A1 Katastrofa

Tomas

Pripravnik
6. avg 2007
524
15
18
Poslal sem ti zasebno sporocilo. ;)

Nalepi se speedtest narejen s telefonom na mobilnem omrezju doma. Me zanima kak signal imas.
Screenshot 2022-07-26 at 22.22.07.jpg
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.382
957
113
Obišči stran
Zadeva je čisto preprosta. Zaradi kretenske sosede nam ne morejo zagotoviti optične povezave, ker ne dovoli prekopa preko njene parcele, ki je obenem javno dobro (cesta). Taka je pač zakonodaja, ki to dovoljuje. Zato smo prisiljeni imeti hibridni modem. To pomeni preko kabla komaj spravijo za TV, preko LTE dostopa pa internet. Ja to je realnost v tej naši državi. Je pa to zanimivo, da se to dogaja v Ljubljani v sosednji ulici župana najlepšega mesta. Do pred 14 dni je delovalo potem pa je kar naenkrat crknilo. Menjali so modem, nastavitve pri njih, ne pomaga nič, ker so nesposobni. Poslali so tehnika GVO na teren, da preveri linijo (kaj ima GVO z LTE dostopom to je tudi vprašanje) preko bakra. Dostop do modema je 50/50, torej čisto dovolj za tako oddaljenost od centrale. LTE preko telefona ima prenos 40/20. Bolj, ko jim dopoveduješ bolj trdijo nekaj kar v praksi ne štima. Vse skupaj sem predal inšpekciji pa naj se oni zajebavajo kolikor hočejo. Ker mi obenem grozijo, da če odpovem naročniško razmerje pred iztekom pogodbe, da bom plačal razliko. Samo zamima me kdo tukaj krši pogodbo. Jaz, ki mi je onemogočen dostop do interneta ali oni, ki mi onemogočajo dostop zaradi njihove nesposobnosti.

Se pravi imaš kao linijo 50/50? Zakaj potem rabiš LTE modem pravzaprav? Pač vzameš en paket preko bakra in je to to...
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Zato, ker je preko bakra komaj dovolj za TV, kaj šele za internet... kot je že napisal...
 

cat

Fizikalc
3. sep 2007
901
52
28
Imam doma na bakru (optika je samo v mokrih sanjah) 45/15 in čisto lepo delajo 3 TVji na FHD, nisi pa napisal koliko TVjev imaš sploh priklopljenih
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Madona ste trdi. Tomas je jasno napisal, da preko kabla komaj spravijo za TV. Vsi ne morejo na bakru imeti 50/50 ali pa 45/15.
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Ja če je tako, potem pa res ne vem kje je problem, da rabi še LTE. Bo moral on pojasniti :)
 

wd40

Guru
10. dec 2007
2.874
797
113
Tisti post je res malo cudno napisan. Od tehnika zmerjeno 50/50, a komaj spravijo hitrost za tv cez.
 

Tomas

Pripravnik
6. avg 2007
524
15
18
Tisti post je res malo cudno napisan. Od tehnika zmerjeno 50/50, a komaj spravijo hitrost za tv cez.
Da razložim: 50/50 je izmerjena hitrost, ki je maximalna hitrost, ki jo omogoča baker na naši lokaciji. Ker pa A1 ne zagotavlja izkoristek te pasovne širine smo bili pred leti prisiljeni vzeti hibridno zadevo. To pomeni TV po bakru in internet na LTE. Tukaj pa nastane problem, ki ga oni niso sposobni rešit. Sigurno imajo problem z njihovo opremo vendar to več kot očitno ignorirajo. Ko od njih zahtevaš, da pošljejo njihovega terenskega tehnika je izgovor, da nimajo časa in to že 14 dni. Menjali so modem letnik 2018 so zamenjali z 2018, kateri naj bi bil nov vendar to ne drži in je bil že rabljen od neke druge stranke. Ker se mi enostavno ne da več z njimi ukvarjat sem zadevo prijavil in naj se zajebavajo. Bo pa zadeva javno objavljena in me zanima njihov odziv.
 
  • Všeč mi je
Reactions: wd40

gr69

Guru
15. dec 2009
11.277
2.379
113
še v SLO - ampak komaj
Dobil boš odgovor, da zaenkrat ni načrtovana nadgradnja opreme ozr. se finančni ne izplača.
Lahko pa brezplačno odstopiš od pogodbe ali dobiš krožnik na bajto in TV preko satelita …

Vsaka podobnost s kakšno realno situacijo ni niti malo slučajna …

Na katero inšpekcijo si prijavil?
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.256
3.670
113
davorinm.wordpress.com
Da razložim: 50/50 je izmerjena hitrost, ki je maximalna hitrost, ki jo omogoča baker na naši lokaciji. Ker pa A1 ne zagotavlja izkoristek te pasovne širine smo bili pred leti prisiljeni vzeti hibridno zadevo. To pomeni TV po bakru in internet na LTE. Tukaj pa nastane problem, ki ga oni niso sposobni rešit. Sigurno imajo problem z njihovo opremo vendar to več kot očitno ignorirajo. Ko od njih zahtevaš, da pošljejo njihovega terenskega tehnika je izgovor, da nimajo časa in to že 14 dni. Menjali so modem letnik 2018 so zamenjali z 2018, kateri naj bi bil nov vendar to ne drži in je bil že rabljen od neke druge stranke. Ker se mi enostavno ne da več z njimi ukvarjat sem zadevo prijavil in naj se zajebavajo. Bo pa zadeva javno objavljena in me zanima njihov odziv.
A ti 5G lovi mogoce v tvojem kraju?
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.382
957
113
Obišči stran
Da razložim: 50/50 je izmerjena hitrost, ki je maximalna hitrost, ki jo omogoča baker na naši lokaciji. Ker pa A1 ne zagotavlja izkoristek te pasovne širine smo bili pred leti prisiljeni vzeti hibridno zadevo. To pomeni TV po bakru in internet na LTE. Tukaj pa nastane problem, ki ga oni niso sposobni rešit. Sigurno imajo problem z njihovo opremo vendar to več kot očitno ignorirajo. Ko od njih zahtevaš, da pošljejo njihovega terenskega tehnika je izgovor, da nimajo časa in to že 14 dni. Menjali so modem letnik 2018 so zamenjali z 2018, kateri naj bi bil nov vendar to ne drži in je bil že rabljen od neke druge stranke. Ker se mi enostavno ne da več z njimi ukvarjat sem zadevo prijavil in naj se zajebavajo. Bo pa zadeva javno objavljena in me zanima njihov odziv.

torej, zakaj preprosto ne menjaš operaterja?
 

Schime

Guru
22. nov 2008
1.800
626
113
Tale podatek, da je max izmerjena hitrost, ki jo baker omogoča na vaši lokaciji 50/50 je mal bull shit.
Če je to res menjaj na Telekom in boš imel tako hitrost. Samo za tako hitrost na bakru moraš biti zelo blizu centrale doma.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.397
482
83
::1/128
Ja nekaj ne štima, 50Mb/s UL na bakru more bit, kolikor je meni znano, hudo dobra linija oz zelo blizu centrale, pa da gre potem po drugi strani komaj TV čez… nevem no.