A so Slovenci normalni?

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.798
2.562
113
Moj bo sedaj 18 let star (še iz študenstkih let) .....Če bom novega kupil ga bom imel vsaj 10 let oz. bo ostal v družini.

Na dolgi rok se zmeraj novi izplača. Če pogledaš 5 let stare, hočejo pa par jurjev manj kot za nove s slabšo opremo. (astre, focusi). Kakšen proceed je pa sploh... 500€ manj kot nov pa 30k km. Da v takem segmentu se sploh ne splača starga kupovat. (še posebaj sedaj ko so taki popusti)
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
39
Poznam človeka, ki doma serje v sekret na štrbunk in ima novega scenica.

Poznam človeka, ki ima po kleti položen marmor in vozi 15 let strega S klaso.

Definitivno sem raje na mestu drugega...
evil.gif


Jebeš avto...
 

medvedka

Pripravnik
26. jul 2007
553
0
16
Citat:
Uporabnik Evrofil pravi:
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
Nevem kje sem brat, povprečen Amerikanc se v življenju seli 5x, menja nevem 20 služb. Zakaj Slovenceln nebi menjaj kraja bivanja ali morda celo službe?
confused-1.gif

Ker smo slovenski zapeckarski tepci?

Pred kaksnim mesecem sem (long story) iskal nekoga, ki bi sel delat v sicer zelo junior sluzbo - idealno za prvo sluzbo absolventa, ali za nekoga, ki je under-20-something, pa bi sel malo v tujino - ampak z odlicnimi moznostmi in solidno placo v Dublin.
Poslano je bilo na 700 naslovov (studentska organizacija, pa te kolegi, pa uni znanci...)

Ves koliko se jih je priajvilo?

0.

Je pa res, da je bil en start-up. Tak, brezvezen. Google.
bonk.gif


Od takrat naprej je moje upanje v Slovencke se manjse, kot je bilo prej. Bog ne daj, kdo bo pa mamico pa ocija gledal, pa kaj se bo s kolego zgodilo, pa to je tolk dalec... Meh :S

Drugič meni reči.. Grem :D
 

V_power

Fizikalc
15. sep 2007
1.935
0
36
Ljubljana
Citat:
Uporabnik patriot pravi:

Poznam pa punnco, bolje rečeno žensko pri 35, ki za dopust vzame kredit.

pomoje je v teh časih veliko takšnih, ki za dopust vzame kredit
smirk-1.gif


to pa samo zato, da se potem lahko hvalijo, da so bili na dopustu
stupid-1.gif
 

Bitch_inside

PEPCA 2007
18. jul 2007
3.608
1
36
Ljubljana
No ja, al pa pač enostavno zato, da gredo lahko na dopust. Noben ni tako butast, da bi šel na dopust zato, da se lahko hvali, da je šel.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.643
9.307
113
Citat:
Uporabnik Bitch_inside pravi:
No ja, al pa pač enostavno zato, da gredo lahko na dopust. Noben ni tako butast, da bi šel na dopust zato, da se lahko hvali, da je šel.
Wrong. V Sloveniji je kar nekaj takšnih.
 

V_power

Fizikalc
15. sep 2007
1.935
0
36
Ljubljana
veliko jih gre na dopust v npr. egipt, turčijo, miami,.. samo zato da so jim kolegi, ki gredo na hrvaško/slovensko obalo foušljivi
smirk-1.gif


potem se pa mame hvalijo pred sodelavkami/sosedami,..., naša je pa bila na floridi
shocked-1.gif
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.246
2.312
113
Joooooooooj Pa kaj je z vami ljudje? Pa enim tukaj gori se bo ja zmešalo od varčevanja in od razmišljanja o tem koliko bodo izgubili če bodo določeno stvar kupili ter kaj se splača in kaj se ne splača
bonk.gif
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.283
2.535
113
v lokalni ostariji
se popolnoma strinjam s avtofun-.om

čeprav največkrat so najbolj pametni tisti ki bi imeli pa ne mroejo... ne na lizing ne na kredo nič...pa se tolažijo da oni nimajo nič sosed more pa najbrz (domnevajo) natepavat zelje..
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
4
36
40
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Citat:
Uporabnik V_power pravi:
veliko jih gre na dopust v npr. egipt, turčijo, miami,..

Destinacije ala egipt, turčija, tuniyija, đerba te finte, to so socialna letovanja. 10 dni tuniyije ti je ceneje ko 10 dni hrvaške,
pa še z letalom se pelješ. In tut to gre vse na obroke plačat, lahko vnaprej, v nazaj, kak hočeš, v vsakem primeru ko mi
nekdo reče da je bil v Tuniyiji, Egiptu, si mislim, revež kak te nafukajo da greš dol gledat ta podganji folk.
Ajde egipt je načeloma kul zarad zgodovine, samo tunizija, đerba,... Fajn se mejte, jaz se bom raje na jadranu na mojem
3,8m gumenjaku napil tako treba, pa mi bo tut kul.


Sicer pa raje dopust na 4 obroke plačam kot pa da sem primoran it v ankaran v šotor.


Pa kolkokrat še naj napišem, pustite jebenemu folku njihov jeben lajf.

Pa zakaj mene ne moti da ma sosed novega terenca na 7 let leasinga? Pa naj ga ma hvala bogu, sam nisem sposoben
tega. On se bo 7 let vozo pa škrtaro, jaz pa bom 7 let škrtaril pa pol vozil, kaka je razlika? Da se on že vozi.

Pa kaj če sta se soseda vrnila z L.A-ja? Naš stari gumenjak pa me pelje na številne otoke po jadranu, se mam glihtak fajn
če bi mel pa tolk dnarja da bi lahko na obroke odplačeval ameriko, bi pa tudi šel...

Pa rajn me boli kita če ma sosed novo 127 LCD-jko na 24 mesečni trajnik, meni ga ne dajo, zato bom 24 mesecev gledal
v steno, pol pa ga kupil. Kdo je v prednosti? On ga po po dveh letih enako dalje gledal ko dozdaj, le jaz tele sem ga moral
keširat. (recimo)

Pa pustite ljudi na miru, pa če jim bajto vzamejo, brigajte se raje da vam na fotokopircu v službi babe ne natepavajo medtem
ko vi spite po nočnem šihtu cel dopoldan, take stvari so bol važne kot pa kako je sosed avto kupil!
 

CebelicaMaja

Fizikalc
2. sep 2007
2.316
23
38
Citat:
Uporabnik malcomX pravi:
Pa pustite ljudi na miru, pa če jim bajto vzamejo, brigajte se raje da vam na fotokopircu v službi babe ne natepavajo medtem
ko vi spite po nočnem šihtu cel dopoldan, take stvari so bol važne kot pa kako je sosed avto kupil!

zmaga.gif
Ponavadi maš štajrske mimosunke sam tlelele se pa čist strinjam s tabo. A zdej bo pa odpiralec tega posta postavljal merila za normalnost? Pa ne sam on, ene par primerkov tle gor se razglaša za ideologe a ma za vsako temo. Vsak si lajf naredi po svoje in ga tudi tko živi. Eni se zakreditirajo pa jih čist nič ne skrbi npr. Boško pa Igor, mi pa tlelele govorimo o bogih recmo 100 ksit za stanovanje in avto pa se bomo sikiral? Sicer je pa žalostno, da se morš zakreditirat za stanovanje, zdej nas čaka še davek in kwa še??? GNILA DRŽAVA!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Jo je treba zamenjat, nujno...kje se prijavš za job v tujini, obstaja kaka agencija-evropska-svetovna, resno????

majč
 

CebelicaMaja

Fizikalc
2. sep 2007
2.316
23
38
Glede na to, da si trač pisalec, bi neki na temu znalo biti.
smile-1.gif
Ne, tebe sploh nisem tolk zasledila na forumu.


majč
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
4
36
40
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
KSZ.

Ma sploh mi ni jasno, kako gre folku v nos recimo ko si nekdo vzame hudo televizijo na 24 trajnika?

Ja pa peesda no, mesečno bo pač dajal 50e za trajnik in to dve leti, bo pa kvalitetno gledal filme še vsaj 10 let.


Rajn be boli qrac če ma kolega 127cm LCD za 2 jurja. Pa naj ima jebovas, prvič ni ga kupil meni ampak sebi,
drugič pa nebom rabil dat evra zraven k obroku, kvečemu bom povabljen na kako fuzbal tekmo, in taki ki ste
takole fauš se ne čudite če takih in podobnih vabil niste deležni. Vjetno je tu razlog a?


"Ti si f00kjen, za uro si dal xy dnarja, pa sej je samo ura!!"

Ja ti pa daš za laptop isto zumo denarja pa po treh letih ni vreden piskra tople vode, meni bo pa ura ostala
do konc živlenja. (ajde tu je drug primer, ampak kaj te [censored] briga, jaz dam, ti pa ne, ko boš pa vprašal kok je ura
pa te tut nebo nič stalo)

Motijo me osebki ki se vesijo da probleme drugih. Mam frende ki imajo leasinge, pa me prvič niti ne zanima obrok,
drugič pa tudi če je prevelik pa zarad tega negre na dopust, bmk, tak se je odločil, spoštujem njegovo odločitev,
tako on mojo, da jaz pa tolko pač nedam in tako jaz njega nimam za ne-ekonomista, tak on mene nemore met za
skopuha ki si nič ne privošči.

Nevem v mojem spektru frendov te sorte faušije še nisem začutil, ko pa jo bom, pa bom začel iskat Cancel gumbek.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.283
2.535
113
v lokalni ostariji
lej

foušija... samo foušija raste z leti... starejši ko smo so več je foušije...
ker večini ne uspe potem se pa tolažijo s: ja sej ma na lizing

ampak vsi pa pozabljajo da je lizing tud treba plačat... če ne ode avto... kamion bager...
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.246
2.312
113
Ma to je to, vsak si naj kroji življenje kakor njemu paše. Se opravičujem če sem morda dal komu vtis da se briga za druge, brez skrbi, za druge mi dol vidi, mam dost dela s sabo
grims-1.gif
ampak to je tema kjer se pogovarjamo o tem ali so Slovenci normalni ali niso. No in jaz trdim da niso saj kdo pa je normaln? Turbokapitalizem, kak naj bo človek normaln če lih kaj te nea posilijo s temi hitrimi krediti. AMPAK stvar more it do neke meje, vseeno je treba racionalno gledat na stvar. Problem ni 127tka na obroke ter dopust na obroke, pač govorimo o primerkih ko imajo 700 plače pa 395€ obroka. Se razume, sami so se tako odločili ampak pač to ni ql. Boli pa mene qurac za take, da smo si na jasnem.