Albanija morje

snjaper

Pripravnik
10. avg 2011
116
13
18
Samo še eno informacijo bi rabil glede Albanskega denarja. Se zamenja pri nas ali v Albaniji.? Ali je možno plačevati tudi z evri in pa če se sploh splača. Hvala in lp.
 

roscha

Fizikalc
27. jul 2007
299
43
28
Menjaj dol. Z EUR se ne splača plačevat, Uradni kurs za leke (ALL) je nekje 120 (po spominu), če plačaš v EUR ti preračunajo gladko 100.

Ops. Pozabil . Na kartice ne računaj. Solarno poslovanje ( pare na sunce) v 90% !
 
  • Všeč mi je
Reactions: Abeta in snjaper
27. jan 2022
4.793
1.730
113
Mogoče še nekaj - na kartice (pumpe), ti mirno zakasirajo +5% provizije, na plažah jemljejo vse, ni pa ob morju še zdaleč ne več poceni, ampak kar HR primerljivo. Notranjost je druga zgodba. Mene spet par let ne vidijo - lani so bili zatočišče evro-vzhodnjakov in srbov, kar je svojevrsten paradoks.
 
  • Všeč mi je
Reactions: snjaper

Abeta

Fizikalc
13. avg 2007
1.860
3
38
mogoče kdo ve kako je s kampiranjem v Albaniji ... sem mal gledal. pa se mi zdi, da ni nič pametnega...
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.251
189
63
mogoče kdo ve kako je s kampiranjem v Albaniji ... sem mal gledal. pa se mi zdi, da ni nič pametnega...
Kampov je precej, samo jih je tudi precej od tega res bogih ali pa dostopnih samo s 4x4. Mi smo se potem skampirali v kampu Kranea na plaži Livadhi. Sicer je ob tej plaži kar nekaj kampov. Ker je bila Albanija le postanek na poti iz Grčije in smo bili tam mislim da samo 5 dni, drugih kampov nismo testirali.
 

pek007

Majstr
8. maj 2007
1.144
329
83
38
Jaz grem pa letos dol pogledat kako je... V hotel. Zanima pa me, kje dobis denar? Mislim, gres na serekes in das kartico not in ti plune v njihovi valuti? Al nimajo serekesu in se je treba posluzevati alternativ?

Lp
 
  • Všeč mi je
Reactions: Nejc_L

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.714
-1.017
113
145 km SZ od Opatije
Jaz grem pa letos dol pogledat kako je... V hotel. Zanima pa me, kje dobis denar? Mislim, gres na serekes in das kartico not in ti plune v njihovi valuti? Al nimajo serekesu in se je treba posluzevati alternativ?

Lp
Jest sem menjal evre za leke v menjalnici ...
Vidim, da je tečaj skoraj enak, kot pred leti. 120 lek = 1€ (ali pač 1€ = 120 lek)
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: Borg

pek007

Majstr
8. maj 2007
1.144
329
83
38
ja ne, sej ne rečem da so v kameni dobi... sam pač drugače je... ne moremo pričakovati, da je cel svet tako narejen kot v sloveniji... pač, drugi kraji, drugi običaji, druge navade... nič takega... samo zanima me, da ne bi glih najdražjo varianto izbral...
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.714
-1.017
113
145 km SZ od Opatije
ja ne, sej ne rečem da so v kameni dobi... sam pač drugače je... ne moremo pričakovati, da je cel svet tako narejen kot v sloveniji... pač, drugi kraji, drugi običaji, druge navade... nič takega... samo zanima me, da ne bi glih najdražjo varianto izbral...
Ti iz zelo prve roke, al pa noge, kukr češ, povem, da ob obali niso čist nič zadaj za nami. Nasprotno.
Ko pa greš malce v notranjost, tam je pa zgodba drugačna. Za tam bi pa res lahko rekel, da uporabljajo še peščene ure, ja ...
Ampak, kakor omenjeno, turizem je v razcvetu (od 2017 se gradi kot noro), tudi AC imajo nove. Aja, sej starih sploh niso imeli :p
Vsaj Vlöre bolj spominja na kak bolj monden kraj, precej bolj, kot Portorož.
p.s. ampak samo do obrobja mesta, nekaj 100 m izven je že drugače
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: Borg

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Moj prijatelj zobozdravnik je bil pred nekaj leti v Albaniji. V neki vasi mu je lokalni zobar ponosno pokazal svojo ordinacijo, v kateri je imel sveder, ki ga je gonil z nogo. :)
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.747
2.032
113
za šankom
Moj prijatelj zobozdravnik je bil pred nekaj leti v Albaniji. V neki vasi mu je lokalni zobar ponosno pokazal svojo ordinacijo, v kateri je imel sveder, ki ga je gonil z nogo. :)
Pri nas svedra na nogo sicer ni, ampak čakaš pa nekaj let, da na vrsto prideš, k temi, jaz sem denar menjal v menjalnicah, nobenih problemov
 
27. jan 2022
4.793
1.730
113
Eno preprosto vprašanje: zakaj it v Albanijo na usrano mivko na (glavni) dopust?

Se bojim da je večina potem razočarana.
 

pek007

Majstr
8. maj 2007
1.144
329
83
38
Zakaj pa na hrvasko? K je vse narobe ce si slovenc? Pa na plazo k se na zvizg obracas? Po ceni suhega zlata? Pac, eni radi se kej druzga vidmo kokr pa lastno obcino... Recimo... Par predlogov zakaj...
 

matjazy

Fizikalc
3. jan 2008
178
98
28
Albanija je od Vlore južno kar za dol past. Ne bi smelo bit razočaranja. Precej lepše morje ko kjerkoli v CRO.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AndrejEnej