Akumulator in polnjenje

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.949
311
83
tam ko se terc po tori rola
Kako dolgo pa vam držijo akumulatorji? Na BMW sem imel 10 let starega, pa sem ga preko zime pozabil napolnit... No, potem ga je pač razgnalo. Mislim, da pač opeša in ga morate menjati. Ko eni pravijo, da 3-4 leta, potem je pa za odpis. Kaj delajo z njim, ne vem. Tri leta je ja nov, nima kaj opešat.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.252
1.875
113
Paziti je potrebno le toliko, da tudi če se že sprazni da ga čim prej napolniš nazaj. Ker prazna baterija ubija...ostalo za moje pojme nima bit kaj (tam do 6ih let).
 

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
48
evo me
ksz...
Jaz sem ravno včeraj probal zalavfat zverino in je samo malo obrnil, potem pa mrknil. Lučke se še prižgejo, za starter pa zmanjka moči.

Ko sem imel še staro Yamaho, sem ga lahko pustil čez celo zimo, pa se ni spraznil.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.252
1.875
113
Koliko star akku pa imaš?

(upam da si ga dal filat, ker drugače boš spomladi lahko naredil samo še menjavo).
 

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
48
evo me
Tri leta je že oddelal.
Drugače se pa že polni.
grin1.gif
 

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
Lidl bo imel naslednji teden spet te polnilce / vzdrževalce za akumulatorje, se potem splača to kupit?
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.861
5.625
113
Citat:
Uporabnik Matjaz1974 pravi:
Evo, js sem ga nabavil, zdaj pa še samo en konektorček gor namontiram, da ne rabim štaufat motorja

Štaufat pomeni
sprasujem se.gif
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.861
5.625
113
Pa je pametno lotat ta "konektorčke" na kleme??? A ni bolš da med polnjenjem ni klem gor da.......
sprasujem se.gif
 

Tusi

Fizikalc
3. sep 2007
1.234
1
38
Jaz sem si že poleti zmotiral 12V vtičnico in preko te bom tudi brez razdiranja polnil spomladi akumulator. Mogoče enkrat na brzino že sedaj.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Tudi jaz mislim, da pri polnjenju ni dobro, da so kleme gor, ker lahko kateri od el. delov kaj fasa, npr. regler. Drži al ne?
 

Tusi

Fizikalc
3. sep 2007
1.234
1
38
Stvari so dandanes tako narejene, da do tega ne pride kar tako. Ker če ne bi bile, bi bilo veliko reklamacij, ker teh stvari se nekako ne da dokazat, kaj si ti delal. Sicer nisem iz avtomobilskega foha, ampak pri telekomunikacijah vem da je precej povdarka na zaščiti, od overvoltage, do zamenjave polaritet.
 

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.949
311
83
tam ko se terc po tori rola
Na Motosvetu smo precej debatirali o tem... Torej, če polniš s klasičnim polnilcem -akomulator ven. Če pa s tem (ko je že govora o Lidl/Hoferjevem ohranjevalcu) pa ni panike, ker je mala amperaža. Jaz polnim kar preko 12V vtičnice. Sem si kar namesto klem na ohranjevalcu nalotal 12V vtič. Sicer ne polnim celo zimo, ampak vsak teden priklopim za kakih 4-5 ur. Pač, da malo zalavfa.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

To je odvisno tudi od motorja a ne.
Če ga imaš lepo pod sedežem, je to par minut dela in ga odneseš na toplo.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.243
6.460
113
pri taščici
Ne verjamem da bi lahko kaj bilo narobe.
Kaj pa ce vzigas z drugim acujem preko kablov, ali da ti pride amzs s tistim svojim boosterjem al kako se ze napise. Takrat kar nekaj stroma spustis v acu in omrezje.
Svak ima delovnih strojih tiste vilicarske kleme na havbe nasravfane preko katerih "posoja" slabotnim acujem. Pa mu ni treba havb odpirat!
 

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.949
311
83
tam ko se terc po tori rola
Meni ga je avšasto ven montirat... Sicer bi tako in tako bil celo zimo namontiran, z ohranjevalcem polnim zato... ker ga pač imam. Kdor pa se res od oktobra do marca ne vozi, pa logično, da se ga odmontira, pa na toplo z njim.