Akumulator in polnjenje

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.949
311
83
tam ko se terc po tori rola
@ggg: malo si poglej iz Italije uvožene motorje (ne rečem, da so vsi taki, večina pa) , kaj zima naredi s kromom in aluminijastimi deli. No, zima sama niti ne, sol. Sol je hudič, ne mraz.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Pa pravega motorista pozimi res ne zebe, ker je nonstop pod gasom
smile-1.gif
to sem tudi pozabil omeniti.
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
ne mi rect, da so motorji iz cukra. ce avto ne zgnije po 5 letih, niti motorju ne bo pozimi hujsega. problem je v razvajenem motoristu. itak se je bolj udobno usest v topel avto kot vleci nase 3 plasti obleke in grelce v rokavice.

danes zjutraj v celovcu je bilo -16C in sem videl 5 motoristov (!) v sloveniji jih od septembra do marca ne vidim toliko.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

GSM najbrž tudi razvajeno uporabljaš? Ali hodiš še vedno klicat v govorilnice...
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.252
1.875
113
Gremo nazaj na temo...moj aku se ravnokar polne
cheer.gif


Niti ne bom odklapljal kablov z akkuja. Februarja ga bom še enkrat napolnil pa bomo naokrog.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
ah ja..motoristi

preveril sem vse fore.
od umika akuja v hišo, do vžiganja motorja. in umik mi je ok, če je zadeva enostavno dostopna. drugače mi sede vžig. počakaš, da s emotor segreje, pol ga mal dvigneš nad obrate, da je vroč izpus in malo tuli, potem ugasneš. drugače delaš težave loncem

pozimi s epa pametni motoristi en vozijo zaradi slabega oprijema in neugodnega učinka na olje. tako v motorju kot v drugih vitalnih delih.
 

Torque_monster

Pripravnik
4. avg 2007
547
0
16
Jaz sem poleg vzdrževalnega polnilca dobil konektor, ki mi omogoča enostaven priklop polnilca tako, da sedaj že tretje leto zapored priključim polnilec za nekaj mesecev in to je to.
Vseeno pa vsakih nekaj časa palim motor.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Jaz pa bi vprašal, če je v redu za bate, če se dlje časa ne premikajo (cca 4-5 mesecev)
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
V bistvu se gre za 300ccm skuter, kateri je na tačkah in so gume razbremenejne. Kaj potem batu nič ne škodi al je treba odšraufat svečko in noter nalit kaj?
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.861
5.626
113
Svečka.......pa mal wd40......olja al pa ballistola....nekaj kar pač preprečuje korozijo.....mal zaverglaš da se razporedi (Brez svečke....pa svečka na maso da ti kj ne skur)....


Pa ne pretiravi z oljem......
 
Nazadnje urejeno:
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik Kamele0N pravi:
Bolj kot to naj te skrbijo jajčaste gume
smile-1.gif

To je bolj "pravljica". Nosilnost gume je preko 300kg, motorji pa imajo okoli 200, tako v mirovanju guma, če ni na stojalu trpi na 30%.
Lani je mašina stala 4-5 mesecev in ni bilo nič težav, malo edino spustiš pritisk čez zimo za kakšnih 20% in je mir.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.407
1.017
113
KSZ

Jaz popolnoma nič ne "shranim" mopeda. Sploh, ko imaš novega je čisto brezveze si delat delo z akumulatorjem, gumami, polni rezervoar,...

Sploh zadnje sezone sem se vozil že januarja, februarja kakšen kilometer, marca pa ponavadi že 1.000+. In če sezono zaključiš novembra...?

Sem pa včasih, ko sem imel še 125ccm makino in sem jo res dal spat za 5 mesecev, špricnil injekcijo olja v cilinder (odšramfana svečka) in zavrtil kolo v prestavi, da se je premazal bat, podobno kot se dela z izvenkrvnimi motorji, samo to se pri vrnih mopedih ne dela. Potem pa dimna zavesa spomladi
aplauz.gif


Kar se pa akumulatorjev tiče - garancijo imajo 2 leti, delali vam bodo 3 leta, ostala leta boste imeli podarjena, ko pa bo crknil, pa daste 30€ za novega, na "nafilanega" ko je enkrat izpraznjen se ni za zanašat. Če ti nagaja doma v garaži je eno, če pa kreplje sredi Albanije je pa špas
grin1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Novi polnilec optimate VI poveča življenjsko dobo accuja za 400%
smile-1.gif
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.407
1.017
113
Ali pa če pomisliš še iz kontra smeri:

nakup polnilca + vsakoletno delo + potrošena elektrika in se znajdeš julija s 6 let starim akumulatorjem na 2.000m+ nadmorske višine in ko poješ klobaso in spiješ čaj, mopi ne vžge več
grin1.gif


Saj, če imaš vrstni 4 brencelj ga malo porineš pa dela, če imaš pa V motor pa kličeš AMZS
grin1.gif


p.s. Koliko let imaš star akumulator in koliko let si ga najdlje imel? Meni je najdlje zdržal 7 let, vendar se zadnji 2 leti nanj ni bilo več za zanašati. Iskro je dajal 1 svečki
grin1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

To je delno tudi res, accu je potrošni material.

Drugače pa se mi zdi, da iskro svečki ne daje accu
smile-1.gif


Zadevi se reče alternator, ki "dela" elektriko, za svečke pa skrbi razdelilec vžiga, lol.