[anketa] Kateri navigacijski sistem

Imam dlančnik in uporabljam


Rezultati so vidni samo po glasovanju.

stojko

Zelenc'
26. okt 2007
18
0
1
Hmmm... Kako se potem znajti, če rabim zemljevid SLO, HR (morje) in del Italije (vsaj severni del - smučanje) ?
Nuvi 250 bo najbrž OK. Mp3 ne rabim. Polnilca tudi ne. Rabil bi ga pa tudi na motorju, ampak ne na balanci (preveč trese).
 

romci

Pripravnik
21. sep 2007
143
0
16
Citat:
Uporabnik stojko pravi:
Hmmm... Kako se potem znajti, če rabim zemljevid SLO, HR (morje) in del Italije (vsaj severni del - smučanje) ?
Nuvi 250 bo najbrž OK. Mp3 ne rabim. Polnilca tudi ne. Rabil bi ga pa tudi na motorju, ampak ne na balanci (preveč trese).
Nuvi 250 ima mislim da že naložene karte ene regije v evropi. Potem bi moral dokupiti še Adriaroute za slovenijo, hrvatsko,..pa je.
 

stojko

Zelenc'
26. okt 2007
18
0
1
Pri tem razumem, da imam lahko naloženi dve karti hkrati? OK. Kako pa se preklaplja med njima? Ali to dela avtomatsko ali je treba to narediti ročno?
Pa še nekaj. Katera karta je cenejša Adrija ali evropska? Kajti Nuvi 300 ima že Adrijo gor tako, da če je evropska cenejša bom raje to kupil.
Hvala za potrpljenje
 

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Garmini imajo eno karto vsi že prednaloženo. Le pri nekaterih gre za karto samo določene regije, pri drugih pa je gor celotna zahodna Evropa. V vsakem primeru pa je potrebno dodatno naložiti še karto AdriaRoute (doplačilo cca 104€, v nekaterih primerih že vključeno v ceno), če želiš na Garminu imeti tudi solidno navigacijo po Slo in Cro.

molzimoovcedoklersešeda.press :D
 

mamomu

gps navigator
21. jul 2007
2.493
0
36
53
Varoš!
Stojko, kaj pa je narobe z Nuvi-jem 200, z naloženimi kartami Alpske regije ( Avstrija, j. Nemčija, s. Italija, Švica ) + Adriaroute 1.8 ( licenčen )?
 

romci

Pripravnik
21. sep 2007
143
0
16
Citat:
Uporabnik stojko pravi:
Pri tem razumem, da imam lahko naloženi dve karti hkrati? OK. Kako pa se preklaplja med njima? Ali to dela avtomatsko ali je treba to narediti ročno?
Pa še nekaj. Katera karta je cenejša Adrija ali evropska? Kajti Nuvi 300 ima že Adrijo gor tako, da če je evropska cenejša bom raje to kupil.
Hvala za potrpljenje
Tako je, imaš lahko naloženih več kart, katro boš pa uporabljal, pa si nastaviš. Pač danes rabiš Adriaroute, jutri pa recimo CityNavigator, torej greš v nastavitve, izbereš mapo CN in voziš dalje. Simpl.
 

gonilnik

gps navigator
23. jul 2007
650
8
18
50
Stojko jaz bi ti priporočal TOLE
Sem kupil za mojega fotra in morem reči da je zelo zadovoljen.Na tega instaliraš gor Miomap Igo ali pa TOM TOM (ali pa vse).
Zelo uporabeni so dodatki ki jih dobiš zraven v paketu(nosilec za PDA za motor,prozorno torbico ki pride preko PDAja tako da ga lahko uporabljaš tudi ko dežuje na motorju.
 

stojko

Zelenc'
26. okt 2007
18
0
1
Citat:
Uporabnik mamomu pravi:
Stojko, kaj pa je narobe z Nuvi-jem 200, z naloženimi kartami Alpske regije ( Avstrija, j. Nemčija, s. Italija, Švica ) + Adriaroute 1.8 ( licenčen )?
@mamomu
Brez zamere, ampak dokler bodo imele trgovine Glej tu cenejše izdelke, kot jih ti ponujaš (prištej še 104€ za AR) ali vsaj podobnih cen se midva ne bova zmenila
uf-1.gif

Pri meni garancija tudi nekaj odtehta!
 

stojko

Zelenc'
26. okt 2007
18
0
1
Saj verjemem, da se bodo cene še spuščale, ampak sedaj so take:

GARMIN NUVI 250 + karta Adriaroute = 293,75 €

GARMIN NUVI 200 z eno regijo pa je že 141,50 €
 
Nazadnje urejeno:

voznikvozniku

Fizikalc
3. okt 2007
398
31
28
Da v bodoče ne bo težav, sem našel zadnji test navigacijskih naprav, sicer je od avstrijskega avtokluba in v nemščini, ampak tudi to je boljše kot nič Test GPS
 

daver

Pripravnik
30. dec 2007
76
0
6
Velenje
Citat:
Uporabnik Sipi pravi:

Tale garmin navigacija je eno sranje.Ali pa je za to kriva karta Adria route?Napišem neko vas ob mestu Ljubljana in me pelje na neko polje in mi pove,da sem prispel na cilj,nobene hiše nikjer .Grem na Hrvaško vkucam not Kamenjak in me pripelje v center pule med ene bloke ?Da bi našel kak otok na Hrvaškem recimo Pag kje pa .Očitno delam nekaj narobe ker če je to to potem
bonk.gif

Naj povem, da je tudi mene garmin razočaral.
Na dlančniku imam naloženega garmin xt in adria route v2.0 in nisem do zdaj prav nič zadovoljen.
Sem iz Velenja in ko sem vpisal naslov v Kavčah, me je pripeljal čisto na drugo stran hriba???
rolleyes-1.gif

Pri TomTom 6 (ki ga imam prav tako naloženega) mi je pa všeč, ker če že nima vrisanih hišnih številk, ti le teh tudi NE ponudi, da jih vneseš pri dodajanju poti. Pač napiše, da hišnih številk ni. Tako te pripelje do Kavč, naprej do hiše se pa znajdi sam.
Pri garminu ti pa ponudi vse opcije s hišno številko, vendar te pelje čisto drugam... Kako mu torej zaupati?
crazy1.gif

Oziroma še boljše KOMU zaupati???

Zdaj me pa zanima vaše mišljenje...
Kateri navigacijski program vas je najbolj presenetil? Pa ne po velikih mestih (LJ, CE, MB,...), ampak po vaseh, poddeželju,...?
Kaj priporočate?

Lep pozdrav vsem
wink-1.gif
 

HITMAN

gps navigator
31. avg 2007
1.697
0
36
Hja, takoj ko si omenil, da imaš zadevo nameščeno na dlančniku mi je popolnoma jasno, da z samim programom nisi zadovoljen .... pa tudi edini nisi.
Prečekiraj malce teme kjer piše marsikaj o Garmin XT.
Namenska naprava Garmin deluje v nulo (govorim zgolj o opažanjih uporabnikov - same pohvale), program GXT pa na dlančnikih še ne deluje kot bi moral. Tudi sam z njim nisem zadovoljen, čeprav mi je sam vmesnik ter izgled programa izredno všeč.
Delo z njim je sila enostavno ... ob polurnem ležanju na kavču ga preučiš v nulo.
Zdaj ali je slabo delovanje kriv softwer, karte ali morda pač sprejemnik (ker pač ni Garmin) ne bi vedel. Hmm ... kaj priporočamo ? Jaz osebno pač prisegam na Navigona.