Praznenje akumulatorja

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.920
281
83
tam ko se terc po tori rola
Akumulator se v desetih dneh nima kaj sam izprazniti. Ali je defekten, ali pa nekaj žre štrom. Pred zimo se akumulator do konca napolni in vzame iz motorja. Ali pa vsaj minus pol odklopi. Jaz se ne obremenjujem s tem, je ves čas v motorju. Vsake 14 dni ga čez noč priklopim na ohranjevalec in to je to. Potem pa še vžgem ''do ventilatorja''. Prejšnji aku mi je zdržal polnih sedem sezon, na začetku osme pa mi je odpovedal. Jebiga, nabavil novega. Prispel je s kislino posebej, jo nalijem in zaprem. Počakam pol ure in že sem se vozil. To je to. Glede amperaže je pa tako, da šparajo, kjer se le da. Za 900ccm je noter originalni 10Ah. Za večjega niti prostora ni....
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Citat:
Uporabnik Gatto pravi:
Citat:
Uporabnik lanos pravi:
Citat:
dobro bi bilo", da se je preverja in doliva vsake tolk časa.
ja... ampak govorimo zdaj o tem, da je to zaprt sistem. Je fant lepo napisal, da na pokrovu piše "do not open".
Torej odpret ne smeš, torej ne moreš doliti . Hebe lud zbunjenog
bonk.gif

Ja, res nimam pojma zakaj naj bi mankalo tekočine. Vsi elektrikarji so mi rekli, da fila lepo in prav. Zravem pa ponujal nove akumulatorje.
hysterical-1.gif
Mogoče je tud to, ko ti praviš...
Kot sem, rekel, noben Pb aku ni hermetično zaprt. Na nekaterih piše seveda, da ne odpiraj, brez vzdrž. itd, ampak, nekateri se pa kljub temu dajo in lahko doliješ elektrolit in s tem občutno podaljšaš življensko dobo..dobro, nekateri se pa res ne dajo odpret, ti pač delajo, dokler delajo in hajd po novega..tko je.
Na drugega- če ti avto stoji, je najboljše odklopiti aku, ker je stalni prisotna min. poraba energije(ura ipd).
Ko nisem potreboval drugega avta, sem ga odklopil, enkrat na mesec sem ga pa zalaufal in naredil krog, da se je motor ogrel (cca 20 min) , nato sem pa spet parkiral in odklopil aku..še danes laufa brez problema.
Jaz sem pisal samo o SYM. Z avtom nisem imel nikol problemov. Do sedaj.
Na SYM sem pa skoraj diplomiral, ker drugače bi bankrotiral.
evil.gif
Če mi ne verjamete, lahko povem, da sem kupil aku, ki je v Yamahinih skuterjih. Sosedov mulc ga je imel v svojem skuterju že nekaj let in še kar vredu je delal. Na SYM je pa zdržal 1 leto. No, pol smo ga pa začel dolivat.... Zakaj tako pobira tekočino...NE VEM. Ena varianta je bila, da ima SYM preveč porabnikov...(beri: žarnic)

@motofrik, res je tako, kot praviš. Ampak SYM je neka posebna zgodba.
 
Nazadnje urejeno: