A1 Katastrofa

Tomas

Pripravnik
6. avg 2007
524
15
18
Tale naš A1 je pa katastrofa. V 10 dneh ne znajo odpravit težave - preprosta zamenjava modema. Bolj, ko jim dopoveduješ, da je modem (hibridni) crknil bolj trdijo, da imajo oni vse OK. Prenos podatkov upload 0,65 in download max 1,2 je to za njih OK. Ne pomaga niti ogašanje niti resetiranje, to je edino kar znajo povedat po telefonu. Je pa problem, če se v službenem času ukvarjaš z mrežami in točno veš kaj je narobe, samo to jim ne moreš dopovedat. Ker zaradi medsosedskih odnosov ne moremo dobiti drugega ponudnika, ker soseda ne dovoli prekopa preko njene ceste, ki je drugače javno dobro tako ostajamo na bakru. Bi že zdavnaj zamenjali, ker te težave se pojavljajo na pol leta, ker ti ZTE hibridni modemi crkujejo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tofsy

MUC

Fizikalc
4. sep 2007
1.716
99
48
Mene bolj moti, da oglašujejo svoje kao najboljše omrežje, pa doma (v Ljubljani) komaj ujamem 2 črtici, v centru Ankarana, kjer imamo vikend pa komaj eno, o prenosu podatkov lahko samo sanjam. Ko sem dal poizvedbo glede morebitne nadgradnje omrežje so povedali samo, da ni predvidena in da omrežje deluje normalno..
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.113
2.468
113
Če si na bakru a ne moreš izbrat drugega ponudnika?
Zame je bistveno bolj pomembno delovanje kot pa cena.
Če ima že sedaj hibrid je očitno predaleč za normalno delovanje.

Kako je lahko cesta obenem njena last in javno dobro? Opcija po zraku nad cesto ne pride v poštev?

Opcija 2, WiFi bridge do kakega soseda, ki še ima medsosedske odnose in uporaba njihovega interneta?
 

Tomas

Pripravnik
6. avg 2007
524
15
18
Če si na bakru a ne moreš izbrat drugega ponudnika?
Zame je bistveno bolj pomembno delovanje kot pa cena.
Ni možno toliko časa dokler ta trapasta soseda ne da soglasje za izgradnjo komunalne infrastrukture, kjer je vključena tudi posodobitev omrežja. Je pa sramota, da se to dogaja v Ljubljani in v sosednji ulici kjer domuje župan najlepšega mesta.
 
5. apr 2015
1.335
691
113
Ko je men T2 modem crknil; bilo je očitno, pregrevan in rahel cvileč zvok.. Bilo je na četrtek večer.. Sem klical pomoč, rekel če lahko sam nesem na poslovalnico zmenjat, ker itaq ne bo koga v petek ali soboto,so rekli če je na zalogi, vi kar... In zadeva se rešila.
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.411
5.395
113
Jaz sem imel enako izkušnjo, klical sem na T-2 in so preverili, če ima meni najbližja poslovalnica na zalogi. Ko sem prišel tja, so imeli že pripravljeno in so mi takoj zamenjali.

Pri A1 pa sem poklical in mi je poštar naslednji dan zjutraj prinesel nov modem, starega pa sem dal v škatlo in jim ga poslal nazaj. Mogoče jim to predlagaš.
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Mene bolj moti, da oglašujejo svoje kao najboljše omrežje, pa doma (v Ljubljani) komaj ujamem 2 črtici, v centru Ankarana, kjer imamo vikend pa komaj eno, o prenosu podatkov lahko samo sanjam. Ko sem dal poizvedbo glede morebitne nadgradnje omrežje so povedali samo, da ni predvidena in da omrežje deluje normalno..
Jaz pa ravno obratno, doma komaj 1 črtico na Telekom omrežju (T-2). Sedaj pri A1, pa skoraj poln signal.
 

Tomas

Pripravnik
6. avg 2007
524
15
18
Jaz sem imel enako izkušnjo, klical sem na T-2 in so preverili, če ima meni najbližja poslovalnica na zalogi. Ko sem prišel tja, so imeli že pripravljeno in so mi takoj zamenjali.

Pri A1 pa sem poklical in mi je poštar naslednji dan zjutraj prinesel nov modem, starega pa sem dal v škatlo in jim ga poslal nazaj. Mogoče jim to predlagaš.
So ga zamenjal (poslali novega - letnik januar 2018), isto sranje. Očitno bo potrebno malo bolj ostro nastopit pa se bo potem kaj spremenilo.
 

Tomas

Pripravnik
6. avg 2007
524
15
18
Evo njihova strokovna pomoč po zamenjavi modema


A1 dostop.jpg
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.113
2.468
113
Menjava operaterja ne pride v poštev? Ker tole je prav trapasto, take hitrosti, sedaj, ko je 25% prometa spletnih strani reklam. Res poskusite nekako urediti optiko.
 

MTB75

Fizikalc
13. maj 2012
365
25
28
Tale naš A1 je pa katastrofa. V 10 dneh ne znajo odpravit težave - preprosta zamenjava modema. Bolj, ko jim dopoveduješ, da je modem (hibridni) crknil bolj trdijo, da imajo oni vse OK. Prenos podatkov upload 0,65 in download max 1,2 je to za njih OK. Ne pomaga niti ogašanje niti resetiranje, to je edino kar znajo povedat po telefonu. Je pa problem, če se v službenem času ukvarjaš z mrežami in točno veš kaj je narobe, samo to jim ne moreš dopovedat. Ker zaradi medsosedskih odnosov ne moremo dobiti drugega ponudnika, ker soseda ne dovoli prekopa preko njene ceste, ki je drugače javno dobro tako ostajamo na bakru. Bi že zdavnaj zamenjali, ker te težave se pojavljajo na pol leta, ker ti ZTE hibridni modemi crkujejo.
Kaj pa je pravi vzrok, ko poznaš mreže?
Jaz sem imel A1 hibrida 2 leti in pol, pa ni bilo ene težave.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.926
4.981
113
Kaj pa je pravi vzrok, ko poznaš mreže?
Jaz sem imel A1 hibrida 2 leti in pol, pa ni bilo ene težave.
Pač crkne modem, ali pa je problem v kablovju.
Sicer pa če smo že pri A1, jaz sem bil 3 dni na Pagu brez telefona in interneta, ker so imeli izpad. Pa ne samo jaz, večini trgovin 3 dni niso delali POSi.
Še sreča da je žena na Telemachu, da nismo bili odrezani.
 

Tomas

Pripravnik
6. avg 2007
524
15
18
Kaj pa je pravi vzrok, ko poznaš mreže?
Jaz sem imel A1 hibrida 2 leti in pol, pa ni bilo ene težave.
Zadeva je čisto preprosta. Zaradi kretenske sosede nam ne morejo zagotoviti optične povezave, ker ne dovoli prekopa preko njene parcele, ki je obenem javno dobro (cesta). Taka je pač zakonodaja, ki to dovoljuje. Zato smo prisiljeni imeti hibridni modem. To pomeni preko kabla komaj spravijo za TV, preko LTE dostopa pa internet. Ja to je realnost v tej naši državi. Je pa to zanimivo, da se to dogaja v Ljubljani v sosednji ulici župana najlepšega mesta. Do pred 14 dni je delovalo potem pa je kar naenkrat crknilo. Menjali so modem, nastavitve pri njih, ne pomaga nič, ker so nesposobni. Poslali so tehnika GVO na teren, da preveri linijo (kaj ima GVO z LTE dostopom to je tudi vprašanje) preko bakra. Dostop do modema je 50/50, torej čisto dovolj za tako oddaljenost od centrale. LTE preko telefona ima prenos 40/20. Bolj, ko jim dopoveduješ bolj trdijo nekaj kar v praksi ne štima. Vse skupaj sem predal inšpekciji pa naj se oni zajebavajo kolikor hočejo. Ker mi obenem grozijo, da če odpovem naročniško razmerje pred iztekom pogodbe, da bom plačal razliko. Samo zamima me kdo tukaj krši pogodbo. Jaz, ki mi je onemogočen dostop do interneta ali oni, ki mi onemogočajo dostop zaradi njihove nesposobnosti.
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic

MTB75

Fizikalc
13. maj 2012
365
25
28
Zadeva je čisto preprosta. Zaradi kretenske sosede nam ne morejo zagotoviti optične povezave, ker ne dovoli prekopa preko njene parcele, ki je obenem javno dobro (cesta). Taka je pač zakonodaja, ki to dovoljuje. Zato smo prisiljeni imeti hibridni modem. To pomeni preko kabla komaj spravijo za TV, preko LTE dostopa pa internet. Ja to je realnost v tej naši državi. Je pa to zanimivo, da se to dogaja v Ljubljani v sosednji ulici župana najlepšega mesta. Do pred 14 dni je delovalo potem pa je kar naenkrat crknilo. Menjali so modem, nastavitve pri njih, ne pomaga nič, ker so nesposobni. Poslali so tehnika GVO na teren, da preveri linijo (kaj ima GVO z LTE dostopom to je tudi vprašanje) preko bakra. Dostop do modema je 50/50, torej čisto dovolj za tako oddaljenost od centrale. LTE preko telefona ima prenos 40/20. Bolj, ko jim dopoveduješ bolj trdijo nekaj kar v praksi ne štima. Vse skupaj sem predal inšpekciji pa naj se oni zajebavajo kolikor hočejo. Ker mi obenem grozijo, da če odpovem naročniško razmerje pred iztekom pogodbe, da bom plačal razliko. Samo zamima me kdo tukaj krši pogodbo. Jaz, ki mi je onemogočen dostop do interneta ali oni, ki mi onemogočajo dostop zaradi njihove nesposobnosti.
Ok, še enkrat. Ti si strokovnjak za mreže in si ugotovil, da je pokvarjen modem in da ti ga morajo zamenjati, pa z novim ni bolje.
Da bi pa modem prestavil na kakšno drugo mesto v hiši ti pa ni prišlo pamet?
 

Tomas

Pripravnik
6. avg 2007
524
15
18
Ok, še enkrat. Ti si strokovnjak za mreže in si ugotovil, da je pokvarjen modem in da ti ga morajo zamenjati, pa z novim ni bolje.
Da bi pa modem prestavil na kakšno drugo mesto v hiši ti pa ni prišlo pamet?
Modem je na istem mestu kot je bil prejšnji ima max omrežje in ni to težava, ker oni nastavijo hitrost kolikor imaš zakupljeno