AdBlue

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.467
3.526
113
Hej, preverite AIC Cevni prikljucek za polnenje, enota rezerv. (vbriz. secnine) v AUTODOC aplikaciji https://m.autodoc.si/aic/16115876

Screenshot_20230808_032720.jpg


To rabiš, če hočeš z tovrnjakarsko pištolo nalivat.

Lahko pa tudi direkt pri VW ju.
OE 2E0201135D je kataloška številka.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.624
9.324
113
vse pištole morajo imet to, če nimaš orig. priključka. ker v novejših avtih je tale magnet integriran v vagino. "stari" nimajo, in ti posodijo tole na pultu. za "stare" je problem, ker je vagina ozka in ne spušča zraka in nima veze s tem obročem/magnetom.. zato je projekt. Ampak enkrat na leto, se pač greš projekt, poznam zgodbo. Sploh ko pikne pokrov, pa na pumpi nimajo enih klešč. Zdaj ta projekt pričnem že doma, da odtegnem.... in podobno. Zabavno pač.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AvtoFun

jezek

Guru
24. jul 2008
2.683
1.279
113
Je kdo probal tole? Eurospin. Glede na to da je Wynns, ne more bit zanič. In samo ¼ cene drugih tovrstnih aditivov.
 

Priponke

  • IMG_20230930_081157.jpg
    IMG_20230930_081157.jpg
    2,3 MB · Ogledi: 139
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

jezek

Guru
24. jul 2008
2.683
1.279
113
Morda bi pred nalivanjem kazalo izliti star AB. Vsaj na PSA je to stvar 3 minut. Imajo spodaj plasticni cep, ki je pri vecini primerov dosegljiv brez dvigovanja vozila. Mercedes pa to izsesa s pumpico.
 
27. jan 2022
4.877
1.790
113
Dajte še malo komplicirat. Če se bo zamašilo/karkoli pač se bo, bodo že v garanciji/jamstvu porihtali, kasneje me pa baš boli!

NE, menda pa prepreči nastajanje le teh. Sam vsem svetujem, nalijte bistveno manj, kot gre noter, recimo vsaj liter manj, da se meša .......
Daj mi razloži, kako boš to vedel? Ko ročka prvič izklopi je konec in to je to.

Point pa je vožnja, vožnja in še enkrat vožnja! Za stat na dvorišču si bicikl kupite.

Nazaj k temi: danes tankal AB za 0,55€/L
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.034
5.153
113
Dajte še malo komplicirat. Če se bo zamašilo/karkoli pač se bo, bodo že v garanciji/jamstvu porihtali, kasneje me pa baš boli!


Daj mi razloži, kako boš to vedel? Ko ročka prvič izklopi je konec in to je to.

Point pa je vožnja, vožnja in še enkrat vožnja! Za stat na dvorišču si bicikl kupite.

Nazaj k temi: danes tankal AB za 0,55€/L
Ker smo vsi taki đeki kot ti in vsi kupujemo nove avtomobile in jih prodamo še pred iztekom garancije. Miki, malo se umiri.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.624
9.324
113
Dajte še malo komplicirat. Če se bo zamašilo/karkoli pač se bo, bodo že v garanciji/jamstvu porihtali, kasneje me pa baš boli!


Daj mi razloži, kako boš to vedel? Ko ročka prvič izklopi je konec in to je to.

Point pa je vožnja, vožnja in še enkrat vožnja! Za stat na dvorišču si bicikl kupite.

Nazaj k temi: danes tankal AB za 0,55€/L
kje?
 
27. jan 2022
4.877
1.790
113
Par strani nazaj sem že reklamo delal, ne vem če smem. :evil:

Kipertrans - poslovna cona Hoče, pri bivši Lesnini desno pa skoraj do konca na desni, ali pa iz smeri LJ na novem križišču desno s hitre ceste v cono, na koncu levo in mislim da druga levo. ;)

Aja pa mislim da je Jager imel včeraj v katalogu 9,99€ za 10L - za plastiko ljubce.
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
733
113
Dajte še malo komplicirat. Če se bo zamašilo/karkoli pač se bo, bodo že v garanciji/jamstvu porihtali, kasneje me pa baš boli!


Daj mi razloži, kako boš to vedel? Ko ročka prvič izklopi je konec in to je to.

Point pa je vožnja, vožnja in še enkrat vožnja! Za stat na dvorišču si bicikl kupite.

Nazaj k temi: danes tankal AB za 0,55€/L
BMW jasno napiše v meniju, koliko lahko največ doliješ, meni recimo sedaj piše 7 litrov, dolil, bom pa 5 litrov, sam tudi noter nalivam ali BMW original ali pa Nissin, ne, kar nekaj, ja kompliciram, pa z veseljem, ker ko na FB ju ljudje jokajo, ko se pojavijo težave, jih navadno popravila, senzorjev in čiščenje stanejo nekje od 500 do 1500 eur, zato , raje plačam Adblue dvojno, ker je še vedno ceneje in ga nalijem manj, kot pa tak strošek. In zanimivo, znanec, je samo 1 x poceni kupil ta Aditiv ene 2 leti nazaj v Lidlu in so bile težave, rešil sicer v garaciji, samo so mu poslikali, kristalizacijo na senzorjih, menda so samo očistili, sedaj jasno, samo original. Ve pa vsak za sebe in ravna, vsak, kot sam želi, samo resnica je, da morajo tudi mehaniki na takih, ki želijo vse najceneje, kar gre malo zaslužiti, ja pa res samo scalnica, ne vem, zakaj se ne polulaš noter, če je tako enostavno, posebej, če ne konzumiraš preveč alkota !
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.467
3.526
113
Ok.
Do sedaj narejenih preko 300000 km na vw Transporterju en avto + 200000 km drugi avto, pa je adblue vedno tankan na črpalki in nobenih problemov.

Jaz bi se bolj izogibal Adblue v kanticah, ker tisto lahko kje dalje leži.

Sicer pa poglej datum polnjenja na embalaži, ker nekje leto dni je lahko max. staro in je hudič, če 2. leti starega že naliješ.