A so Slovenci normalni?

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
Citat:
Uporabnik ChaoRen pravi:
Citat:
Uporabnik ziggy pravi:
Citat:
Uporabnik Pakul pravi:
Citat:
Uporabnik halo pravi:
Skratka moje mnenje;
Za 30 let se skupaj z nekom nebi zapufal.

Kaj pa če nimaš izbire? Ker poznam primere, ker NIMAJO izbire, in takih ni malo. Govorim za stanovanja ne za razne pleh pizdarije?
Torej recimo da prihajaš iz bloka, torej nimate doma možnosti prizidka ali dvigniti bajto za en štuk, torej doma tema. Imaš ženko, ki tudi nima nobenega "zaledja". Se oba zaposlita in začneta živeti skupaj, seveda v najemu, ker za kredo itak nimaš in si je ne upaš vzeti ker si za določen čas naprimer. Torej boš na mesec dajal 400€ najemnine? Fleti so po 120k jurjev, kar pa znese kar lep obrok krede. In če nekdo nima visokih plač je pač jebiga to treba razdeliti na toliko in toliko let.

Niso posod po Sloveniji stanovanja po min. 120k. Pač ne rineš v Ljubljano/Kranj/Koper...

Kaj pa če si od tam? In tam že delaš? Nimaš neke hude izbire.

Imaš eno vrhunsko izbiro, voziš se. Ljudje se vozijo vsak dan iz MB v LJ v službo.Nevem kje sem brat, povprečen Amerikanc se v življenju seli 5x, menja nevem 20 služb. Zakaj Slovenceln nebi menjaj kraja bivanja ali morda celo službe?
confused-1.gif

Sem že dal to skozi. Iz Ljubljane sem šel v Litijo, zdaj sem spet v Ljubljani. Ker si to lahko privoščim. Prej si pa nisem mogel, zato sem vsak dan porabil dve uri na cesti. Zdaj jih lahko porabim za kaj bolj koristnega in varnega.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.375
2.415
113
O tem ravno govorim... če si ne moreš privoščit določenih stvari se pač prilagodiš. Stanovanje v Celju še lahko vedno prodaš ko se finančno okrepiš in kupiš v Lj....
 

Infernus

Fizikalc
8. jun 2008
2.301
5
38
@AvtoFun
Ja, ampak ČE ti firma plača toliko potnih stroškov ali ČE te sploh zaposlijo v Ljubljani, ker imaš stalno prebivališče denimo v Celju...
smile-1.gif


Resničen primer; prijatelj je delal v Mariboru in se je vsak dan vozil iz M. Sobote (~60km v eno smer). Moral je podpisati, da bo dobil 100eur potnih stroškov ali pa ne bi dobil zaposlitve...
 

ziggy

Fizikalc
8. nov 2007
1.133
2
36
Pravzaprav je skrajni čas, da delodajalci nehajo subvencionirat prevoz na delo. To je idiotizem brez primere.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.375
2.415
113
Infernus, ne obstaja samo 1 služba. Pač kaj se pogovarjamo... Drugače pa raje požrem nekaj za prevoz kot pa da drago plačujem najemnino.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.884
9.549
113
Fante, lahko se ti zgolj smejim. Lejga mami jaz sem slab, vendar on je še slabši in pusti me pri miru. Namesto, da bi se folk primerjal z uspešnimi, se z luzerji
.
Bravo.
cheer.gif
 

Maxi25

Fizikalc
4. maj 2009
2.341
0
36
Nisem brala ostalih komentarjev, zato se bom mogoče ponovila..

Se strinjam Sad, da je dons takšen režim. Jst vsak evro okrog obrnem, vozim 11 let star avto in vse kar imam kredita je za opremo stanovanja. Kreda je majhna. Veliko ljudi mi govori, naj si zamenjam avto. Pa hellow? Kako že? Zakaj bi se zapufala do amena, zato da lahk rečem, da imam nov avto. Moj avtoček dela in dokler bo delu, bo pri naš hiš. Zanj ne bom veliko dobila in se mi ga splača trajbat do amena. Vsak mesec dajam na stran denar - varčevanje - varčevalni računi - bla bla. Vse si planiram in hkrati si pustim tudi nekaj evrov za užitek. Tudi jaz bi rada imela nekoč hišo ali stanovnje, samo men ne bo noben ničesar dal (bilo bi super, ampak tega ni). Treba je pač mislt u naprej. Dejstvo je, da je moja kreditna sposobnost nizka - pa še to je v ozadju hipoteka, katere pa ne morm zastavt, saj nič nimam. Je pač treba drugačno pot ubrat. V vezi sem zoprna glede denarja in me fant včasih že kar čudno gleda, vendar je dojel smisel tega in je tudi on že začel upoštevati to, da kreda ni rešitev, ampak je rešitev varčevanje.

Poznam veliko ljudi na način kot si jih ti opisal in grozn je, ko ga pokličeš, če gremo na drinko, pa ti reče če pridš po njega. WTF? Pa saj maš nov avto?? Hja, nima pa za benz. Jeb.eš tak puf.

Sama se sicer ne obremenjujem z drugimi, ker mi res dol visi. Me pa motjo tisti, ki mi hodijo cmerat kok imajo pufov in da ne vejo kaj nardit. Ma prej bi mislu.
uf-1.gif
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.620
208
63
Kranj
sad: takih je ogromno......matka dela posel mobilni kreditni posrednik. folk zapufan do amena, ne na dopust je pa vseeno treba it LOLLLLLLLLLLLLLLLLL.

lizing na avto = bedarija tisočletja

vzameš puf na avto za 20k €....ok v 10 letih te pride total ajde 30k € ? pa še to sem verjetno rekel malo?

vrednost avta po 10 letih?
bonk.gif


= 2X
stupid-1.gif


edino resno se splača za stanovanje morda.....
 
Nazadnje urejeno:

alter01032010

Pripravnik
1. mar 2010
300
0
16
KSZ (da ne bo pomote)

Deca, otroci, še enkrat ponovimo že napisano: kaj, za vraga, se vi obremenjujete s tujimi pufi? Ste že kdaj plačali kak obrok za kom?
Aja, pol se pa opravičujem, če ste ga. In zakaj?
Naj bo vaš lajf samo vaš in naj bo lajf "soseda" le njegov ... pa bo šlo vse lepo skoz, pa še lepše se bomo imeli ...
In, če nekateri ne bi trošili prekomerno, bi to občutili tudi "navadni" ljudje. Pol pa, s pufom, al pa brez, ni veze. In če gre nekdo preko svojih zmožnosti, tudi prav. Pomembno je, da ne grem jaz in moja familija. In ravno zato živimo lepo, v novi bajti, pred hišo je pa avto srednjega razreda. In kaj zdaj? Naj grem živet v garsonjero in se vozim s fičkom samo zato, ker mi je nekdo fovš? Al mogoče zato, ker mam tud kak puf? Če ga mam, recimo ...
evil.gif
 
Nazadnje urejeno:

sad

Guru
24. avg 2007
20.884
9.549
113
Nisi bral vsega, a ne? Ni point v pufih.
Point je v tem, da opažam, da je vedno več folka, kateri enostavno gre vedno do maksimuma in čez s pufi. Prej sem mislil, da tega v Sloveniji ni toliko, zadnje čase pa opažam, da je vedno več. In me je zanimalo kako in kaj. Očitno je to trend tudi b Sloveniji.
 

Infernus

Fizikalc
8. jun 2008
2.301
5
38
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
Infernus, ne obstaja samo 1 služba. Pač kaj se pogovarjamo... Drugače pa raje požrem nekaj za prevoz kot pa da drago plačujem najemnino.

V Prekmurju jih sploh ni... žal.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.464
2.780
113
v lokalni ostariji
chao: ne ne kr dobr voham da so tukile eni fuuuuuuuul fouš... ker si dva pač res da na račun krede ampak verjameta vase, privoščita nekaj... eni pa ne... in sedaj foušija...

kaj je pametno? hja, 40 let nazaj bi jih ogromno pufe vzel ČE bi si upal... ker sedaj, tisti ki so jih nekaj imajo (ja inflacija je požrla... samo to niso vedeli ne eni ne drugi)...
 

alter01032010

Pripravnik
1. mar 2010
300
0
16
Motiš se, prjatu. Bral sem vse, do zadnje pikice. Na splošno imaš point v tvojem prvem postu, ampak debata je že zašla do te meje, da sem moral odgovort nekaterim, ki se pač malo preveč obremenjujejo s tem.
In ja, res je, danes pač moraš bit uspešnejši, kot je "sosed", pa neglede na to, kolikšen davek plačaš na to ...
K sreči nisem nagnjen k temu, ampak živim pa prav lepo.
Sam včasih si moram še koga najt za kak
nahrung002.gif
, pa je dan popoln.
 

tjuren

Fizikalc
19. nov 2007
2.440
1
36
Citat:
Uporabnik sad pravi:
Nisi bral vsega, a ne? Ni point v pufih.
Point je v tem, da opažam, da je vedno več folka, kateri enostavno gre vedno do maksimuma in čez s pufi. Prej sem mislil, da tega v Sloveniji ni toliko, zadnje čase pa opažam, da je vedno več. In me je zanimalo kako in kaj. Očitno je to trend tudi b Sloveniji.

Pa če mata 2 jurja na mesec, si komot privoščita puf za stanovanje pa še en kredit za avto. Če je avto 300 eur in stanovanje 700 eur jima ostane še 1000 eur za sprot. Kaj tebi ni jasno? Ne rečem, da ima nekdo 500 eur plače in da 300 odtega za avto, ampak kar ti pišeš je pa ulala.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.884
9.549
113
Si malo spregledal, da imata 2 jurčka sedaj, ko je en zaposlen za določen čas. Potem sta (v slabem primeru spet na 1,2 jurčka, če sploh, v zelo slabem primeru pa na 700 euričih). Kreditek je pa 23 let. Hm...
 

tjuren

Fizikalc
19. nov 2007
2.440
1
36
In s čim sem jaz na boljšem, ker nimam kredita za stanovanje, plačujem pa 400 mesec vsak mesec, poleg tega, da nič ni moje?

Osebno zamenjam takoj za 400 eur kredita.
 

ziggy

Fizikalc
8. nov 2007
1.133
2
36
Najemnina v veliko primerih (recimo v hiši) v primerjavi z lastništvom niti ni draga. Kar računaj koliko te stane vzdrževanje objekta, davki in ostalo...
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.884
9.549
113
Ker se mi ne da več, bom samo še copy/pastal:
Nisi bral vsega, a ne? Ni point v pufih.
Point je v tem, da opažam, da je vedno več folka, kateri enostavno gre vedno do maksimuma in čez s pufi. Prej sem mislil, da tega v Sloveniji ni toliko, zadnje čase pa opažam, da je vedno več. In me je zanimalo kako in kaj. Očitno je to trend tudi b Sloveniji.
In potem folk dobi možnost, da kredo vsaj malo zniža, ampak se namesto tega spet zapufa do vratu.