Zonta, Dars in odpad

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.282
2.533
113
v lokalni ostariji
pa kako se to ne da dokazati? za začetek kje je naročilo storitve?

A ti tud kr prideš enmu gradbeno jamo odkopat, ko vidiš, da so jo ravno pocahnali?
Dejansko se tudi v mojem poslu eni takih metod poslužujejo. Oziroma vzamejo posel potem pa navijejo cene... Princip je podoben.

Najlažja in najhitreje izvedljiva opcija je da asistenca ma GSM pošlje registrsko številko vozila ki bo pobrala...
 
  • Všeč mi je
Reactions: B81

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.927
44
113
Dejansko se tudi v mojem poslu eni takih metod poslužujejo. Oziroma vzamejo posel potem pa navijejo cene... Princip je podoben.

Najlažja in najhitreje izvedljiva opcija je da asistenca ma GSM pošlje registrsko številko vozila ki bo pobrala...

jap. ampak enmu tujcu mora DARS pomagati in odslovit tisto hijeno.

Hijena bo še vedno težila, da more čimprej z AC, da bojo kazni, ipd... to se dogaja hitro, običajno tudi še Darsovcev ni tam... Nesrečnež je v paniki, žena živčna, mulci zadaj v avtu, kamioni padajo mimo... valda vsak reče ja, ok, dejmo čimprej pospravit pa gremo...
 
  • Všeč mi je
Reactions: aljoman

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.282
2.533
113
v lokalni ostariji
jap. ampak enmu tujcu mora DARS pomagati in odslovit tisto hijeno.

Hijena bo še vedno težila, da more čimprej z AC, da bojo kazni, ipd... to se dogaja hitro, običajno tudi še Darsovcev ni tam... Nesrečnež je v paniki, žena živčna, mulci zadaj v avtu, kamioni padajo mimo... valda vsak reče ja, ok, dejmo čimprej pospravit pa gremo...
To se pa strinjam.... Da bi DARS lahko naredil malo več reda....
Koncesije pa so bile ampak zaradi omejevanja konkurence so jih ukinili.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.927
44
113
To se pa strinjam.... Da bi DARS lahko naredil malo več reda....
Koncesije pa so bile ampak zaradi omejevanja konkurence so jih ukinili.

hja... tukaj bi moralo biti več sodelovanja med Zavarovalnicami in DARSOM. Če je pogodba z zavarovalnico, potem avtomatsko pripada koncesija za DARS.

Sam kako bi pa uredil, če šofer sam pokliče vleko? pa če ta vleka nima koncesije za asistenco...
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.637
9.303
113
Treba ta mafijski način dokazati.
Če je to vsesplošno znano, da gre za odiranje nesrečnežev, mi ni čisto jasno, zakaj policija ne nastavi nekega dedija za volanom novega PREVERJENO BREZHIBNEGA vozila, ki mu recimo varovalka za pumpo crkne. Ali pa guma spuša. Pa naj ta hijena ga potegne do delavnice in mu začne naštevat par tisoč eur stroškov.
A to ne bi bilo dovolj za dokaz goljufije, odiranja, itd.?
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.282
2.533
113
v lokalni ostariji
Če je to vsesplošno znano, da gre za odiranje nesrečnežev, mi ni čisto jasno, zakaj policija ne nastavi nekega dedija za volanom novega PREVERJENO BREZHIBNEGA vozila, ki mu recimo varovalka za pumpo crkne. Ali pa guma spuša. Pa naj ta hijena ga potegne do delavnice in mu začne naštevat par tisoč eur stroškov.
A to ne bi bilo dovolj za dokaz goljufije, odiranja, itd.?

Seveda se da dokazati. Če je interes.
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.755
1.324
113
Uboga Kokoška pri takih državljanih! Ne samo da je 80 posto folka politicno, ekonomsko in davcno nepismenega....zdaj ze ne znamo vozit mimo po DVEH pasovih, ce na odstavnem nekaj stoji!? Med tem ko se ze 10 let taisti jugoslovani mirno furajo po AC do Benetk (kjer je vozni pas zaradi del navadno sirok ravno toliko kot ena (dobro ulaufana) premija, ali pa pa po holcarskih avtocestah....ki so na nivoju ceste medvode-šk.loka.....
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

Ledenko

Guru
18. jul 2011
2.488
889
113
To pa je račun..... :bonk:
global_embed.jpg
 
  • Ljubezen
Reactions: LarryClay

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.282
2.533
113
v lokalni ostariji
Hmm ne razumem 3 kom vleka vozila. 2 bi se razumel. Tja in nazaj. Kaj pa 3ji? Itak bi moral km biti kot enota mere...

Zanimivo, a avtoodpad ne laufa več tako dobro da mora iskati druge vire? Se je pa leta nazaj govorilo da hoče biti največji in edini odpadar v Sloveniji. Je odkupoval direkt na cenilni liniji zavarovalnic :)
 

splash

Fizikalc
1. sep 2007
426
40
28
42
Jebat ga. Boljš feltna kot moja noga ali kaj hujšega.

Kdo pa upa na odstavnem levo gumo menjati? Za vleko daš pa več kot za novo feltno.
Ko berem to se mi zdi da sem čuden, ker ko mi je na avtocesti guma spustila, sem zapeljal na odstavni pas - čim bolj k robu. Odnesel sem odsevni trikotnik in zamenjal predrto gumo z rezervno.
Družino sem dal čakati za ograjo.
Ali ni tako prav?
 
  • Všeč mi je
Reactions: B81 in 8888

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.751
1.057
113
Verjetno bi moral obleči še odsevni jopič ampak ja, čisto po zakonu.

Ni pa prav, da vozniki tovornjakov med vožnjo gledajo filme na tablicah in vozijo s pol vozila na odstavnem pasu. Kriv ne boš...

Pa da ne bo kdo narobe razumel. Ne posplošujem tega ne vse voznike ampak je dovolj, če imaš smolo, da enega bedaka srečaš.
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.662
6.057
113
pri taščici
Ko berem to se mi zdi da sem čuden, ker ko mi je na avtocesti guma spustila, sem zapeljal na odstavni pas - čim bolj k robu. Odnesel sem odsevni trikotnik in zamenjal predrto gumo z rezervno.
Družino sem dal čakati za ograjo.
Ali ni tako prav?
Pussy
Alteras menja gumo na prehitevalnem pasu.
Tudi ce je nima v rezervi
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.927
44
113
Ko berem to se mi zdi da sem čuden, ker ko mi je na avtocesti guma spustila, sem zapeljal na odstavni pas - čim bolj k robu. Odnesel sem odsevni trikotnik in zamenjal predrto gumo z rezervno.
Družino sem dal čakati za ograjo.
Ali ni tako prav?

cist pravilno. ampak si precej tvegal. sploh ce je leva guma za zamenjat.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.982
1.270
113
Infrastruktura je zaenkrat še skupna. Lahko pa seveda imamo zasebne odseke avtoceste, zasebne odseke železnice ...
Ključno je to, da upravljalec kakor ve in zna, zagotovi, da infrastruktura dela na maksimumu. Pa čeprav bo izvajalec slekel tistega, ki se mu je pokvaril avto, če mislimo, da je to OK. Po mojem ni. Ključno je, da se vozilo umakne čimprej, ko je to mogoče. Ne zaradi tistega, ki ima težave, temveč zaradi tistih, ki zato zgubljajo čas. Če zavarovalniška asistenca ni prispela prva, potem bi bilo vseeno prav, da vozilo odstrani tisti, ki je bil prvi. Pa se naj zavarovalnica zmeni z njim, koliko je strošek. S svojim koncesionarjem, ki za zavarovalnico izvaja storitev, pa zakaj ni bil prvi. Še zmeraj bo za zavarovalnico precej ceneje kot da npr. 1000 ljudem plača izgubo časa po postavki povprečne plače.
Zavedati se moramo, da zaradi ovir na avtocesti nastajajo resne nesreče (vpliv na zdravje!) in ogromni stroški. Obstaja sicer možnost, da računamo, da lahko ljudi prevzgojimo za majhen denar s par reklamami in napisi na informativnih panelih na avtocesti.
In sedaj pridemo do problema zakaj se popravila na AC ne izvajajo 24h in bi lahko lepo dars vsem plačeval za izgubljen čas.
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.982
1.270
113
Glede teh nategancij na AC pa nima danes vsak telefona, ki zna snemat ?
Me zanima kako bi se obnašali tile, ko vidijo da jih snemaš.