[anketa] Kateri navigacijski sistem

Imam dlančnik in uporabljam


Rezultati so vidni samo po glasovanju.

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Citat:
Uporabnik Ogo pravi:
Za spodobno uporabo v Sloveniji itak ni druge. Garmin in Adria Route. Vse drugo je za geeke in več ali manj škoda denarja.

Ogo

Drago bo pripomnil: se en prodajalec Garminov
hysterical-1.gif

Resnica pač očitno boli. Ampak dejstva so dejstva. Čez par let bo morda vse popolnoma drugače, ampak danes je pa pač tako, kot pač je.
smile-1.gif


Ogo
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.122
10
38
Nihce ti ne bo zraven "gratis" dal se karte celega sveta. TomTom prodaja denimo svoj GO za vzhodno Evropo, in slednja je prednaložena medtem ko se lahko za zahodno Evropo slikas, kupi ali bos pa brez.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.450
735
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik Schumi pravi:
Citat:
TomTom uradno nima uporabnih kart za Slovenijo...

Ima jih, ima!
smile-1.gif

Zanimivo... pa da ni to kaksen testni primerek, ki si ga dobil na CHSu za test? Ker nekaj podobnega sem videl tam ze pred vec kot enim letom (preden se je pojavila EE karta na raznih kosmatih zivalcah
smile-1.gif
)...

Na uradnih straneh ni nikjer omenjeno, da bi bile na voljo EE karte... Cudna poteza TomTom-a, ce je to res...
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.122
10
38
Dobil za test, vendar cista final, legalna zadeva, saj ti pravim, da je bilo vse legalno uradno zapakirano v originalni skatli.
grin1.gif
 

Drago

gps navigator
20. jul 2007
2.828
10
38
Stara Bučka
En splošen odgovor:
Nekateri vidijo samo, da nekdo kritizira garmin, pa je že ogenj v strehi. Nihče pa ni repliciral na moj post, kjer sem opisal, zakaj ne namenske naprave za navigacijo. Na policah ponudnikov brezžične tejefonije se nahaja že kar nekaj GSM aparatov, ki imajo vgrajen GPS sprejemnik. Cene so jim <>300 ojrov. Recimo, da moram menjat GSM aparat, obenem pa bi rad imel še navigacijo. Po mnenju nekaterih bi moral kupit aparat za 200 € in garmina za > 400 €. Če pa vzameš GSM za 300 in recimo TomTom dobiš vse skupaj za 429 €. Zakaj je še ta varianta boljša? Imaš vse v enem. To je zame vredno ne samo 100 € ampak precej več, saj mi ni treba po avtu iskat vseh aparatur in polnilcev in jih vlačit s sabo, sploh zdaj poleti, ko ni veliko žepov. Pa še možnost izbire imamo. Kupimo pač drug program in karte in imamo popolnoma drugo navigacijo, ki nam mogoče bolj ustreza in to za <150 €. V primeru nuvija nas tak hec lahko košta, kolk .... ?

Da ne bo kdo mislil, da preferiram TomToma. Daleč od tega, dal sem ga samo za primer, ker ima trenutno zelo dobro pokrito Slovenijo. Za moje potrebe se mi je še najbolj izkazal MioMap z naloženim Cyberus skinom. Ko pa bo Slo pokrita 100% bomo pa lahko dalje debatirali. To se pa še ne bo zgodilo letos.

Sicer pa so tele debate podobne temam o GSM aparatih, avtomobilih, ISPjih, ponudnikih mobilne telefonije ali pa politiki, v katerih načelno ne sodelujem. Zame je edino merilo: ko vem kaj rabim, me zanima samo še, kdo mi bo ponudil največ, za najmanjši denar.

@ Ogo, kakšna resnica? A tista o 100% pokritosti Slovenije? Me prav nič ne boli! Mogoče bi prej rekel, da me bóli k... Na ATVju uporabljam OziExplorer s kartami 1:50.000. Priporočam!
wink-1.gif
 

gonilnik

gps navigator
23. jul 2007
650
8
18
50
Citat:
Uporabnik Drago pravi:
Za moje potrebe se mi je še najbolj izkazal MioMap z naloženim Cyberus skinom

Drago a lahko malo opišeš ta skin.Ali pa še raje a ga lahko vržeš gor kot priponko
l.p.
 

gonilnik

gps navigator
23. jul 2007
650
8
18
50
Tnx Drago
5tica za tebe.
Ah ja a mi lahko poveš če obstaja za slovenijo že mapa 2007.04
 

Drago

gps navigator
20. jul 2007
2.828
10
38
Stara Bučka
A si dodal tekst v dictionary.lang? Sledeči tekst dodaš na koncu datoteke. Moj grobi prevod:

--začetek teksta--

Initial Warning="Initial Warning"

Voice (Detailed)="Glasovi detaljno"

Voice (Simple)="Glasovi enostavno"

Short Beep="Kratek pisk"

Test radar alert by voice="Test opozarjanja na radar"

Easy="Počasi!"

Fly Over in Fast mode?="Fly Over in Fast mode?"

MiniCockpit Options="Mini kokpit opcije"

Compass="Kompas"

BoldFonts="Poudarjene črke"

Buttons="Gumbi"

Backgrounds="Ozadje"

Limit="Limit"

Route data="Podatki o poti"

Simulation="Simulacija"

House number not found!\nSelect elsewhere?="Ne najdem hišne številke/izberi karkoli"

(Deactivates extended radars)="Izključi razš. radar"

Camera will be deleted.="Kamera izbrisana"

--konec teksta--

Če bi lahko kdo pomagal s prevodom, bi bil zelo vesel. Predvsem me muči slovenski izraz za Fly Over in Fast mode. Pospešena simulacija bi bilo v redu?



flyoverinf15fou.jpg






Kart 2007.04 verjetno sploh ne bo.. Moja optimistična napoved je šele 2008.01. Možna je kakšna manjša sprememba že prej, vendar ne s 100% pokritostjo.
 
Nazadnje urejeno:

grehec

Zelenc'
8. avg 2007
2
0
1
Imam myguide 3300 in sem z napravo zadovoljen. Slovenija, nekaj držav biše Juge in evropa je pokritih odlično.
aplauz.gif
 

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.303
286
83
39
Ljubljana
Citat:
Uporabnik grube386 pravi:
@Narodnjak: Kako je kaj pokrita SLO? Predvidevam, da ni ravno uporabno, ali pač?

Res je. Dela mi samo do Karavank.

Pri Navtequ že delajo Slovenijo, Hrv, pa BiH.
 

ssavski

Pripravnik
27. jul 2007
105
0
16
Glejta, če se še jest umešam, oba imata po svoje prav - KUPEC SE BO SAM ODLOČIL. V skladu s svojim znanjem (Emule, Torrenti..), denarjem in namenom uporabe.
Ker navigacijo rabim samo parkrat letno je zame TOM TOM na telefonu dovolj, pa še v žep ga lahko ftaknem in grem z njim s Smartcomom v hribe ali na morje.
Garmin je seveda profesionalna zadeva in najbolj uporabna v Sloveniji, ostalo pa kot je komu všeč.
Drago pa ima o vseuporabnosti dlančnika tudi prav, seveda če te ostale funkcije tudi uporabljaš.

Pa lep pozdrav.
 

ssavski

Pripravnik
27. jul 2007
105
0
16
Drago, sorry, ker sem videl, da si napisal da uporabljaš karte Oziexplorerja, ti je mogoče znano, kje bi dobil najnovejše karte Slovenije od Ozija da bi jih pretvoril v ogf2 obliko, da bi jih uporabljal v Smartcomu?
 

Drago

gps navigator
20. jul 2007
2.828
10
38
Stara Bučka
Karte so v bistvu poskenirane papirnate specialke, v različnih merilih in naknadno kalibrirane. Uporabljam ene stare 1:50000 karte, ki pa mi zadovoljivo služijo. Kje dobit kaj novejšega pa ne vem. Meni je važno, da vem, kje se trenutno nahajam.
 

Drago

gps navigator
20. jul 2007
2.828
10
38
Stara Bučka

Diablo

Fizikalc
19. jul 2007
5.360
3
38
ksz

no no, jest s tem s ene strinjam..ce zadevo kupis legalno je skoraj vseeno. Igo vem da pride na SD kartici, zadegaš v slot, in cez 1 minuto se ze navigiras, ali je lahko se bolj preprosto???

zdej pa gremo na nelegalne.. usposobit adriarut na dlancniku je tako kot bi menjvala batne obročke na avtu,. torej moras imeti nekaj znanja volje, dost prebrat itd. pa še pol ni ziher da bo delalo. Sprve skoraj zagotovo ne. Pripraviti Igo da dela na dlancniku je v bistvu podobno kot pri nakupu novega.. vse kar z neta dobis nalozis na kartico zabijes v slot, in spet dela. Ali je lahko se lazje? tolk o tem.