A1 Katastrofa

ahmed

Fizikalc
23. sep 2007
2.414
98
48
Preveč let se ukvarjam z mrežami in zelo dobro poznam stvari, kar pa ne morem trditi za take bedake kot si ti. Če zadeva ne deluje se lahko z glavo v zid tolčeš in ne boš nič dosegel. Nesposobni so zadevo urediti. Predlagal sem jim tudi, da dam svoj sprejemnik - anteno in svoj router (obstaja kar nekaj bistveno boljših proizvajalcev opreme). Ker na moji lokaciji druge variante ni, sem prisiljen v tako rešitev. "Smo pač v urbanem središču Ljubljane". Zanimivost je tudi, da je hibridni dostop bil hitrejši od te Ultre. V prenosniku z vstavljenim usb ključkom LTE dostopa zadeva dela brez problemov. Isti operater. Zanimivo, da z njihovo opremo pa to ne dela. Torej objasni mi, kaj je narobe, če si že pameten.
USB in Wifi sta dve popolnoma drugacne stvari, preveri HW, driverje, wifi interference itd

Za zacetek probaj se kabel v modem da vidis a je razlika (ce imas moznost)
 
  • Všeč mi je
Reactions: ynos

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.271
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Kar se mene tice nisi probal se v istem obdobju in trenutku narediti speedtest na wifi na laptopu/PCju in potem se na telefonu na tem wifi omrezju. Na isti lokaciji zraven routerja. Ne v drugem stuku ali na podstresju.
 

Tomas

Pripravnik
6. avg 2007
524
15
18
Kar se mene tice nisi probal se v istem obdobju in trenutku narediti speedtest na wifi na laptopu/PCju in potem se na telefonu na tem wifi omrezju. Na isti lokaciji zraven routerja. Ne v drugem stuku ali na podstresju.
Verjemi, da sem probal vse možne variante vendar zadeva ne deluje kot mora.
 

dinos77

Pripravnik
2. nov 2010
589
1
18
Slovenija
Pa dobr kaj ni jasno A1, zadnja leta so se občutno poslabšal na mobilni storitvi (ala signal, podatki), tv tut ni nek presežek, a oni bodo šli s 1.1 dražit. In to za 2-3€!!! Ponavad sm si mislu, ah đabe menat operaterja, pousod je isto, a zdej bom resno razmislu, da grem drugam.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Malo je moteče tudi, ko ti aktivirajo opcijo tujina za €9,99, tvoj telefon pa se sploh ne poveže na internet. K sreči so vsaj poslušni za reklamacijo. Na podpori pa so mi tudi povedali, da so imeli več takšnih dogodkov, ko se je to nehote aktiviralo.

Poleg tega pa sem prej (nekaj mesecev nazaj) poizkusil to opcijo izključiti, pa sploh ni šlo. Danes sem poizkusil še enkrat in sem končno lahko izključil.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.271
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Pa dobr kaj ni jasno A1, zadnja leta so se občutno poslabšal na mobilni storitvi (ala signal, podatki), tv tut ni nek presežek, a oni bodo šli s 1.1 dražit. In to za 2-3€!!! Ponavad sm si mislu, ah đabe menat operaterja, pousod je isto, a zdej bom resno razmislu, da grem drugam.
Tole z omrežjem pa se ne strinjam. Morda nekje na tvoji mikrolokaciji, generalno pa ogromno vlagajo. Zadnjič je nekdo objavil, da ima največjo pokritost s 5G v Sloveniji.
 
27. jan 2022
4.801
1.737
113
Tole z omrežjem pa se ne strinjam. Morda nekje na tvoji mikrolokaciji, generalno pa ogromno vlagajo. Zadnjič je nekdo objavil, da ima največjo pokritost s 5G v Sloveniji.
To dvoje pa 99,9999% ne bo držalo.
Največ vlaga Telemach, pa tudi svičanja anten je imel letos on daleč največ. Za Telekom težko trdim, ker tudi precej menjujejo in nadgrajujejo; med ostalimi tremi (A1, T-2 in Telemach) pa je Telemach daleč spredaj!
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: brane_new

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
No, se ena na temo signala. Ze vec mesecev imam na eni lokaciji izredno cudno delujoce omrezje. Nekaj casa dela na do 500 kbit/s LTE (ne, ni napaka), preostali cas pa do 50 Mbit/s. Na treh razlicnih napravah. In ni vukojebina. Ob vsemogocih urah.
 

AnžeJ56

Zelenc'
30. nov 2022
1
0
1
Če bo šlo tko naprej, da bodo na pol leta dražil storitve, mene kmal ne bo več pri A1. Sam počakam na konc vezave in grem drugam. Razmišlam da na Telemach, ker kokr sm šel čekirat se kr splača uzet paket ŠE VEČ za 17€, prvih 6mescov 1€..
 

dinos77

Pripravnik
2. nov 2010
589
1
18
Slovenija
Tole z omrežjem pa se ne strinjam. Morda nekje na tvoji mikrolokaciji, generalno pa ogromno vlagajo. Zadnjič je nekdo objavil, da ima največjo pokritost s 5G v Sloveniji.
Aja nisem omenil lokacije - Domžale in Mengeš, ki pa nista ravno mikrolokaciji. Kaj nam vsem skupaj pomaga 5G, ko pa še 4G ni tako kot bi moral biti + na iphonih dela 5G šele od 12ke naprej, a v uporabi je še zeloooo veliko predhodnih številk..
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.317
950
113
Tu gori je očitno nekaj zaposlenih na A1. Kadar koli nekaj očitamo ali pokritiziramo, se vedno isti osebki oglasijo v bran A1.
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.317
950
113
Če bo kdo šaltal na BOB, so v sosednji temi kode za 30% popust na naročnino za 1 leto.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.393
9.136
113
tale njihov support in kader je poln neznanja in podobno.. to nič ne vedo, al pa zavajajoče in napačne informacije... škoda.