[anketa] Kateri navigacijski sistem

Imam dlančnik in uporabljam


Rezultati so vidni samo po glasovanju.

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.303
286
83
39
Ljubljana
Jz mam kar v avtu že navigacijo...
DSC00287.JPG
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.852
742
113
www.jernej.org
Na dlančniku uporabljam iGO. Na tomtomu mi ni všeč princip "paketov kart". Rad si namreč sam izberem države, ki naj jih pokriva...
 

suicidal

Pripravnik
22. jul 2007
600
1
16
Center
Na dlančniku imam Garmin navigacijo (vse zastojn in "legalno" - brat ima nüvija) + navigacijo v avtu.
 

grube386

Geek pohotnež
20. jul 2007
2.174
0
36
39
Za vogalom
Uporabljam TT in občasno se malce poigram z Nüvijem.

@Narodnjak: Kako je kaj pokrita SLO? Predvidevam, da ni ravno uporabno, ali pač?
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.450
735
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik Drago pravi:
Citat:
Uporabnik Zgaga pravi:
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Citat:
Uporabnik Drago pravi:
Karkoli, samo garmina ne.

Pa ravno Garmin je edini, ki je kolikor toliko uporaben v Sloveniji...

WORD
nahrung002.gif

Še dva prodajalca garminov?
tongue-1.gif

Vama dam naslov in če me najdeta z garminom, vama častim pijačo. Ampak ne goljufat s TomTomom.
cool-1.gif

Jaz nisem prodajalec Garminov... sem le uporabnik... in sem sprobal ze precej teh zadev (vecinoma sicer razni TomTomi, Navigoni, Igo-i, MioMapi,... na dlancnikih in smartphonih)... pa so ostali bolj kot ne zgolj za igranje...

Tudi Garmin ni vsemogocen... ampak sem zaenkrat se vedno prisel na cilj... Ne smes pa vedno na slepo verjet tehniki, ki ni 100% popolna... malo je treba vcasih tudi se vprasat ali pa pogledat okoli sebe
smile-1.gif
...

Mojega domacega naslova tudi Garmin ne najde... in tudi nobena druga navigacija... Hisa pa je vrisana... le ceste do nje ni
smirk-1.gif


Se vedno je moje mnenje, da je Garmin v Sloveniji se najbolj uporaben... za zahodno evropo pa je tako cisto vseeno, kateri sistem uporabis... vsi delujejo dokaj v redu
smile-1.gif
...
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.450
735
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Sploh pa za nekoga, ki ni vesc uporabe racunalnika... so razne homemade "emule", "torrent", "download" variante prevec zapletene... in ravno za take so najbolj primerne naprave, ki so namenjene izkljucno temu, za kar so kupljene... In v SLO je Garmin eden redkih, ki to prodaja...TomTomove naprave (TomTom Go) se v Sloveniji tezko najde... pa se kart uradno kolikor vem ni
smile-1.gif
...
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Za spodobno uporabo v Sloveniji itak ni druge. Garmin in Adria Route. Vse drugo je za geeke in več ali manj škoda denarja.

Ogo
 

Drago

gps navigator
20. jul 2007
2.828
10
38
Stara Bučka
Yes
grin1.gif




@zgaga: A če se kdo ne strinja s tvojo "sveto resnico", je pa nor, al kaj? Višek kulture.
 
Nazadnje urejeno:

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.464
4.437
113
49
Na sončni strani ALP
Citat:
Uporabnik Drago pravi:

@zgaga: A če se kdo ne strinja s tvojo "sveto resnico", je pa nor, al kaj? Višek kulture.




Nor ali prodajalec Garminov...

To je sedaj tvoje vprašanje...
confused-1.gif




Sicer pa ti napadaš vse živo, kar podpira Garmina.
stupid-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.450
735
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik Drago pravi:
Yes
grin1.gif


@zgaga: A če se kdo ne strinja s tvojo "sveto resnico", je pa nor, al kaj? Višek kulture.

Ali sem kaj takega napisal? Da se mora kdo strinjat z mano... Tvoja "resnica" je malo iz trte zvita... ker niso le prodajalci Garminov uporabniki teh naprav ...

Nikjer nisem napisal, da je Garmin najboljsi... le to sem napisal, da je po mojih izkusnjah za Slovenijo najbolj optimalna resitev ...

Seveda nekateri pravijo da je drago (ne Drago
grims-1.gif
)... ampak samo zato, ker primerjajo navigacijske sisteme ki jih niso placali z legalno kupljenimi... V takem primeru seveda Garmin pogovri... ker imajo zaenkrat tako zascito, da ce zelis to uporabljati, moras kupiti... in se ne da uporabit razlicice snete iz raznih eMule ali Torrent trgovin ...

Ce pa primerjamo naprave, ki jih lahko kupimo v trgovini (doma ali v tujini), pa lahko pridemo do zakljucka, da je Garmin eden izmed redkih, ki to nudi... TomTom uradno nima uporabnih kart za Slovenijo... nekatere ostale resitve pa so drazje od Garmina (recimo Geosat, ki se prodaja in oglasuje z 99% pokritostjo SLO) ...

Moj kometar na tvoj post je bil samo v smislu, da povsod, kjer kdo pohvali Garmine, ti napises, da je prodajalec Garminov...
 

Drago

gps navigator
20. jul 2007
2.828
10
38
Stara Bučka
Nate sem repliciral samo eno besedo in šmeškotom. Ostalo je za zgago.

Za moje potrebe bi bil nakup namenske naprave za navigacijo stran vržen denar. V vsakdanjem življenju, v službi in privat, uporabljam dlančnik. Hvala bogu, so vanj vgradili še GSM, tako da mi ni potrebno nosit s sabo dveh ceglov. Če pa imam možnost vanj naložiti še navihacijo, je pa sploh super. All in one. V pisarni si nastavim ruto, v avtu povežem GPS sprejemnik in že se peljem proti cilju. Profitiral sem dva cegla, da ne govorim o ojrih.
cheer.gif
Pa še nekaj se mi zdi pomembno: imam možnost izbire . To možnost imajo tudi nekatere druge namenske navigacijske naprave. Če bi slučajno zase kupoval namensko navigacijsko napravo, bi to morala vsekakor biti naprava, ki bazira na PDA. Do konca leta naj bi bila s strani Slo pokrita 100% in če nimaš možnosti izbire, se boš pač še naprej vozil po kolovozih in iskal hišne številke po tablicah na hišah.

Način, kako garmin trži svoje naprave je pa spet poglavje zase. Živimo v Sloveniji v napravi pa dobiš karto WE. Če hočeš še Slovenijo moraš odkartat še dodatnih 100 ojrov. Iz koga se to norca delajo?
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.450
735
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik Drago pravi:
Nate sem repliciral samo eno besedo in šmeškotom. Ostalo je za zgago.

Za moje potrebe bi bil nakup namenske naprave za navigacijo stran vržen denar. V vsakdanjem življenju, v službi in privat, uporabljam dlančnik. Hvala bogu, so vanj vgradili še GSM, tako da mi ni potrebno nosit s sabo dveh ceglov. Če pa imam možnost vanj naložiti še navihacijo, je pa sploh super. All in one. V pisarni si nastavim ruto, v avtu povežem GPS sprejemnik in že se peljem proti cilju. Profitiral sem dva cegla, da ne govorim o ojrih.
cheer.gif
Pa še nekaj se mi zdi pomembno: imam možnost izbire . To možnost imajo tudi nekatere druge namenske navigacijske naprave. Če bi slučajno zase kupoval namensko navigacijsko napravo, bi to morala vsekakor biti naprava, ki bazira na PDA. Do konca leta naj bi bila s strani Slo pokrita 100% in če nimaš možnosti izbire, se boš pač še naprej vozil po kolovozih in iskal hišne številke po tablicah na hišah.

Način, kako garmin trži svoje naprave je pa spet poglavje zase. Živimo v Sloveniji v napravi pa dobiš karto WE. Če hočeš še Slovenijo moraš odkartat še dodatnih 100 ojrov. Iz koga se to norca delajo?

E... to sem prej tudi omenil... ko pravis, da imas moznost izbire...

Ce bi moral kupiti navigacijo, verjetno ne bi mel nalozeno vsega (TomTom, iGo, Mio,... pa se kaj)... Ce si pa mislil, kaj drugega... mosznost izbire imas tudi zdaj
smile-1.gif
Kupis eno napravo... ali drugo napravo...

Glede pokritosti konec letosnjega leta... Jaz bom verjel sele ko vidim... ker vsi skupaj znajo veliko obljubljati... a se potem te obljube nekako zavlecejo...
smile-1.gif
... In jaz tudi cakam, da bo TomTom imel uradne karte vsaj tako dobre kot jih ima Garmin... V tem primeru bi po vsej verjetno raje vzel TomTom Go kot pa Nuvija...

Nacin trzenja Garmin naprav tudi meni ni vsec... ampak tako je, ce je edini, ki sploh kaj takega trzi... Po drugi strani pa jih razumem... ker karta Adriaroute ni Garminova... ampak je last podjetja Navigo Sistemi. Suslja se, da naj bi v prihodnosti bile te karte ze vkljucene v City Navigator ... Ze sedaj je vkljucenih ene toliko, kot imajo ostali (Ljubljana, delno MB in AC kriz)...