A so Slovenci normalni?

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
39
Tud če imaš puf, je dobro imet par jurjev na strani za nujne primere. Če ne drugega se lahko zgodi, da je treba na hitro kupit avto, da lahko sploh hodiš na šiht.

Poznam pa punnco, bolje rečeno žensko pri 35, ki za dopust vzame kredit.
 

alter01032010

Pripravnik
1. mar 2010
300
0
16
Evo, pa je krog sklenjen!

Zato pa že večkrat omenjen stavek, da me BK, če ma "sosed" preveč pufa. Sej ga bo sam odplačal, ne?
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.391
3.789
113
davorinm.wordpress.com
Imaš tud drug ekstrem. En par, ki ga poznam...ženska se pritožuje kok je težko stanovanje kupit v Ljubljani. Skupaj imata čez 3.000 plače, odrečeta se lahko cca 1.700 na mesec.

Češ, da če vzameta kredit na 5 let, dobita samo 50 kvadratov stanovanje.

Pajebogabog, folk nima skupaj tok plače kokr data lahko onadva na stran, pa se pritožuje.
bonk.gif
 

masterr

Fizikalc
14. apr 2010
1.502
0
36
ok. Cerkno
Predno preberem celo temo, ki naj bi bila zelo zanimiva bi rekel samo to, naj delajo ljudje, kar čjo, to je njihov lajf in v to se drugi ljudje nebi smel vtikat, gleda avta imam isto mnenje, naj si kupjo vsi ferarija al pa poršeja, ampak prosim vas imejte spoštovanje do drugih, ki imajo 500, 2000 evrov vreden avto.
 
Nazadnje urejeno:

sad

Guru
24. avg 2007
20.884
9.549
113
Citat:
Uporabnik masterr pravi:
ampak prosim vas imejte spoštovanje do drugih, ki imajo 500, 2000 evrov vreden avto.
grin1.gif
V Sloveniji? Nikoli, oz. morda ko se bodo ene tri generacije zamenjale. Pri nas je tako, da ko imaš enkrat Audija, Mečko, BMW-ja je potem tako, da imaš licenco za delat sranje na cesti. Pač, se ti morajo vsi umikat, parkiraš lahko kjerkoli (no ajde, v avlo od šoping centra še ne, vsekakor so pa rumeno označena parkirna mesta spredaj namenjena samo za njih), itd....
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.884
9.549
113
Citat:
Uporabnik ceedevita pravi:
gre se za količino pufa
nesmiselno je imeti mesečni puf 1100 če zaslužiš 1200 recimo. ni pa probelm imeti 2k € pufa mesečno, če so dohodki 3 k €..
ampak pri nas ima folk 900€ calungo, pa 850 € pufa pa je še ene 3 k € v minusu...
Vidim, da niso še vsi dislektični ali zgolj počez berejo.
zmaga.gif
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Citat:
Uporabnik alter01032010 pravi:
Maci - Bitch - Leprotto - Maxi ...

lepo, lepo, še ligenj, pa talepa pikica, pa mamo lahko orgije ... juhu !!

Tistri dve na M kar odštej, ker si jih ne želiš imeti na orgiji...ta drugi dve pa tud močno dvomim, da bi se udeležili...
tongue-1.gif
 

Ateis

Guru
13. sep 2007
2.263
791
113
to, da danes uživaš nekaj kar bodo drugi, ki varčujejo mogoče šele čez 10,20 let sploh ni res. tisti, ki varčuje in nekaj kupi potem to IMA in je LASTNIK tega. tisti, ki pa na fafuing ali kredo kupuje zadeve, pa se lahko ob manjšem finančnem zlomu obriše pod nosom za vse kar ima. edina zadeva, ki je vredna pufanja je po mojem mnenju stanovanje, saj je velika verjetnost da gre cena stanovanja gor z inflacijo (torej na stanovanju ne izgubljaš), pa še vseeno je potrebno za to plačati obresti. pa seveda stanovanje ne moreš šparat 10-20-30 let in se pol vselit, ja kdaj boš pa sploh mel familijo pol, pr 50ih al kaj. pol nas pa taka kriza rukne kot zdaj pa gre cugrunt.

pri luksuznih zadevav (avto, čoln, dopusti, telefoni,...) pa je fafing/kredit neumnost, saj zadeva, ki jo odplačuješ zgublja na vrednosti, hkrati pa plačuješ še obresti in pa inflacijo. zakaj pa vsi tako zagovarjajo avto na fafing? ker je kriza privedla do tega, da je potrebno hitro prodat čim več avtov in banke so seveda z veseljem ponudile ugodne kredite, trgovci pa ugodne avtomobile. in ringlšpil se spet vrti in raja je vesela, ker ko kupi avto, kao špara. in samo v tem času je bilo možno kupit avto ceneje na fafing kot na keš. in pol se naši starši čudjo, kako je možno, da je avto ceneje odplačevat kot ga kupit na našparan denar. je pa zanimivo to, da danes z lahkoto dobiš fafing za avto 20k€, kredita za realizacijo poslovne ideje pa ne. zakaj? ker so ble banke požrešne in so dale vsakmu polapismenemu denar, ki ga v bistvu tudi one same sploh nimajo, ampak upajo, da ga bodo enkrat dobile nazaj.


seveda mora vsak pri sebi presodit kaj mu ustreza. turbo kapitalizem (danes vse, jutri nič) ali star socialitični štumf. najbrž je prava pot nekje vmes, samo zavijat je potrebno znat ne pa skoz smuk naravnost.

lp
 

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.949
311
83
tam ko se terc po tori rola
Kakor se obrneš, imaš rit zadaj. Če razumete...
Pri Slovencih avto ''mora'' biti. Pod narekovaji. Potem pa vidiš v nedeljo, ko se pripeljejo pred kafiče v novcatih Audijih in BMW. Čez teden pa peš in kisko zelje natepavajo. Razumi, kdor more. Bratranec ima 520 BMW, pa se večinoma v štandgasu vozi, da ne popije preveč... Sem ga vprašal, zakaj pa potem ima tak avto, če se potem tako vozi. Pa me je postrani pogledal...
Jaz na avto ne dam veliko, na znamko.
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
ksz

V firmi mamo studentko 19 let staro ki si je kupla nov avto na lising. Nevem da bi jest fotru reku pr 20ih da bi avto za 2Msit na moj racun, bi se smeju 2 dni skupaj.

Kreda pa samo za stanovanje, ker drugace itak nemores do stanovanja pridt.

Da bi pa avto hotu na kredo kupit pa sploh doma ne upam povedat.
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
39
Meni je ravno včeraj eden pametoval.

40 let, brez familije, dela kao nek zahteven posel, avo (Seat Leon) na kredit, stanuje pri mamici.

Po njegovo je pri teh letih skoraj nemogoče imet svoje stanovanje.
bonk.gif
 

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
Tudi sam sem mnenja, da je do stanovanja priti brez krede praktično nemogoče, razen če imaš bilokakšno zaledje s strani staršev. Avto na kredo pa tudi meni ne potegne saj ravno avomobili največ izgubljajo na vrednosti. Je pa zanimov. Sem pa tudi sam že kdaj kakšno obročno plačevanje na eno leta ali mak dve leti vzel, če sem pač rabil. Glede na to, da je šlo za obroke velike cca 30€ na mesec se nisem obremenjeval s tem, bom raje en leto šparal, če v tem obdobju stvar že dodobra lahko izkoristim (recimo kakšen objektiv). Sosed si je kakšen mesec nazaj kupil novo Astro. "Redna" cena 20k ojrov. Model vse zmenjen (no možakar star cca 60 let) s seboj gotovino pa sprašuje koliko dobi popusta na gotovino. So rekli 1000 evrov. Nato so mu svetovali, naj avto raje kupi na lizing, ker pa dobi 3000 popusta
bonk.gif
Na koncu je prišel do zaključka, da se mu ga bolj splača vzeti na lizing in tako je tudi storil, čeprav gotovina ni bila problem.
 
Nazadnje urejeno:

Maci

Fizikalc
18. jan 2010
2.989
0
36
ja tko pač je, povsod, vzel je 80/20 in je to to, po 4 mesecih lahko poplačaš in je.
 

jtfc

Guru
Izključen uporabnik
24. jul 2007
19.994
2.712
113
Citat:
Uporabnik patriot pravi:
Meni je ravno včeraj eden pametoval.

40 let, brez familije, dela kao nek zahteven posel, avo (Seat Leon) na kredit, stanuje pri mamici.

Po njegovo je pri teh letih skoraj nemogoče imet svoje stanovanje.
bonk.gif

Kaj če pa ne bi imel leona, bi imel pa vilo.....
hysterical-1.gif
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik Pakul pravi:
Tudi sam sem mnenja, da je do stanovanja priti brez krede praktično nemogoče, razen če imaš bilokakšno zaledje s strani staršev. Avto na kredo pa tudi meni ne potegne saj ravno avomobili največ izgubljajo na vrednosti.
Avto enako zgublja, ne glede kak si ga plačal.

1.) Daš vsak mesec denar stran. Čez 5 let kupiš avto.
2.) Daš vsak mesec denar. Avti imaš danes.

Ne vidim, v čem je varianta 1 boljša. Razen če res, ampak res, ne potrebuješ avta.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Ma fajni ste vi, ko planirate, da boste čez 5 let začeli potrebovati avto.

Ko sem jaz rabil avto, sem ga kupil. Kolko je šlo, plačal v gotovini, ostalo pa kredit.
Po 6 letih mi nič žal.
(avto pa pelje kot urica... čeprav je že malo občutek, da treba kmalu malo "šraufe zetegniti")
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
ksz

Itak nima veze kako avto kupis, zgubljal bo vseeno. Na lizing se dobi vecji popust ker prodajalci sodelujejo zt lizing hisami in majo tko dodatne ugodnosti.

Ampak tukaj v izvorni temi se gre zato da veliko ljudi kupuje vec kot lahko in stem namenom uporabi kredo ali lizing in jim potem za druge potrebne stvari zmanjka in stos v temu je da ce ze moras tako na knap da je tzo vsaj za stanovanje s katerim pomojem se nihce ni zgubil, kvecjemu pridobil, za pleh pa tega nemoremo rect.

In res je veliko teh pogovorov "ja mi smo pa kr novga kupil", nevem zakaj se folk kaze z avtomobili, sej vsakemu pase nov dober avto, samo kako se nekateri izrazajo k to govorijo, k da avto predstavlja vse. Taki ki pa jamrajo kako gre tezko k si kupijo vec kot lahko,pa itak zmagajo in kazejo svojo labilnost in nesposobnost, tko da s takimi skoda besed.