A so Slovenci normalni?

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.358
967
113
Titograd
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
lej

foušija... samo foušija raste z leti... starejši ko smo so več je foušije...
ker večini ne uspe potem se pa tolažijo s: ja sej ma na lizing

ampak vsi pa pozabljajo da je lizing tud treba plačat... če ne ode avto... kamion bager...

Itak, lizing, pušing, whatever..... je tudi treba odplačat. Ne znam si predstavljat da bi nek povprečen nov avto lahko skeširal (če misliš avto imet kar nekaj let, se splača vzeti novega) ali pa bajto, stanovanje. Je pa brat preko študenta pred leti avte vozil vstran tistim, ki niso zmogli odplačevati..... pa je par poštenih makin odpeljal, bil pa avto nemalokrat več vreden kot vse ostalo pri bajti
crazy1.gif
pa nasploh je bilo kar dosti dela.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.246
2.312
113
Še enkrat, stanovanje/hiša na kredit VSEKAKOR ampak če si zmožen. Veš kake suze so potem, pa vsi lopovi pa barabe pa pravna država ko pride do deložacij, pa POP TV pa kamere pa vsi z glavami kimajo in ne morjo verjet novinarji in človeka dostojno življenje ja... Tako je to veš.
 
Nazadnje urejeno:

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik malcomX pravi:

Ma sploh mi ni jasno, kako gre folku v nos recimo ko si nekdo vzame hudo televizijo na 24 trajnika?

Ja pa peesda no, mesečno bo pač dajal 50e za trajnik in to dve leti, bo pa kvalitetno gledal filme še vsaj 10 let.

Meni je to boljkone vseeno. Ampak ko pa ta osebek pride po petem mesecu prosjačit za 100 EUR "do naslednje plače", pol pa mi ne more biti vseeno.
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
4
36
40
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Isto sedaj dela kolega, ampak dela za banko in hodi po avte k strankam ki vedo da prideš po avto.


Pa pravi da vozi vse sorte avtov od vseh sort ljudi, res je največ takih ko se mu pomalem bajta podira pa ima
zunaj novo a3, je pa tud dost takih ko pred bajto stojita dva zares prava avta, on pa jim odpelje twingota.

So pa baje avti "revežev" naprimerno lepše ohranjeni in bol čisti. Bogatuni imajo večinoma zapuščene in nevzdrževane avte.

Pa ogromno je tudi totalk, ko folk razbija avte načrtno. Hitro se po listinah vidi, zamudi maj, zamudi junij, plača maj, zamudi september,
plača, spet zamudi, zamudi, totalka. Sicer nevem kaj s tem rešijo ampak tega je ogromno.

Veliko jih polomijo na hrvaškem ko so "na poti".
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.246
2.312
113
Citat:
Uporabnik malcomX pravi:
hodi po avte k strankam ki vedo da prideš po avto.

Bedaki, avto moraš sam peljat nazaj, za prihod po avto pa ti kasirajo tudi do 500€.
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
4
36
40
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
Citat:
Uporabnik malcomX pravi:
hodi po avte k strankam ki vedo da prideš po avto.

Bedaki, avto moraš sam peljat nazaj, za prihod po avto pa ti kasirajo tudi do 500€.

Odvisno, lahko tudi več. Ampak če je nekdo normalen da se da z njim zmenit, pa da ma recimo službo pa da mu ravno
ne hodiš tja avta jemat, pač pride na dom, ključi so na dogovorjenem mestu in taki majo tut zastonj.

Še vedno pa boljše tisti en obrok stisnit pa avto prodat v lastni režiji...

Oni ko pridejo po avto nenajavljeni imajo rezerven ključ ali kako ne? Ko sem jaz lizingiral sem mel oba ključa.
Samo v primeru da ne vrneš avta ti pol lahko tudi obesijo odtujitev vozila in same probleme ti namečejo...
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.246
2.312
113
Koliko vem že kar nekaj časa leasing nima več nobenega ključa, po besedah človeka ki sklepa leasinga na enem izmed večjih leasingov menda prav zaradi različnih zlorab...
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.610
9.279
113
KSZ: fajn se razvija post. Jeba je zgolj, da sem par dni starejši in foušija še bolj tolče na dan.
evil.gif

Ene parkrat sem že copy/pastal kje vidim problem, ampak ker je očitno pol alterja dislektičnih niti ne pričakujem, da boste to razumeli.
Še enkrat na hitro: ni problem kreda/leasing/fafing dokler je to v normalnem razmerju z dohodkom. Problem nastane, ko je tega npr. 70% in ko folk dobi možnost to zmanjšat, pa vse kar naredi je to, da se spet zapufa do maksimuma za brez veze.

Ajde, zdej pa naprej o foušiji, leasingu za 50 EUR na mesec, itd....
cheer.gif
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.270
2.506
113
v lokalni ostariji
avtofun: lepo se z avtovleko naloži vozilo. naroči nov kpl ključev (ker u bistvu leasing hiša je lastnik...) in zadeva rešena... se ne sekirajo kaj preveč... stroški so pa ogromni...
 

Maci

Fizikalc
18. jan 2010
2.989
0
36
Leasingi nimajo več ključev. Morda za vozila višjega cenovnega razreda.

Ko te tretjič opomnijo jih ne zanima več. Odvzem stane 1000€.

Zaposlen na leasingu, za odvzeme vozil, je rekel da se je v letu 2008 povečal odvzem vozil neplačnikom za 30% (takrat sem z njim govorila, zdaj je morda spet drugače).

Ljudje se ne zavedajo, da če daš nič ali polog do nekje 20% za nov avto in ti tega vzamejo po enem letu, ali dveh, ker ga ne moreš več plačevat, da je treba ponavadi še kar nekaj doplačat, da sploh leasing zapreš...
uf-1.gif
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.270
2.506
113
v lokalni ostariji
je pa še nekaj: leasing hiše so zelo fleksibilne preden odvzamejo vozilo...

od reprogramiranja do moratorija... samo treba se je it pogovort z njimi... nobeni leasing hiši ni v interesu avtomobile pobirat...

in kaj sm jst napisal? ni ključev. pride avtovleka ga naloži skipa na parkingu naročijo nove ključe, leasingojemalec pa plača 1000€ ali več za odvzem... potem pa še avto prodajo konkretno pod ceno tako da na koncu ostaneš brez avta pa še doplačevat moraš...
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
je pa še nekaj: leasing hiše so zelo fleksibilne preden odvzamejo vozilo...

od reprogramiranja do moratorija... samo treba se je it pogovort z njimi... nobeni leasing hiši ni v interesu avtomobile pobirat...

in kaj sm jst napisal? ni ključev. pride avtovleka ga naloži skipa na parkingu naročijo nove ključe, leasingojemalec pa plača 1000€ ali več za odvzem... potem pa še avto prodajo konkretno pod ceno tako da na koncu ostaneš brez avta pa še doplačevat moraš...

ok, brez zamere..nabijaš. avto se ne proda nič pod ceno. pika.
 

Maci

Fizikalc
18. jan 2010
2.989
0
36
Odvzet avto lahko dobiš po smešni ceni, ponavadi ga prodajo tudi glih toliko, da se ga znebijo in ga zaprejo, če imaš vezico ali dve pač lažje prideš do njega.
 

maddog

Fizikalc
16. avg 2007
1.817
0
36
okolica MB
Citat:
Uporabnik sad pravi:
KSZ: fajn se razvija post. Jeba je zgolj, da sem par dni starejši in foušija še bolj tolče na dan.
evil.gif

Ene parkrat sem že copy/pastal kje vidim problem, ampak ker je očitno pol alterja dislektičnih niti ne pričakujem, da boste to razumeli.
Še enkrat na hitro: ni problem kreda/leasing/fafing dokler je to v normalnem razmerju z dohodkom. Problem nastane, ko je tega npr. 70% in ko folk dobi možnost to zmanjšat, pa vse kar naredi je to, da se spet zapufa do maksimuma za brez veze.

Ajde, zdej pa naprej o foušiji, leasingu za 50 EUR na mesec, itd....
cheer.gif

Kar pomeni, da so Slovenci ne le da niso normalni, so se funkcionalno nepismeni
zmaga.gif
 

AndrejK

Fizikalc
7. sep 2007
1.279
3
38
SI
Citat:
Uporabnik Maci pravi:
Leasingi nimajo več ključev. Morda za vozila višjega cenovnega razreda.

Zanimivo. Avto sem kupoval letos in rezervni ključ je ostal na leasingu. Pa ni avto višjega cenovnega razreda. Lizing je bil seveda zaradi "ugodnosti", po dveh mesecih pa odplačan. Klinc, človek se čudno počuti, če ve, da je drugi ključ avtomobila v rokah nekoga drugega...

Glede teme - za stanovanje imava kredit. Žal nimava zaledja. Pa gre. In tudi marsikatero dobrino raje kupiva na 10, 12, 24 obrokov, prihranki so pa za "hude cajte". Nikoli ne veš, kaj in kdaj te doleti, pa potrebuješ "pričarati" par jurčkov.
Moj "moto" je, da imam za cca 6 mesečnih prejemkov na strani... Za primer, da kdo od naju izgubi službo. V IT-ju v pol leta, če si količkaj sposoben, dobiš službo. Sicer pa fiksni stroški hitro nanesejo 2/3 prejemkov ali pa še malenkost več, vendar se mi zdi, če je tista 1/3, ki ostane v višini minimalne slovenske plače, se pa že da preživeti, kajne
smile-1.gif
 

Maci

Fizikalc
18. jan 2010
2.989
0
36
Ja tudi možno, odvisno od leasinga do leasinga. Jaz sem delala z parimi pa nikjer ni ostal ključ.