Albanija morje

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.254
269
83
38
Ljubljana
Je že kdo bil v Albaniji na morju?

Kako je?

Gledam mesto Sarandë, hoteli poceni, letalo me pride julija Ljubljana-Tirana 114eur/osebi, edino od letališča do Sarande treba še nekako priti :)
 

Smajo

Fizikalc
15. maj 2012
548
25
28
hraše
Jest grem z avtom Srbija, Makedonija, Grčija, nato pa jug Albanije Sarande in okoliške plaže.
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.750
2.034
113
za šankom
Je že kdo bil v Albaniji na morju?

Kako je?

Gledam mesto Sarandë, hoteli poceni, letalo me pride julija Ljubljana-Tirana 114eur/osebi, edino od letališča do Sarande treba še nekako priti :)


poglej ksamil, veliko lepše od sarande,sicer pa vzami rentacar v tirani pa po gasu in se lahko premikaš po mili volji, nisem bil zgol na morju bil sem tirana-berat-himare-ksamil-gjirokastra. kaj naj rečem top, cene smeh, če te še kaj zanima vprašaj, hrana vrhunska,ljudje prijazni
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.750
2.034
113
za šankom
aja lahko letiš tudi na krf pa potem z trajektom direktno do sarande , 1 ura pa si tam če se želiš izogniti rentacarju
 

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.254
269
83
38
Ljubljana
sm tud to varianto gledu...trajekt me pride cca 120eur iz krfa, rentacar bi pa tko in tko rabil za par dni po albaniji

je bolš bukirat rentacar preko interneta ali direktno ko si dol?
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.750
2.034
113
za šankom
cene na v notranjosti celine oziroma manj obljudenih morskih krajih so res smešne(2x kosilo+2x pivo-6€), drugje recimo 50% manj kot pri nas, ležalnika+senčnik v ksamilu 3€,aja v himare sem jedel rakovice, 4 rakovice in2 pivi 7€, bencin kot pri nas
 

Nenasiten

Fizikalc
16. sep 2011
845
70
28
Je že kdo bil v Albaniji na morju?

Kako je?

Gledam mesto Sarandë, hoteli poceni, letalo me pride julija Ljubljana-Tirana 114eur/osebi, edino od letališča do Sarande treba še nekako priti :)

biu, vprašanje zdej je, kdaj bi ti šel. avgust je katastrofa v vseh pogledih, totalna gužva, polhn domorodcev iz vse evrope, fužine scena. na (lepih) plažah so kupi smeti, ni pa to turizem k ga mrbit poznaš. skor povsod so senčniki in ležalniki, za plačat jasno, albanezarji se z avtom prpelejo tut na skret. saranda je krščen duš totalni, ksamil isto, ogleda vredn je edin butrint. kar se plaž tiče je še najbolj je borsh, potem dhermi, jalle sicer obeta, sam je spet vse nek resort s polno tečnimi tipi na parkplacu in vratih. jaz sem spal v himari pa se pol fural okol, v sarandi pa dogaja. o prijaznosti ne bi, čim vidju da nisi njihov si vreden pu pizde mrzle vode. gor v brdih (kuč) pa te itak buljo k sedmo čudo sveta. mlajši znajo anglešk, vsi pa italijansk, na hrvsrb pozab. tut če znaš kej po kosovsk povedat, pozab, k govorijo drug dialekt.
da ne bom čist pristranski, prjazni so tolk časa, dokler vidjo, da bojo kej zmolzli od tebe. tipičn primer je v apartmaju, dve noči si dobr, pol k si zadn dan te pa ne jebejo več. isti krščen duš skor je v ulcinju, k je njihova enklava, stvar se zboljšajo šele proti budvi oziroma prot igumenitsi v grčiji. na kratk sem bil sicer še v začetku julija pa je dost bol scena. skor nbenga folka, ful. manj smeti, nižje cene.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

dejan_

Guru
23. maj 2012
2.275
1.946
113
biu, vprašanje zdej je, kdaj bi ti šel. avgust je katastrofa v vseh pogledih, totalna gužva, polhn domorodcev iz vse evrope, fužine scena. na (lepih) plažah so kupi smeti, ni pa to turizem k ga mrbit poznaš. skor povsod so senčniki in ležalniki, za plačat jasno, albanezarji se z avtom prpelejo tut na skret. saranda je krščen duš totalni, ksamil isto, ogleda vredn je edin butrint. kar se plaž tiče je še najbolj je borsh, potem dhermi, jalle sicer obeta, sam je spet vse nek resort s polno tečnimi tipi na parkplacu in vratih. jaz sem spal v himari pa se pol fural okol, v sarandi pa dogaja. o prijaznosti ne bi, čim vidju da nisi njihov si vreden pu pizde mrzle vode. gor v brdih (kuč) pa te itak buljo k sedmo čudo sveta. mlajši znajo anglešk, vsi pa italijansk, na hrvsrb pozab. tut če znaš kej po kosovsk povedat, pozab, k govorijo drug dialekt.
da ne bom čist pristranski, prjazni so tolk časa, dokler vidjo, da bojo kej zmolzli od tebe. tipičn primer je v apartmaju, dve noči si dobr, pol k si zadn dan te pa ne jebejo več. isti krščen duš skor je v ulcinju, k je njihova enklava, stvar se zboljšajo šele proti budvi oziroma prot igumenitsi v grčiji. na kratk sem bil sicer še v začetku julija pa je dost bol scena. skor nbenga folka, ful. manj smeti, nižje cene.

Sem bil v ulcinju dve leti nazaj. Delim zgornje mnenje. Ciganija na kubik.
Srbhrv jezik razumejo, samo se nočejo pogovarjati.
U glavnem mene ne vidijo več.

Če bi prej vedel da v ulcinju ni nobenega Črnogorca, samo šiptarji in cigani ne bi šel nikoli tja.

Pa poleti so dol samo njihovi gastarbajterji.

Na tisti dolgi kao lepi plaži je na tleh več čikov kot mivke.

Plaža v mestu Ulcinj je pa katastrofa. Bom prilepil sliko ko pridem do kompa.

V glavnem midva sva mislila biti tam 4 dni in vmes skočiti do Albanije. Po dveh dneh sva spizdila v Mostar.
 

escada66

Fizikalc
5. sep 2007
1.108
27
48
Zadnjič je bila reportaža o Albaniji na Galilleo.Kritike ali pohvale pravzaprav niso bile "tolk" slabe. Sicer se še vedno najraje sam prepričam, ampak ....Hvala ne, ne ( kot poje Sirkova)
 

PivoMan

Pripravnik
21. avg 2016
51
2
8
pivo-man.blogspot.si
Jaz sem bil dve-tri leta nazaj na celem Balkanu na road tripu. In sem tudi par dni bil v Albaniji, v Draču sicer. Plaža sicer ni bila najboljša, ampak še vedno v rangu kakih grških recimo. Gužve ni bilo, turistov itak samo nekaj, domačinov in "domačinov" pa je bilo nekaj, ampak spet ne tako veliko. Vsi so pa pravili, da so na jugu itak še boljše plaže in bolj čisto morje (še enkrat, tudi tukaj je bilo zelo fajn) - edino par stvari je malo kavbojskih, npr. na plaži so v istem dnevu sprehajal osla (to še gre) in medveda (ja, medveda) na verigi - ampak je bil čist priden ;)
Glede jezika pa tako - z vsemi, ki sva jih srečala ali s katerimi sva imela opravka (na meji, v hotelu, v mestu, policija) so znali srbo-hrvaško, noben problem ni bil. Edino taksist ni znal, pa se je dalo vse na roke in z listkom sporazumet. Ljudje so bili v večini fajn presenečeni, da gremo iz Slovenije k njim kar tako na dopust, brez da bi imeli dol žlahto (še najbolj Črnogorski policaj na meji) in večina jih je z veseljem povedala kako so davnega leta bili enkrat pri nas v Sloveniji.
Sicer izven čiste turistične cone v mestih je dokaj umazano (v Draču in Tirani), bolj proti podeželju pa veliko manj ali nič. Največja težava je bila pa vožnja od Črne Gore do Drača - ljudje tam res po kavbojsko vozijo - na zavijanju levo na enopasovnici sta se mi še dva avta in tovornjak zraven pripeljala. Drugje ni tak problem, samo tisti del od meje do Drača in Tirane. V vsakem primeru pa je Albanija zanimiva izkušnja - če bi se mi šlo samo za morje in to, bi šel prej kam drugam, ampak kot nekaj novega pa čisto fajn.