FORMULA 1 GRAND PRIX DU CANADA 2013

SpidiGonzalez

Fizikalc
2. sep 2007
3.318
2
36
Citat:
Uporabnik 8888 pravi:
Citat:
Uporabnik Notranjc pravi:
Citat:
Uporabnik 8888 pravi:
Zakaj misliš da je tako, zaradi dirkačev sigurno ne, temveč zaradi moštva.


Zato, ker ne preseliš celotnega "boksa" iz ene na drugo celino kar tako, v enem popoldnevu.

Sedaj si pa tako bleknil da je joj, že v dveh dneh imajo na drugi celini, problem je ker mora imeti tudi moštvo počitek, biti pri družinah itd, kar je seveda normalno.
bonk.gif
Daj preberi kaj pišeš no...vem da imajo še dodatne obveznosti ampak sem 100% da od teh treh tednov so dva tedna na jahtah, izležavajo...
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.723
6.904
113
To je namerno tako narejeno Spidi, ker se gre pač za najbolj elitni "motošport", če bi imel F1 dirko vsak vikend, čez celo leto, bi to nekako izgubilo svoj čar, saj pri motoGP je podobno...na tak način se umetno drži serijo bolj pomembno...
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
12
38

A misliš, da dirkališča samo F1 karavno čakajo, v Aziji že mogoče v Evropi pa ne. Poleg tega je tu že omenjena logistika, testiranja izboljšav med sezono, taktika, urinki se delno uskljajujejo tudi z moto GP. Dirk je precej več kot včasih.
F1 tabor se na dirkališču postavlja že v ponedeljek, 1 teden pred dirko. Vklopi možgane pred macolo.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.723
6.904
113
No..če so lahko sedaj iz monaco prišli v montreal v 2 tednih, potem bi lahko tudi iz montreala v anglijo
wink-1.gif
 

SpidiGonzalez

Fizikalc
2. sep 2007
3.318
2
36
Citat:
Uporabnik 8888 pravi:
Zastopiš da mehaniki in inžinirji delajo celo leto, da imajo dopusta mogoče 20 dni?

In? Tako kot povprečni mehaniki/delavci/whatever v SLO in drugje po svetu. Kaj je s tem narobe? Pa grem stavit da so bolje plačani od navadnih mehanikov....take it or leave it baby...za tako službo pomoje ni težko najti osebja...tudi take ki so komot celo leto zdoma...
 

SpidiGonzalez

Fizikalc
2. sep 2007
3.318
2
36
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
No..če so lahko sedaj iz monaco prišli v montreal v 2 tednih, potem bi lahko tudi iz montreala v anglijo
wink-1.gif
Ne morejo, jih doma čaka familija....a si ti ja nor da je en delavc več kot en teden zdoma....
hysterical-1.gif
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.159
1.188
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik 8888 pravi:
Citat:
Uporabnik Notranjc pravi:
Citat:
Uporabnik 8888 pravi:
Zakaj misliš da je tako, zaradi dirkačev sigurno ne, temveč zaradi moštva.

Zato, ker ne preseliš celotnega "boksa" iz ene na drugo celino kar tako, v enem popoldnevu.

Sedaj si pa tako bleknil da je joj, že v dveh dneh imajo na drugi celini, problem je ker mora imeti tudi moštvo počitek, biti pri družinah itd, kar je seveda normalno.

Naj bodo. Od torka do četrtka.
Jaz sem za 30 dirk na sezono, vsak vikend z 3 tedne premora poleti. S popolno prepovedjo, da ekipa, ki je na dirkah, dela v tovarni v času trajanja sezone dlje kot 6 ur na dan. Saj se da urediti.
 

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
20 mio + plus prvo in zadnje opozorilo.Če pa jih izključijo iz konstruktorskega prvenstva pa bo merc baj baj.

btw Mclarn je za afero aka spygate (dobival info od ferrarija pa dalje posredoval še renoju) dobo 100 mio usd + izključitev
 

musicfreak

Pripravnik
26. apr 2012
677
0
16
Citat:
Uporabnik SpidiGonzalez pravi:
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
V mislih sem imel počitnice v avgustu, takrat ko 1 mesec, ali kolike že, ni dirke.

Ja kaj hudiča je pa pol tole ko je že dvakrat bilo po tri tedne lufta vmes? A to niso počitnice? Tri tedne? Daj meni tri tedne lufta, zame so to dooooooooolge počitnice, pa ne služim milijonov kot pussiji v F1.
bonk.gif

Ti res nimaš blage veze kako zgleda življenje teh mehanikov in misliš da jim je lepo kot dirkačem in šefom...
 

SpidiGonzalez

Fizikalc
2. sep 2007
3.318
2
36
Citat:
Uporabnik musicfreak pravi:
Citat:
Uporabnik SpidiGonzalez pravi:
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
V mislih sem imel počitnice v avgustu, takrat ko 1 mesec, ali kolike že, ni dirke.

Ja kaj hudiča je pa pol tole ko je že dvakrat bilo po tri tedne lufta vmes? A to niso počitnice? Tri tedne? Daj meni tri tedne lufta, zame so to dooooooooolge počitnice, pa ne služim milijonov kot pussiji v F1.
bonk.gif

Ti res nimaš blage veze kako zgleda življenje teh mehanikov in misliš da jim je lepo kot dirkačem in šefom...
Noben jih ne sili. Te pa naj grejo na zavod. Vrsta za Alonsu gume menjat je sigurno večja kot za strojem delat 10 ur na dan. Da ne govorim o plači....
 

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
Mio so res tretirani kot drobiž, so pa še vedno daleč od tega. Pri pirelliju pa so tut bebčki, če so dejansko se skricaj zmenli z mercom. Kazen mora bit!
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.723
6.904
113
Hja...pred leti je mclaren dobil kazen, kakšno že... 100 mio? Pa jih to ni kaj preveč "pretreslo"
wink-1.gif
Realna kazen v F1 bi bila par miljard, potem bi to ekipo resno prizadelo, ne pa da je kazen simbolična.
 

SpidiGonzalez

Fizikalc
2. sep 2007
3.318
2
36
Če hočeš moštvo pošteno shebat, jim daš kazen: Heitfeld za 3 sezone kot prvi voznik.
grims-1.gif
Pa Ralfa ali Barichella za second driver, pa Senno za test drajverja...my god ne resno, kje so nabirali te bisere, ni čudno da so na podnu...
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
35.141
10.506
113
LOL no, mercedes gre iz F1, kdo še bo sploh gledal, vsi bodo meli reno motorje, ..nic posebnega nebo..tudi drugi so dobli ponujen test pa tega niso izkoristli. Mercedes je vse nategno in prav je tako.