A so Slovenci normalni?

sad

Guru
24. avg 2007
20.884
9.549
113
Citat:
Uporabnik malcomX pravi:
Samo glej, da te ded čez 3 leta ne menja za mlajši model oz. za atraktivnejšega, sej veš kaki so moški...
Hehe, dobro jo prcaš.
evil.gif
 

tjuren

Fizikalc
19. nov 2007
2.440
1
36
Imam občutek, da si ti eden tistih, ki misli, da je vso pamet na svetu pojedel in, da je njegov stil življenja tisto ta pravo.

Maci - se imaš ti bolj fletno, ker imaš dva bmw-ja brez pufa doma, kot npr. jaz, ki imam en čisto kul soliden avto in ga plačujem 200 eur na mesec?
 

Maci

Fizikalc
18. jan 2010
2.989
0
36
tjuren, nisem tega rekla... verjamem da se imava oba fletno, mi pa trenutno več pomeni da imam v žepu 200€, pač pa včasih ne gre drugače kot imet tudi puf za avto, ker je le ta nujno zlo v današnjih časih.
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
4
36
40
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
KSZ...

Ni mi več, ker ko pa maci not vleti z njenimi gradbinskimi podvigi in kok ma če zdaj proda in kok če ju3....

kurči se z hudo parcelo kot da je sama zaslužla ta dnar. (govori o 2 stanovanjih če proda parcelo)

Mater, kok te maš tam za bežigradom? 3500m2 gradbenega. Kok tu govorima? 200 jurjakov?

Od kod??
 

tjuren

Fizikalc
19. nov 2007
2.440
1
36
Tudi jaz imam denar v denarnici, kljub temu, da imam avto na puf. Paverjemi, da imata tudi tistadva iz prvega posta te teme.
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
4
36
40
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Kolega dela pri svojem starem, vozni park da si prste ližeš. Vse krede. Pa majo da bi lahko na keš kupli ta avto ki so ga zdaj.
Pa ga niso, ker raje teh 125k dajo v druge dele posla, nekaj zgradijo=prodajo in bo iz teh 125 ratalo vsaj 150 v enem letu.

Tistega jurja leasinga pa je mačji kašel.

Če ma kdo kredit še ne pomeni da nima dnarja, raje gotovino da kam drugam kot pa v premičnino...
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.884
9.549
113
Citat:
Uporabnik tjuren pravi:
Imam občutek, da si ti eden tistih, ki misli, da je vso pamet na svetu pojedel in, da je njegov stil življenja tisto ta pravo.
Kje si pa to zasledil? Saj ti pravim, da me malo briga kako in kaj. Mi je pa zanimivo... Pač vsakemu svoje.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.884
9.549
113
Citat:
Uporabnik malcomX pravi:
Če ma kdo kredit še ne pomeni da nima dnarja,
Dobrodošel na prvo stran te debate:
Citat:
Ni toliko problem v pufu kot v velikosti pufa glede na dohodke. Če ima nekdo 500 EUR pufa in mu to pomeni 10% prihodkov to ni nič.
Problem je, kot ti puf in življenski stroški narastejo na 70% prihodkov. Pol si pa v pizd.i.
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
4
36
40
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Citat:
Uporabnik Maci pravi:
pa kaj si ti meni da bi ti morala dajat odgovore???

Ja te pa niti ne omenjaj vsega tega če se nemisliš zagovarjat.


Jaz sem tudi ta vikend nabasal pijan korito z rožami, pa tega ne razlagam po foromu ker se nerabim zagovarjat,
če bi pa razlagal bi pa se te zagovarjal tudi, ker se nerabim pa ne pišem, grem domov, naslednji dan pridem z avtom
nazaj in pokličem policijo da mi je ročna spustla in mi je po hribu v korito sp.zdo.
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
4
36
40
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Citat:
Uporabnik sad pravi:
Citat:
Uporabnik malcomX pravi:
Če ma kdo kredit še ne pomeni da nima dnarja,
Dobrodošel na prvo stran te debate:
Citat:
Ni toliko problem v pufu kot v velikosti pufa glede na dohodke. Če ima nekdo 500 EUR pufa in mu to pomeni 10% prihodkov to ni nič.
Problem je, kot ti puf in življenski stroški narastejo na 70% prihodkov. Pol si pa v pizd.i.

Ni res. če služiš 8k in maš pufa 70%, se da s tistimi 30% tut zelo solidno živet. Nena me s procenti ker
sem ravno pred mesecem naredil izpit iz poslovne matematike z gladko 8ko
smile-1.gif
 

maddog

Fizikalc
16. avg 2007
1.817
0
36
okolica MB
ksz.

Zaj nevem , vidim da vas je dosti malo zabluzilo poanto objave, ki je zacela to temo.

sad je opisal svoje razmisljanje o tem, ce je to normalno, da je nekdo tako NEODGOVOREN, da si ustvarja pufe za zadeve, ki niso zivljensko pomembni (pustimo stanovanje, NOV avto za 20k€ ni zivljenjska nuja, prav tako ne LCD televizor).

Da podam primer:
kolega dobi pred kratkim sluzbo za nedolocen cas, solidna placa po njegovem pripovedovanju, vse kul. Neke grehe iz preteklosti je zgleda da poplacal. Ker ima tezave z avtom (popravilo mogoce max 500€, lambda sonda+izpuh), se v roku 3 dneh odloci da bo kupil novo vozilo. Na leasing 7 let + da not obstojece vozilo. To ga stane 160€ na mesec.

1 dan pred nakupom me vprasa, ce mu posodim 250€ za zavarovanje, ker pac se ni blo place trenutno. Ajde ok ni panike, za 1 teden pa ze.

Naslednji teden ko je placa, vrne 130€ in pravi, da mu je davkarija odstela 600€ za avto kazni. Ok, bos dal ostalo kasneje.

Cez nekaj dni "nenadoma" dobi zahtevek po povracilu stipendije (1500€ nekje). Ko gledam ta zahtevek, vidim da je bilo obravnavano na sodiscu septembra 2009.

Ce se vrnemu k izvirnemu vprasanju: kaj zaboga dela cloveku, ki ve da je dolzan kazni + stipendijo (se zaveda da jo bo vracal, saj je imel obravnavo), da gre kupit NOV avto na 7 leasinga ?

/sarcasm ON
Point tega posta je itak, da sem mu faus novega vozila
/sarcasm OFF
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.884
9.549
113
Citat:
Uporabnik malcomX pravi:
Ni res. če služiš 8k in maš pufa 70%, se da s tistimi 30% tut zelo solidno živet. Nena me s procenti ker
sem ravno pred mesecem naredil izpit iz poslovne matematike z gladko 8ko
smile-1.gif
Težka bo. Večini takih stil življenja gladko požre tistih 30% mesečno. Tako da, poslovna matematika je eno (teorija) za prakso boš moral pa še kakšno ekonomsko zadevo in zadevo o preučevanju ravnanja potrošnikov, pa še kakšen kanček psihologije prebrat in vse skupaj povezat.
tongue-1.gif

Mi malo sličiš na mladoekonomiste:
evil.gif
vse popredalčkano, vse enostavno, ko zajebejo pa lepo rep med noge in tišina mesec dva. Potem so pa spet vsi pogumni. Realnost zna biti prasi.ca.
 

Maci

Fizikalc
18. jan 2010
2.989
0
36
lej če ti misliš, da ti meni kosti mečeš se malo motiš, jaz ti lahko mirno odgovorim tako kot je, in če misliš in se zabavaš ob tem občutku da me drkaš v glavo, se pač motiš, ker nisem več stara 15 let. si nekdo ki je popolnoma nepomemben v mojem lajfu in mi je čisto vseeno zate, zato lahko hodiš po trepalnicah, pa se ne bom sekirala zaradi tebe, lahko se ti le smejim, ker si res glih toliko butast kolikor misliš da si pameten in duhovit. duhovit si lahko za 15 in 20 letnike in za sebi enake, zame pa žal ne, ker sem daaaaaleč pred tabo, tako primitivno kot se ti obnašaš se obnašajo samo kreteni. me zanima kje boš čez 10 let, še zmeraj na alterju podrkaval, iskal sim kartice, na trdo sral in kozlal vse povsod..
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
4
36
40
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Kdo se primitivno obnaša, nekdo ki na foromu piše kako ima to in ono in oh in sploh, al drug ki se mu to zdi blazno smešno?

Pa da imam to kaj ti praviš da imaš (kje si brez krede sama fasala grunt v lj za 200k ostaja neznanka) nebi tega ravno
pohvalno govoril po foromu.

Glej ded te bo skenslal pa boš spet pristala pri mamici.

Pa nehajma ker mi ni več.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.884
9.549
113
Citat:
Uporabnik malcomX pravi:
Citat:
Uporabnik sad pravi:

Težka bo. Večini takih stil življenja gladko požre tistih 30% mesečno.

No skoraj 2,5k je še vedno dovolj za lajf, če so kot govorima vsi ostali pufi kriti...
Še enkrat: sem prepričan, da 90% takih ljudi komaj preživi čez mesec. Pa vem, da se bere perverzno ampak tako je. Saj veš, cunjice gor, potovanjce dol, masažka, maskara za 200 EUR-iča, itd. In če bi jim npr. padla plača za 1000 EUR in bi jim še zmerajo ostalo npr. 1500 EUR mesečno (kar je za normalno družino več kot dovolj) bi imeli orenk šok.
Dokaz za to, je pa tale thread. Puf do maksimuma.
 

Maci

Fizikalc
18. jan 2010
2.989
0
36
ti sam pišeš in prcaš in ti itak veš vse o meni, na živce ti grem, brez mene pa tud ne moreš.

sej če bi bil mal lepši bi se mogoče bolj prijazno pogovarjala s tabo...
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
4
36
40
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Citat:
Uporabnik Maci pravi:


sej če bi bil mal lepši bi se mogoče bolj prijazno pogovarjala s tabo...

Ko negre več teorija greš na osebnostno raven. Tut kul, lahko me žališ da sem grd. Tut sama nesmeš trdit da si lepotica.
(nisem rekel da nisi)

Samo počakaj da se Tjaša logira boš ti že vidla hudiča.