A so Slovenci normalni?

Maci

Fizikalc
18. jan 2010
2.989
0
36
Jap, zdaj je puf do maksimuma in puf za vsako stvar
smirk-1.gif
, nihče ne misli na to, da je včasih treba imet na lagerju kakšen kupček, da je kdaj kaj bolj pomembnega kot nov LCD, ampak zaradi LCD-ja in ostalih bedarij ni več kreditno sposoben... kaj če se kaj zgodi, da nekdo zboli, se mu kaj zgodi ... in je na bolniški 3 mesece. Kakšna plača je?

Kredit na kredit, kolikor se da, pa jamBrat kako so težki časi
stupid-1.gif
.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.375
2.415
113
Mah večina ljudi ne razume. Ne pozna besede riziko. Kot je nekdo omenil 2 jurčka ni dovolj za kredo stanovanje in avta? Seveda je dovolj, prek dovolj. S 1000 komot shajata dva ampak kaj boš v primeru da en ali celo dva izgubita delo... Morda en zboli, kar koli...
 

tjuren

Fizikalc
19. nov 2007
2.440
1
36
Citat:
Uporabnik sad pravi:
Ker se mi ne da več, bom samo še copy/pastal:
Nisi bral vsega, a ne? Ni point v pufih.
Point je v tem, da opažam, da je vedno več folka, kateri enostavno gre vedno do maksimuma in čez s pufi. Prej sem mislil, da tega v Sloveniji ni toliko, zadnje čase pa opažam, da je vedno več. In me je zanimalo kako in kaj. Očitno je to trend tudi b Sloveniji.
In potem folk dobi možnost, da kredo vsaj malo zniža, ampak se namesto tega spet zapufa do vratu.

V tvojem primeru v prvem postu ne gre za pretiravanje inpika.
 

Maci

Fizikalc
18. jan 2010
2.989
0
36
Danes zelo hitro človek ostane brez službe in tudi iz danes na jutri je ne najde, in tistega ki ti je dal kredit ne zanima, če imaš ali nimaš, plačevati moraš, ali pa ostaneš brez... ampak folk razmišlja za danes, morda še za jutri, ampak veliko jih pozabi mislit za čez 1 mesec, pol leta...

btw

Raziskave so pokazale, da povprečni Slovenec išče službo leto in pol in da povprečni slovenec živi z 4€/dan...
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.884
9.549
113
Citat:
Uporabnik tjuren pravi:
V tvojem primeru v prvem postu ne gre za pretiravanje inpika.
Zmenjeno. In ker sem potem v naslednjih odgovorih razjasnil točno kaj me zanima, predlagam da se sedaj tega držimo.
wink-1.gif
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
4
36
40
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Citat:
Uporabnik sad pravi:
Fante, lahko se ti zgolj smejim. Lejga mami jaz sem slab, vendar on je še slabši in pusti me pri miru. Namesto, da bi se folk primerjal z uspešnimi, se z luzerji
.
Bravo.
cheer.gif


Ja pa če se pa vtikuješ v njun lajf. Model je napredoval v službi, pa je rekel da si bo kupil avto.

Ja zakaj pa ne. Ko leasing več nebo šel, bo pa prodal avto. Ajde 20k avto za par "v razvoju" je malo dosti, sploh če zadaj
stoji hiša ki še ni odplačana.
Ampak ona2 pač nekaj kupita in to mata, za primerjavo pa ti dajem druge, ki nimajo 0 od tega, res da niso nič dolžni, samo
nimajo pa tudi niti garsonjere pri 35ih letih, ker so lahko doma pri starih v zgornjem štuku.

Pa naj mata kredo, trajnike, leasing, bodo jima pa avto bek vzeli pa kaj, če jima ga bodo.

Nevem stari, mam x kolegov ki imajo hude leasinge, hude kredite za stanovanja, pa pomislim ne da bi se v to
zaletaval "kak so neumni" kak leasing majo, pa naj majo, jaz sem večje revšče ki nemorem dobit velikega leasinga,
kot pa nekdo ki ga lahko dobi.

Če je nekomu fleš v živlenju da ma hudo bajto pa avto, pa makar gaga obtem, pa naj ima. Samo čez 10 let bo on mel
svojo hišo, v kateri biva že 10 let, ti boš pa čez 10let komaj imel našparano za tako hišo.

Da ne govorima o tem, da so nepremičnine v teh 10ih letih šle že gor za ohoho...
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.884
9.549
113
Nič se ne vtikujem v njun lajf, kar sem tudi jasno napisal.

Khm, napredovanje. Nič ne vem o tem, on pa tudi ne...

Torej, zgoraj so bili omenjeni TRIJE primeri kot predstavitev, kaj me zanima. Odgovore sem že dobil, očitno je takih v Sloveniji zelo veliko.

In se strinjam s tabo v celoti: njun lajf, njun avto, njuni dolgovi. Dokler se to mene ne dotika, mi dol visi za vse. Jima je pa kristalno jasno, da ne bom poslušal kakršnegakoli jamBranja z njune strani, kako je življenje težko. To pravico sem si pa vzel.
smirk-1.gif
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Zakaj bi me brigal puf soseda?
A ne slediš dogodkom?
Ker je nekaj sosedov imelo preveč pufa (amerika, poglej na atlasu
wink-1.gif
) je zdaj cel svet v sp. organu. (oz. par let nazaj, trenutno pa grki...

Folk vpliva na okolje (in obratno).

Če sosed zažge svojo bajto, bi zraven tudi tvoja hitro gorela. Ne moreš reč "Kaj me briga, s svojim lahko on počne kaj 'če".

Sicer pa velja, dokler ni pretirano, ni panike. Č ima smisel, sam tudi vzamem posojilo (in ga tudi sem).
Da pa bi imel tričetrt plače za dolgove...
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
4
36
40
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Če si zdaj komaj ugotovil da je takih pri nas dosti, pol si malo pozen. Taki obstajajo že 20 let oz. odkar je možno dobivat
hipotekarne in druge kredite.

Pa boš videl da ti nebota jam.rala. Mi delujeta preponosna s tako nepremičnino in takim avtom.


Ona 2 sta v klasi isto ko naša maci, 3je bmji pri hudi hiši, in to vse pri manj kot 25ih letih.

Samo ona nima kredita. Pa tut tolk dnarja nima ker sprašuje kiro prenosno klimo. No ta klima bo na medvodah v najmeniškem
stanovanju. Tisto mata da sta bližje službi.

Nebota ti pojam.rala nikol.

Ti pa tut nisi pravi prijatelj če to razlagaš po forumu, pred njima si pa tiho oz. ne poveš mnenja, tukaj pa ga imaš - negativnega.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.884
9.549
113
Tukaj ni problem v ljudeh, ampak v sistemu, kateri jim je to omogočal. Namreč dajat kredo brezposelnim in brez kakršnegakoli imetja z nekajletnim zamikom odplačevanja glavnice je čista naumnost. To bi moral sistem onemogočat. Isto, kot so Bavčarji in ostali dobili kredo na svoje ''dobro ime''. To bi morali odgovorne v bankah postrelit, ker očitno niso sledili načelom dobrega gospodarjenja. Oz. bi jim moral sistem to preprečit.

Sicer pa, če recimo sosed crkne pod dolgovi pa morda jaz pridem poceni do njegovega stanovanja/parcele/bajte.
evil.gif
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.884
9.549
113
Citat:
Uporabnik malcomX pravi:
Ti pa tut nisi pravi prijatelj če to razlagaš po forumu, pred njima si pa tiho oz. ne poveš mnenja, tukaj pa ga imaš - negativnega.
Da si ne boš kaj naredil. Citat iz prvega posta:
Citat:
Sem jim pred takimi neumnostmi hotel malce svetovati, vendar sem ugotovil, da bo brez problema.
Citat:
Pa boš videl da ti nebota jam.rala.
To pa 100% drži. Veš kako vem? Ker ju po prvem stavku odjeb.em.
evil.gif
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
4
36
40
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Citat:
Uporabnik stein pravi:
Č ima smisel, sam tudi vzamem posojilo (in ga tudi sem).

Pa pravilno! Kako si pa danes češ kupit nepremičnino?

Živet v najemniškem in šparat za hišo? Maš 30 let kaj šparat.

Te pa raje komaj živim 10 let, pa po teh letih nekaj imam. 10 let hitro mine in dosti se spremeni,
hitro se napreduje v službi, najde druga boljša, kaka diploma pade...
 

tjuren

Fizikalc
19. nov 2007
2.440
1
36
A če pa nimaš kreita za SVOJE stanovanje pa lahko jamBraš kako je življenje zajebano??? In ja, je zajebano, pa nisem zapufan, samo avto plačujem, kako bom pa do SVOJE nepremičnine pa mi še ni jasno.

Kakšne prbijaš, onadva ne smeta jamBrat, ti pa lahko al kako? Al noben ne sme?
13.gif
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
4
36
40
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Citat:
Uporabnik sad pravi:
Citat:
Uporabnik malcomX pravi:
Citat:
Pa boš videl da ti nebota jam.rala.
To pa 100% drži. Veš kako vem? Ker ju po prvem stavku odjeb.em.
evil.gif

Prej sem mislil da nisi pravi prijatelj, zdaj pa vidim da definitivno nisi.

Prisluhnit nekomu ki ima težave pa res ni tako težko, in mu lahko kvečemu poveš da ima to kaj je sejal.

Če jima že moreš kaj rečt takega...
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.884
9.549
113
Mah, jeb.a. Imaš prav, hinavec sem, nisem pravi prijatelj, pa še zavidam jima.
cheer.gif
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.884
9.549
113
Citat:
Uporabnik tjuren pravi:
A če pa nimaš kreita za SVOJE stanovanje pa lahko jamBraš kako je življenje zajebano??? In ja, je zajebano, pa nisem zapufan, samo avto plačujem, kako bom pa do SVOJE nepremičnine pa mi še ni jasno.

Kakšne prbijaš, onadva ne smeta jamBrat, ti pa lahko al kako? Al noben ne sme?
13.gif
Predlagam, da si še enkrat prebereš kaj sem zgoraj copy/pastal.

Ja, odjeb.al ju bom ob prvem znaku jamBranja. Zakaj? Zato, ker sem jima PREDEN sta šla v to točno detaljno opisal tveganja in morebitne posledice. 2x in obakrat sta naredila točno obratno. Sedaj se ne trudim več z nasveti, sta dovolj stara. In če nekomu svetuješ PREDEN se nategne in naredi obratno, potem imam pravico odjeb.at ju. Oz. tudi če je nimam, me boli kur.ac. Si jo bom sam vzel. In to sem jima dal vedet.
wink-1.gif
Sicer pa imata dovolj drugih okrog, da bosta imela komu jam.rat.

PS: Sem to že doživel pri kolegu (bivšem) in lahko rečem zgolj: been there, done that, fuc.k them.
priden.gif
Življenje postane takoj lepše.