar nekaj časa kar uporabljam garmina na dlančniku in sprva sem ga tudi sam spljuval do konca, potem sem probal par nuvijev in sem videl da garmin konec koncev le ni tako slab kot sem bil sprva prepričan. Hec je v nastavitvah GXT, sam sem ga sedaj nastavil in se obnaša popolnoma isto kot nuvi, kar se tiče iskanja je tudi res da je mene peljal v sosednjo vas ko sem nekaj iskal, a sem potem ugotovil kje je haklc. Namreč najbolje je da imate nastavljeno najhitrejšo pot, čeprav je mogoče malce daljša, ampak če ne veš kje si, ti je itaq vseen, za domov pač ne rabiš navigacije. No pri iskanju pa sedaj uporabim samo tipko kam in izberem državo in takoj začnem iskati ulico, se pravi ne izberem mesto in ulico in tako, ampak dam išči povsod in potem ko vpišem lokravce 38 jih tudi najde, najde pa tudi cesta v lokravce, če pa sem iskal pod celje in lokravce pa mi je ponudil samo cesto v lokravce in ker nisem iz tistih koncev sem seveda prišel v sosednjo vas. potem sem malce raziskoval in sem ugotovil da je direkt iskanje najboljše. Lahko bi povedal še parprimerov ampak ta se mi je najbolj vtisnil v spomin.
Upam da sem komu pomagal. Jaz sem sedaj zadovoljen z GXT
 

pikica

Fizikalc
28. jan 2008
5.759
1
36
35
nobene...js grem raj na pot brez navigacijskih sistemov in podobnga...če se zgubim...jebatga ane(se še nism do zdej s tem da mi je kolega povedu samo naslov, prid pa kukr veš in znaš...pa je šlo)
 
I

Izbrisan uporabnik #488

pikica: jaz sem tudi mobitel prodal pa zdaj iz govorilnice kličem.
 

Telefunken

Fizikalc
23. jul 2007
1.909
0
36
Ker nisem že dlje časa sledil temam o navigacijah, me zanima, če imaš ti kak novi zvok za GXT na dlančniku? Jaz imam namreč še vedno tisti ženski hripav glas, ki se mi tu pa tam javlja čisto po nepotrebnem, jaz sem zvok v GXT kar izklopil ker mi je čudno poslušat tisto..."čez en sto metrov zavite desno", ostanite na desnem pasu..."

Pa tudi vmesnik ni tako hiter kot Igojev. Jaz moram navit vsakič procesor na 240 mhz, ker ko imam 195mhz mi deluje še bolj počasi. pa nimam staega dlančnika, je procesor je drugi...
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.265
192
63
Citat:
Uporabnik daver pravi:

Zdaj me pa zanima vaše mišljenje...
Kateri navigacijski program vas je najbolj presenetil? Pa ne po velikih mestih (LJ, CE, MB,...), ampak po vaseh, poddeželju,...?
Kaj priporočate?

Lep pozdrav vsem
wink-1.gif

No, Garmin je tudi mene že nekajkrat razočaral:
- v Frankfurtu nas je 100m od hotela obrnil na napačno cesto
- 15 km iz Celovca je do cilja (do Celovca) računal še 1uro in 15 minut, po resetu se je spametoval,
- nazaj iz Celovca je na vsak način silil čez karavanški tunel (ne glede na nastavitve, na via točke,...),
- 3 križišča stran od zagrebškega Maksimirja (ki je bil cilj) me je usmeril ravno v nasprotno smer z navodilom "vozite naravnost 60 km".
Pa nisem nek amater, ki ne bi znal naštimat zadeve.

Sem pa dva tedna nazaj prvič testiral Navigona in bil - čisto enostavno - NAVDUŠEN. Vse je delovalo tako kot treba, preračunavanje je ultra hitro, edino barva route (oranžna) in barva avtoceste (rumena) sta si morda preveč podobni.

Po podeželju jih nisem testiral, tam se je lažje znajti sam. Meni so "krizna" velemesta.
redface-1.gif
 

headset

Zelenc'
31. mar 2008
3
0
1
SE P1i mobilc pa gor TomTom(eastern europe 6.80.75 se mi zdi ki ima vec hisnih stevilk po sloveniji notri) in Garmin Xt 4.10.80(adriaroute 2.0 Scg Route 1.6 plus iz citynavigatorja avstrijo italijo).
Ugotovitve naslednje -> Za ostale drzave balkana garmin = tak jajc da ni res medtem ko tomtom najde tudi dolocene neasfaltirane poti na hrvaskem in v srbiji (zanimivo) za slovenijo tomtom ima sedaj vec hisnih stevilk in zelo dobro vodi po ljubljani ...tudi garmin xt je za slovenijo vredu in pa lahko postavljas points of interests notri v telefon zelo enostavno.

Splosno mnenje se mi zdi da za slovenijo je garmin najboljsi a pocasi preracunava poti ce gres po drugi smeri medtem ko tomtom je hitrejsi in sedaj s to novo mapo eastern europe res zelo dober.
Sem pa opazil da je Garmin Xt kar zelo natancen tam do 5 metrov in pa po hitrosti voznje le do 2km/h odstopa kar je zelo zelo uredu tako da sem brez pripomb.
Ce bi se odloceval pri nakupu za moje potrebe torej (slovenija) bi kupil definitivno garmina.
 

badguy777

PDA maher
22. jul 2007
4.478
0
36
MB Okoliš
Citat:
Uporabnik Mikrohard pravi:
Na dlančniku uporabljam iGO. Na tomtomu mi ni všeč princip "paketov kart". Rad si namreč sam izberem države, ki naj jih pokriva...

Točno tak.
zmaga.gif


Uporabljam pa igo 8 lite z novo SLO karto + poi + 3D zgradbe (nekaj jih je v LJ). Dela fantastično.
cheer.gif
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.131
5.957
113
zdaj že en čas nisem spremljala debate okoli navigacijskih sistemov in sem se čisto zgubila. zaenkrat imam garmina, ki je OK, vendar če imam možnost vseh, ki gredo na PPC, bi rada izbrala najboljšo varianto. Uporabniški vmesnik me toliko ne zanima, kot čimboljša pokritost Slovenije. Je Garmin z AdriaRoute še vedno vodilni, kar se tega tiče?
 

JtS

Zelenc'
25. sep 2008
2
0
1
Kaj pa Nokia Maps? Koliko različnih ponudnikov deluje na Symbian telefonih (Nokia Maps in Garmin, vidim, da tudi TomTom)? Se pravi kaj mi priporočate za Symbian? :D
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.620
208
63
Kranj
KATERO NAVIGACIJO NO????????

NAVGEAR 3D
NOMAD
GARMIN 205W

AJDE HITRO ZA letos da si končno nekaj kupim.
 

mobilni

Pripravnik
14. jan 2009
367
0
16
Ribnica
Živjo!

Katero navigacijo bi mi priporočali? Pred petimi dnevi sem kupil nuvi 255w in sem precej nezadovoljen nad nim, zelo počasi riše karte in še kar nekaj problemov s slovenščino (mogoče bi moral šeenkrat posodobit) Torej gledam navigacijo do 250€ In eno izmed

-mio
-garmin

ter da ima velikost zaslona vsaj 4,3 placev. In da ima čimveč navigacijskih funkcij (mogoče še mp3, pogled nadmorske višine, dober sprejemnik, Mogoče tudi TMC,....)

Kaj mi torej priporočate???


Hvala
 

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
A ti na vsakem forumu isto sprašuješ?
Kupi Moov 330, če si pripravljen podvojit denar kupi TomTom 7xx, če pa mora bit za vsako ceno Garmin pa kupi 775, ker to je edini res dober garmin