A1 Katastrofa

Ledenko

Guru
18. jul 2011
2.465
857
113
Imaš pri A1 še aktivno vezavo? Če ne, pač menjaj operaterja. Zakaj bi se pri izmerjeni hitrosti 50/50 na bakru je*al s hibridnim modemom?
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek in ales85

Rambo013

Majstr
30. jan 2010
1.733
349
83
Vipavska dolina
50/50 ne more biti, če bi imel 50 uploada bi imel DL lahko še bistveno več. Sam sem imel na VDSL2 45/6 pa dokler ni pomeril ni verjel sploh da bo šlo 20/2 kar sem potem imel naročeno.
Mi je pa sploh čudno zakaj ne poizkusi z drugim operaterjem, vsaj telekom bi na bakru moral biti dostopen. Če so pa problemi na liniji pa tako ali tako...
 

map

Guru
6. jul 2008
7.779
1.919
113
najrajš na babi
Dejstvo je da ga A1 na mobilni sceni biksa zadnje cajte. kak je na fiksni ne vem. Odkar je en kup turistov kle pri nas 100 metrov od oddajnika ne dobim več kot 20/5-7. prej pa 80-90
 

kajn

Guru
5. okt 2007
2.441
1.235
113
Iskajoč brata
Koliko pa imaš zagotovljeno hitrost, po pogodbi? Ali je sploh zagotavljajo? Nimam izkušenj...
Je pa logično, da se celotna pipa razdeli na toliko uporabnikov, potem dobiš samo kapljice...
 

map

Guru
6. jul 2008
7.779
1.919
113
najrajš na babi
Verjamem, da zadeva nekje v centrih dela, recimo Brežice. katastrofa. Nekje imaš 100 mbit, pet metrov stan pa včasih speedtest ven vrže in noče testa naredit. Zaekrat po mojih izkušnjah je telekom daleč pred vsemi.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.779
1.919
113
najrajš na babi
Deky ti se smej. ampak imaš centre, kjer vse dala tako kot more, maš pa območja malo izven teh centrov, kjer pa enkrat dela, enkrat ne. In A1 poleg T2 vodi v takih delih. Imel vse operaterje, pa A1 niti približno ni biser. Ko dela, dela, marsi kje pa ne dela. pred kratkim bil recimo službeno nekaj dni v Brdu pri kranju. Tam še T2 dela čez 100 mbit. Seveda. Ko imajo v 2 hektarjih 2 stolpa za vse operaterje. pač nacionalni interes in verjetno zapoved države. Ko prideš na Kranj sever, al kaj je tisti odcep na AC ni več duha in sluha o T2. Tako je tudi z a1. Nekje dela, 500 metrov stran pa sicer dela ampak slabo.

Ravno danes speed test na terasi gostilne oMV Brežice. 22/7. Oddajnik 50 metrov stran. Včasih ga pa seka 120/50. V glavnem fail. kapital odteka jodlerjem, kapacitete pa prodat HOT/BOB, na koncu pa zaradi zasedenosti native naročniki skoz padejo.

Kle je telekom veliko bolj konstanten. Luknje v pokritosti majo pa tako vsi
 

map

Guru
6. jul 2008
7.779
1.919
113
najrajš na babi
Še ena taka blesava. Odcep Ac Drnovo pri krškem. Signal na ful. Pa se pelji proti Veliki podlog - Križaj - Kostanjevica. Čista ravnina. Vsi Ac odajnki v vidnem polju LTE signal na ful. Sprožiš speed test ne najde strežnika. 2x-3x klikneš najde strežnik pa brzina 2/0,5. Ja realnost A1.

če pri vas v Postojni dela. Hvala bogu, pr nas ne dela kot bi moglo. In temu avtorju teme čist verjamem, da v eni ulici dela v LJ, v drugi pa ne.
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.279
5.201
113
A1 je Telekomov podnajemnik če gre čez telefonsko omrežje, tako da je hitrost odvisna od povezav naprej in zakupljenih hitrosti. Tudi pri mobilnih omrežjih se hitrost razdeli med vse uporabnike, tako da če je veliko uporabnikov, potem hitrost pade. Vidi se naprimer ob vikendih, šolskih počitnicah, velikih dogodkih, če so postajališča s tovornjaki. Podobno je v turističnih krajih, kjer dandanes vsi stalno visijo na telefonih. Občasno je 3G celo hitrejši od 4G, ker privzeto vsi uporabljajo 4G.

Od posameznega operaterja je odvisno, ali nadgradi povezave naprej.
 

Tomas

Pripravnik
6. avg 2007
524
15
18
Po treh tednih so ugotivili, da imajo oni narobe nastavljeno. Preko kabla gre TV, preko LTE pa internet. So odkril toplo vodo. Bolj, ko jim dopoveduješ, da je bila od nekdaj taka nastavitev bolj so trdili si niso dali dopovedat, da drugače ne gre.
 
  • Haha
Reactions: ales85

gr69

Guru
15. dec 2009
11.277
2.379
113
še v SLO - ampak komaj
TV pa kablu, net pa preko LTE :p

Predpostavljam, da dovolj solidno, ker ne jamra več.

Moj kabel pa je še kar “na luftu” - ob njem njiva koruze in še nekaj kmetijskih površin. Samo čakam spravilo …
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.277
2.379
113
še v SLO - ampak komaj
Tule - pa če dovolj razvidno kaj so naredili: od glavne razdelilne, preko vmesne in nato “naše” razdelilne, je sedaj nadzemno kabel in čaka na vkop. Zaenkrat vse dela.
 

Tomas

Pripravnik
6. avg 2007
524
15
18
Ponovno težave z A1. Isto kot pred časom. Tehnična pomoč nesposobna urediti zadevo. Prijavljeno na pristojno inšpekcijo pa naj se oni zajebavajo. Prav tako bo objavljeno na vseh mogočih forumih in javno dotopnih straneh.
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.823
723
113
www.jernej.org
Mobilni internet za domačo je od nekdaj bil problematičen. Starlink se je pred kratkim pocenil... če nimaš druge alternative, bi znal biti optimalna rešitev za dober internet.
 

santinu

Zelenc'
30. avg 2022
1
0
1
Jaz sem imel enako izkušnjo, klical sem na T-2 in so preverili, če ima meni najbližja poslovalnica na zalogi. Ko sem prišel tja, so imeli že pripravljeno in so mi takoj zamenjali.

Pri A1 pa sem poklical in mi je poštar naslednji dan zjutraj prinesel nov modem, starega pa sem dal v škatlo in jim ga poslal nazaj. Mogoče jim to predlagaš.
 

Tomas

Pripravnik
6. avg 2007
524
15
18
Jaz sem imel enako izkušnjo, klical sem na T-2 in so preverili, če ima meni najbližja poslovalnica na zalogi. Ko sem prišel tja, so imeli že pripravljeno in so mi takoj zamenjali.

Pri A1 pa sem poklical in mi je poštar naslednji dan zjutraj prinesel nov modem, starega pa sem dal v škatlo in jim ga poslal nazaj. Mogoče jim to predlagaš.
Modem so v zadnjem letu menjali 4x. Uporabljajo stare preživete modeme ZTE, ki jih je čas povozil. Na trgu je veliko bistveno boljše opreme, ki preverjeno deluje.
 

Tomas

Pripravnik
6. avg 2007
524
15
18
Modem so v zadnjem letu menjali 4x. Uporabljajo stare preživete modeme ZTE, ki jih je čas povozil. Na trgu je veliko bistveno boljše opreme, ki preverjeno deluje.
Dobil testno Utro. To pa je šele katastrofa, še slabše kot prej. Antena na zunanji strani hiše. Posledično smo vrtali luknjo čez fasado. Signal LTE 4 črtice, 5G 3 črtice. Ni šans, da gledaš TV brez zatikanja, internet počasen. To je po njihovem mnenju normalno


Ultra.jpg
 
  • Haha
Reactions: ales85