[anketa] Kateri navigacijski sistem

Imam dlančnik in uporabljam


Rezultati so vidni samo po glasovanju.

maggio

Fizikalc
19. avg 2007
1.704
1
38
Lj-bežigrad
ja saj to pravim imam vse 3 in preizkušam pa nikakor se ne morem odločit

na 4gb vse tri navi (slo karte) in še nekaj zadev gor pa je še 2.50gb fraj
 

Drago

gps navigator
20. jul 2007
2.828
10
38
Stara Bučka
Če dodaš še WE za TT bo pa že kriza. Osebno mi je najboljši MioMap s Cyberus skinom. Kar se tiče map pa malenkost prednjači TomTom.
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.833
2.133
113
ker si zadnji



danes je prišel v trgovine tudi nov navigacijski sistem prestigio z zelo atraktivno ceno
 
Nazadnje urejeno:

stan1

Zelenc'
13. avg 2007
7
0
1
In kakšna je (bo) ta atraktivna cena.....? Nekje sem videl ceno okrog 300usd za že naložene karte ee in rusijo?


Že kdo prodaja v Sloveniji?
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.450
735
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Tukaj http://www.tehnika.net/cgi-bin/tehnika/PRESGPS.html je navedena cena 242,92 €

Sicer pa na strani uvoznika >> http://www.prestigio.si/products/show.cfm/gps/GPS%203.5"/PGPS350WEEE1GBNNEEU pise, da je ze na voljo...

Se mi pa zdi, glede na sliko, da je narejen na osnovi iGo ali MioMap
smile-1.gif


GPS_left3-4_200x.jpg
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Jst bi si pa sposodil temo, ker me zanima sledeče: ok, vsi navigacijski programi so ful pametni, ti računajo najkrajše relacije, če fališ izvoz zračuna na novo... ni panike, ampak kaj pa recimo da si peš? Obstaja kakšen program, ki bi znal upoštevati avtobuse/podzemno za vodenje po mestu?

lp
Peter
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Ja, ampak (če je že kdo sprobal) ali zna slučajno naredit routo s pomočjo ostalih prevoznih sredstev, da te recimo ne pelje samo po pločnikih ampak ti recimo predlaga, da greš na metro za n-postaj... Ker ok, za ljubljano ni take panike, samo kaka večja mesta pa znajo biti zanimiva za iskanje poti od točke A do točke B.

lp
 

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
hm... dobra ideja. Potem bi pa recimo če imaš izbrano da se izogiba plačilu cestnine, se izognil plačljivemu javnemu prevozu
grin1.gif


Nisem pa še probal. V mestih še vedno najraje uporabljam kar kakovostno karto in oziexplorerCE. Najbolj se še vedno zanesem nase.
wink-1.gif
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
No, tudi to je ideja, čeprav javni prevoz je itq ves plačljiv...
tongue-1.gif

Sej to je tisto - čez nekaj mesecev potujem v NY, tam pa ni več taka mala malca priti s točke a do b, če si prvič in imaš malo morje možnosti za prevoz...

lp
Peter
 

MiKi5

gps navigator
20. sep 2007
652
0
16
Ljubljana
V NY ne rabiš ničesar, vse je trotel ziher, ti si samo eno free karto od podzemne vzami pa si označi kje so stvari, ki bi jih rad videl, pa ne boš nič zgrešil. Preverjeno. Narejeno za zabite američane. Z avtom pa tako v mestu nimaš kaj počet, ker ni parkingov, niti garaž. Edino če potuješ ven iz mesta, potem pa tako ne moreš falit, vse navigacije imajo 100% pokritost, vprašanje je le v interfacu, če imaš raje tomtoma, igo, miomap, destinator, navigon, .....
 
Nazadnje urejeno:

Alko_man

gps navigator
26. avg 2007
972
1
18
Mene pa zanima, ali obstaja kakšna navigacija, v kateri bi lahko določil recimo za tovornjak višino in težo, in te potem program ne bi peljal po cestah, ki za to niso dovoljene?

To bi rabil predvsem za Nemčijo in Avstrijo.
 

Sipi

Pripravnik
14. avg 2007
290
0
16
43

Tale garmin navigacija je eno sranje.Ali pa je za to kriva karta Adria route?Napišem neko vas ob mestu Ljubljana in me pelje na neko polje in mi pove,da sem prispel na cilj,nobene hiše nikjer .Grem na Hrvaško vkucam not Kamenjak in me pripelje v center pule med ene bloke ?Da bi našel kak otok na Hrvaškem recimo Pag kje pa .Očitno delam nekaj narobe ker če je to to potem
bonk.gif
 

romci

Pripravnik
21. sep 2007
143
0
16
Pri garminu lahko izbereš vrsto vozila. Koliko pa to vpliva na vodenje, pa ne vem. Se je recimo zgodilo, da me je v Španiji peljal kot tovornjak po eni cesti, 2m široki po nekem gozdu. Sam to je bil apač bližnjica in tretirana kot široka lokalna cesta.
Sicer pa Španija je itak karneki kar se pokritosti tiče. Navadne ceste in mesta lepo, sam industrijske cone pa nič.
 

Alko_man

gps navigator
26. avg 2007
972
1
18
ja, mislim da je to zaenkrat pri vseh navigacijskih napravah, da če nastaviš na tovornjak, je mišljeno to, da ti preračuna drugače samo čas (vključene so samo omejitve za hitrost)... Ne vem pa, če ti katera od navigacij omogoča, da nastaviš višino in težo vozila?
 

stojko

Zelenc'
26. okt 2007
18
0
1
Veliko se že prebral na forumu, pa vseeno nisem vsega našel. Zanimam se za nakup Garmina 300 z Adria route in me zanima sledeče. Ima Adria route tudi zemljevide Italije in Avstrije ali samo SLO, HR in BIH?
Vaše mnenje o napravi (kakšnih minusov nisem našel).
Bi mi mogoče priporočali katero drugo
17758-icon_confused.gif

Hvala, stojko
 

romci

Pripravnik
21. sep 2007
143
0
16
Ja, jst tud mislm tako. Sicer pa kaj ti rabi nastavitev višine in hitrosti, če teh podatkov ni v karti? Potem nima kje prebrat, kolko je na kaki cesti omenjitev.