2013 FORMULA 1 PETRONAS MALAYSIA GRAND PRIX

Diablo

Fizikalc
19. jul 2007
5.360
3
38
Webber je bil malo naiven, valjda ga bo mali popucal če bo le možnost, sicer je kar dobro stisnil ob steno vetlla (baričelo bi si zagotovo dal majico tiskat od jokanja)..pa vseeno je malemu zneslo.

Rosberg in Hamilton pa sta 2/3 zelo dobro vozla, potem pa padec forme - pnevmatik verjetno. Mercedes je dve stopničke boljši avto kot lani, letos upam, da se bodo še kar tepli za zmage, stopničke pa zagotovo.
 

INKVIZITOR

Archbishop
3. apr 2009
3.516
5
38
Pa sej ne samo na mokrem...odnašal zadek sm pa tja cel cajt...
bonk.gif
 

INKVIZITOR

Archbishop
3. apr 2009
3.516
5
38
Valda, 3X hura za inžinerje... DRS pa si glih 3 km/h hitrejši kot un pred tabo
bonk.gif


Nastavitev zadnjega dela dirkalnika pa zgleda iz priročnika K.I.T.T-a
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Še dobro, da od danes naprej ne spremljaš več F1, da ne bomo več brali tvojega kozlanja...
 

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
Citat:
Uporabnik NigelM pravi:
Rosberg je dobil prepoved napadanja Hamiltona. Hamiltonov pace je bil nižji od Rosbergovega. O kakšnem rasturu je torej govora?

Ali če se spustim na tvoj in še kakšen nivo: lahko je Hamiltonu, ko mu je šumi tri leta avto razvijal
hysterical-1.gif

Rosberg je dobil prepoved napadanja Hamiltona, ker je Hamilton dobil prepoved hitre vožnje. Z drugimi besedami - oba sta morala šparat materjal, ker Mercedes boli kita za to ali je 3. Rosberg ali Hamilton. Hamilton IN Rosberg razturata glede na lansko sezono in predvsem glede na lanske napovedi strokovnjakov iz alterja
wink-1.gif


Jaz sem komentiral tvojo izjavo, tako da ne vem kaj men zdaj podtikaš šumi obsedence (v eno ali drugo smer). Težko pa zanikaš dejstvo, da je Mercedes od lanske sezone naredil največji napredek. Zakaj je temu tako so različna mnenja, ampak očitno Hamilton stvari ni poslabšal
wink-1.gif
 

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
4
36
ena vas naprej od Jest-a
Citat:
Uporabnik wacko pravi:
Citat:
Uporabnik NigelM pravi:
Rosberg je dobil prepoved napadanja Hamiltona. Hamiltonov pace je bil nižji od Rosbergovega. O kakšnem rasturu je torej govora?

Ali če se spustim na tvoj in še kakšen nivo: lahko je Hamiltonu, ko mu je šumi tri leta avto razvijal
hysterical-1.gif

Rosberg je dobil prepoved napadanja Hamiltona, ker je Hamilton dobil prepoved hitre vožnje. Z drugimi besedami - oba sta morala šparat materjal, ker Mercedes boli kita za to ali je 3. Rosberg ali Hamilton. Hamilton IN Rosberg razturata glede na lansko sezono in predvsem glede na lanske napovedi strokovnjakov iz alterja
wink-1.gif


Jaz sem komentiral tvojo izjavo, tako da ne vem kaj men zdaj podtikaš šumi obsedence (v eno ali drugo smer). Težko pa zanikaš dejstvo, da je Mercedes od lanske sezone naredil največji napredek. Zakaj je temu tako so različna mnenja, ampak očitno Hamilton stvari ni poslabšal
wink-1.gif
Glede boldanega - poglej nazaj v kakšnem kontestu je bil omenjen "rastur"

Hamilton in Rosberg sta bila na isti dirki z enakim avtomobilom. Hamilton je s svojo vožnjo toliko uničil dirkalnik, da je moral "varčevati z materialom". Rosberg je bil s svojo vožnjo primerlivo hiter, hkrati je dovolj očuval dirkalnik, da mu na koncu ni bilo treba varčevati. Zakaj mora biti sedaj Rosberg kaznovan za Hamiltonovo nesposobnost? Mar se kakovost dirkača ne meri tudi po tem, da je sposoben do cilja pripeljati dovolj ohranjen avto

Menda si razumel sarkazem glede šumijevega razvoja dirkalnika.
 

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
Pa o kakšnem uničenem dirkalniku ti bluziš?
bonk.gif
Mercedes je imel zelo našponano taktiko z gorivom, kar so povedali tudi v moštvu, mogoče bi bilo pametno, da stakneš kakšen info o F1 še kje drugje kot pri Mirsadu.

Še enkrat - jst sem komentiral tvojo izjavo, da ga moštveni kolega ni smel prehiteti. Ta prepoved pa ni bila potrebna zato, ker bi hoteli, da Hamilton stoji na stopničkah, ampak zato ker sta OBA morala varčevati z materjalom. Po tvoji genialni logiki bi verjetno dal ukaz, da naj Hamilton spusti naprej Rosberga in potem v vlakcu, varčno, oba peljeta do cilja. Kje je point? To, da Red Bullov ne bodo ujeli so vedeli še hmalu po zadnjih postankih, zakaj bi potem še spreminjal vrstni red? Rosberg ni bil kaznovan, imel je samo to nesrečo, da je v zadnji del dirke pripeljal za Hamiltonom. Tudi če bi prehitel Hamiltona 8 krogov pred koncem se niti odlepit ne bi smel od njega, ker bi moral varčevati z materjalom.

Drugače pa sem pri tebi že parkrat določene izjave vzel kot sarkazem, pa se je potem izkazalo da misliš resno, tako da sem zdaj bolj previden.
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.541
1.008
113
ajde, zdej pa ze bluzis. valda da je nico hotu naprej, sploh k je bil hitrejsi in stopnicke so le stopnicke. problem je k ni smel in to mi gre res na kito, da ni za povedat. sej navijam za hamija ampak danes bi ga mogu nico snet, pa ni smel. lewis je sam kriv da je zradiral gume, to z bencinom se mi zdi mal za lase prvlecena. pa tud ce je res, sami so si krivi. take f1 si res ne zelim ker me oropa vsega dirkaskega uzitka. resno, to vse skup ni vedno pol pizde hladne vode... varnost varnost in podobno, nej jih za ps2 posedejo pa nej tam pol vlakce vozjo...
 

SpidiGonzalez

Fizikalc
2. sep 2007
3.318
2
36
Največje legende so pri williamsu. Lani so "kalili" onega šalabajzerja Botoksa, češ kako dober je. Papak maldonado pa tudi še kar vozi.
bonk.gif
Golazen smrdljiva, nekoč top moštvo ko sem še za Hilla in Villeneuva navijal, danes pa daleč najbolj šalabajzersko moštvo v F1. Maldonada vidiš da je nesposoben po faci, Bottas pa zgleda da ima še mleko pod nosom, mamin sinko, pomojem se še z motokultivatorjem na njivi ubije. Iz leta v leto bolj smrdijo, goveda ena. Od A do Ž.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.723
6.904
113
ksz...

evo, zdaj pa ta bedna 3 tedenska pavza, da se bodo glave ohladile. Namesto, da bi bla takoj naslednji vikend nova dirka, da se stopnjuje napetost! ker edino tako je še lahko zanimiva F1, da se moštveni kolegi jebejo v glavo, drugače je patetika
smile-1.gif
 

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
Citat:
Uporabnik Najbolji pravi:
ajde, zdej pa ze bluzis. valda da je nico hotu naprej, sploh k je bil hitrejsi in stopnicke so le stopnicke. problem je k ni smel in to mi gre res na kito, da ni za povedat. sej navijam za hamija ampak danes bi ga mogu nico snet, pa ni smel. lewis je sam kriv da je zradiral gume, to z bencinom se mi zdi mal za lase prvlecena. pa tud ce je res, sami so si krivi. take f1 si res ne zelim ker me oropa vsega dirkaskega uzitka. resno, to vse skup ni vedno pol pizde hladne vode... varnost varnost in podobno, nej jih za ps2 posedejo pa nej tam pol vlakce vozjo...

Saj sta se Rosberg in Hamilton prehitevala par krogov, pa se Rosberg ni mogu oddaljit. Kar pa niti nima veze - v vsakem primeru ga Hamilton ne bi zastonj spustil naprej in bi se boril do konca, kar pa lahko privede do nesreče in tega Mercedes očitno noče. Zdej če si kdo želi, da se moštven ukaz o neprehitevanju spremeni v ukaz o spuščanju, pa tud ok. Dejstvo pa je, da Mercedes v zadnjem delu dirke ne bi imel šans proti Red Bulloma, zato je škoda priganjat materjal.

Pa se sploh ne gre za varnost, gre se za to ker moštva nočejo tvegat tam, kjer ni potrebno. Jst bi tud raje gledal dirkanje do konca, in se mi zdi da bi tudi Hamilton danes raje bil na četrtem mestu, samo F1 ni samo tekmovanje med dirkači ampak tudi med moštvi. Zdaj kdor tega ne dojame očitno ne pozna dovolj F1... Konec koncev priganjanje dirkalnika privede do večje obrabe motorja in drugega materjala, katerega imajo v današnjih časih omejenega. Glede gum smo pa že lani imeli demonstracijo, kako skurjene gume (pa naj bodo Vettlove, Rosbergove, Hamiltonove ali Alonsove) lahko v dveh krogih totalno uničijo rezultat.

Še enkrat - ne pravim da so take stvari dobre za nas gledalce in dirkače, so pa povsem logične za moštva. Tisti, ki tega ne zastopi, naj raje prebere kakšno Ališičevo trač kolumno za sprostitev...
 
Nazadnje urejeno:

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.723
6.904
113
Rosberg je prehitel hamiltona na predzadnji ravnini, v prvi DRS coni, hamilton pa mu je vrnil v drugi DRS coni. Ampak to je bilo kakšnih 10 krogov pred koncem. Šele potem so se začela pojavljati tista radijska sporočila, ko je hamilton postal še počasnejši, ker je moral še bolj šparat na gorivu, takrat bi ga, IMO, rosberg komot snel.
 

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
23.012
1.232
113
42
Ko dobivaš tako plačo pomoje prej pomisliš na dena kot pa na mesto. Žal. Niso vsi Kimi
 

rocky9

Fizikalc
3. feb 2009
2.837
9
38
Citat:
Uporabnik wacko pravi:
Citat:
Uporabnik rocky9 pravi:
Sicer nisem videl kako je prst prišel mimo Webbra, ampak Webber ga ne bi smel na noben način spustiti mimo!! Naj odstopi, boli te, tudi če oba odstopita. Od FIA-e po mojem ne bi dobil kazni prepovedi dirke, če te pa moštvo skensla je po mojem možna tožba, tako da...:)
Ne vem zakaj se sploh umikajo...če je res toliko hitrejši bo šel mimo, če ni pa ne bo šel, samo ne se mu umikat! Magari ga zrini s steze.
smile-1.gif

Neumno je prepovedovati nekaj, za kar je 'workaround' preveč preprost. Se še spomnite - "Alonso is faster than you, do you understand"?
smirk-1.gif


Ukazi iz boksov so vedno bili in vedno bodo, ker konstruktorji še vedno dobijo denar od končne uvrstitve moštva in ne od tega ali je prvak eni ali drugi. Problematično je, če en od dirkačev začne delat po svoje in tukaj je Vettel še enkrat dokazal, da je svetovna plčkica...

Ne bi bil problem, če bi bil Webber počasnejši, če pa Webber dobi ukaz iz boksa da naj uizi pripelje do konca, pa ga prstek nima kaj prehitevat. Pri Mercedesu so imeli podobno situacijo, samo da je Ross dal jasno vedet, da ne bo toleriral soliranja - ukaz o počasnejši vožnji sta dobila oba zato naj ne drekata.

Rosberg je normalen in je to zastopil (verjamem da v podobnem primeru tudi Hamilton ne bi (bo) prehitel), Vettel pa je pač pIčkica...

Sej ne bi nič prepovedal. Ne vem od kje si to pobral, da bi prepovedal.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.723
6.904
113
Vettel se zaveda, da je imel lani ogromno sreče, da je zmagal prvenstvo in da vsaka točka šteje, če bi lani bila podobna sitaucija, kot letos, in bi vettel ostal na 2. mestu, na dirki, kjer je zmagal, potem ne bi bil prvak.
 

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
Maš prav, površno sem prebral oz zamešal z enim drugim postom o prepovedi komand iz boksov.